Novinky

GORE GRINDOVÉ STŘEVNÍ TSUNAMI!!! JIG-AI!!!

Jedna z posledních kapel, potvrzená na Obscene Extreme 2020, jsou všem známí vrhači samurajské katany, která vám rozpárá střeva, JIG-AI!!! Není zde třeba dlouhého představování, neboť JIG-AI jsou dlouholetými podporovateli OEF a na festu hráli už minimálně šestkrát a to včetně OEF Asia nebo OEF America!!! 

Děkujeme všem našim OEF fanouškům, že můžeme být nezávislý, odlišní a úžasně unikátní!!!

Užijte si každou minutu v roce 2020 a uvidíme se v létě!!!

SURFUJÍCÍ BOJIŠTĚ NEKOREKTNÍM CROSSOVEREM!!! M.O.D.!!!

Máme tady dalšího headlinera OEF 2020!!! Otce mixu thrash metalu a hardcore punku a politicky nekorektního crossoveru, newyorské METHOD OF DESTRUCTION, které všichni znáte pod zkratkou M.O.D.!!! 

KDYŽ PUNK, TAK NASRANÝ CRUST PUNK!!! INFEKCJA!!!

Crustová scéna našich severních sousedů byla vždy velmi silná a kvalitní a tato kapela je její skutečnou legendou. INFEKCJA, kvartet z polské Wroclavi, který v roce 1991, byl na počátku tehdejší východoevropské anarcho crust punkové scény!!!

Crust grind od veteránů z Brazílie!!! SOCIAL CHAOS!!!

Brazilská crust kapela v Evropě celkem profláknutá svými pravidelnými tour i nahrávkami vydanými s pomocí evropských labelů? SOCIAL CHAOS! Hrubý crust core útok s grind výjezdy přesně ve stylu Extreme Noise Terror či Disrupt.

Když se perou žánry, může to pořádně zajiskřit! LIFELESS!!!

LIFELESS z nedalekého Německa sice již u nás hráli, ale to se psal rok 2015. Od té doby vydali album "The Occult Mastery" a to je Vám, páni, věc! Tak horký Švédský kov se dlouho netaví ani v samotném Švédsku!

SKITSYSTEM jsou zpátky v nové sestavě!!!

No speed, no punk. Tak tahle „kultovní“ éra je snad již dávno zapomenuta a legendární d-beat/crust švédská kapela SKITSYSTEM se nám předvede v nové sestavě, s druhou kytarou v podání Andrease Axelssona z Disfear či Tormented a již bez Mikaela Kjellmana, který se nyní soustředí pouze na Martyrdöd.

Nejrychlejší kapela australské scény ABU GHRAIB!!!

Tahle australská nová mladá grind core kometa by se mohla stát synonymem pro termín „opravdu rychlý grind core“. Sami sebe označují za nejrychlejší kapelu australské scény a po poslechu jejich nahrávek to musíme uznat.

Nový sypec se starými tvářemi v podání PURE!!!

Jestliže některé zahraniční kapely označujeme za černé koně konkrétních ročníků Obscene Extreme Festivalu, tak nesmíme samozřejmě zapomenout ani na tuzemskou grind scénu. Přesně tohle označení si právě zaslouží nově vzniklá grind core rubanice s názvem PURE, kterou tvoří velice známé postavy naší podzemní scény. 

STOVKY DRTÍCÍCH A HLUČNÝCH SONGŮ V NĚKOLIKA MINUTÁCH!!! 3 ONANY BOYS!!!

Do extrémní scény od nepaměti patří taky pořádně hlučný styl, noisecore a my jsme nadšeni, že do line upu Obscene Extreme festivalu 2020 můžeme přivítat legendární české těleso 3 ONANY BOYS!!! 

ENTRAILS!!! Rozparovač (Reaper) se vrací!!!

Švédský death metal zmrazený v čase, který nenechá chladného žádného DM maniaka. Ničivé komando ENTRAILS přináší dokonale zaprášenou muziku bez sebemenší známky dnešní doby!

Fastcore nářez ze severní Itálie!!! FAILURE!!!

Fastcore/power violence kapel není na Obscene Extreme Festivalu nikdy málo! Vítané a tradiční zpestření každého ročníku. Nejinak tomu bude i u italské mladé kapely FAILURE. Solidní porce rychlého fastcoru, šmrnclá tradičními power violence aspekty v podobě změn tempa, zasekávaček a neuvěřitelně rychlého střídání riffů.

ČURBY - The 20 Anniversary of OBSCENE EXTREME FILM je nyní k dispozici zdarma na Youtube!!!

Vítejte v bláznivém světě Obscene Extreme! Seznamte se s Čurbym a mrkněte na 20. výročí jeho festivalu pro všechny šílence. Prostřednictvím tohoto filmu, který svépomocí natočil fanoušek pro fanoušky, se potkáte s umělci a fans z celého světa!!!

TOXICKÝ SMRAD HNILOBNÉHO GORE GRINDU!!! VOMI NOIR!!!

Neuvěřitelné!!! Ve francouzských hnilobných vodách se nám podařilo ulovit vskutku klenot!!! Pokračovatele nejstěžejnějšího gore grindového díla „Reek of Putrefaction“, trojici z francouzského Toulouse, VOMI NOIR!!! Existují pouze od roku 2015, ale jejich muzika má přesně ten zvuk a atmosféru jako kapely, které gore grind na konci 80tých let začali hrát!!!

Vzkříšení klasici švédského death metalu 90. let: GOD MACABRE!!!

V roce 1991 se ve švédském městě Karlstadt rozpadla mladá skupina Macabre End, která se od původního grindcore vypracovala během tří let v jednu z prvních ikonických kapel domácího death metalového undergroundu.

Grind core se sludge prvky z Izraele!!!

Izraelský grind core. Už jenom tahle věta vás musí nalákat k poslechu kapely KLUVIM. Zase tolik profláklá izraelská grind core scéna není, tudíž s touhle kapelou přichází i trochu exotiky. Ale nemusíte se bát, tahle čtveřice zná pravidla hry.

Lekce hudební grind violence destrukce s ESCUELA GRIND!!!

Neobvyklé personální propojení dalo tuhle smečku dohromady. Všichni současní členové pocházejí každý z jiného kouta USA a stejně se sešli na jednom místě, kde založili ESCUELA GRIND. Kapela, která si do vínku dala popisek grind violence. V sestavě s Jesse Fuentesem z Kill The Client. Hrubý, špinavý a zlý grind masakr.

VRAŽDA, SMRT, ZABITÍ V ORIGINÁLNÍM STYLU MURDER METALU!!! MACABRE!!!

Tak a je to tady!!! Máme zde jednoho z dlouho očekávaných headlinerů OEF 2020, a tím jsou naši dlouholetí kamarádi, kapela, která už na prknech Obscene Extreme stála třikrát, americká Murder Metalová banda MACABRE!!! 

D-beat mangel z Malmö v podání CRUTCHES!!!

D-beat mangel z Malmö! To jsou CRUTCHES! Kapela, která od svého vzniku datujícího se do roku 2010 poctivě a pravidelně objíždí doslova celý svět! Tahle cháska má za sebou turné po jihovýchodní Asii (2x), Japonsku a USA plus bezpočetně evropských turné. Prostě život v dodávce. Na kontě tři alba, která byla celosvětově vřele přijata!

Tuzemští praotcové power violence!!! SHEEVA YOGA!!!

Veteráni hardcore scény, tmelící prvek a kmeti moravskoslezského DIY hardcore punku. A v podstatě asi jedna z mála českých kapel, která hraje styl nejvíce podobný power violence štýlu. Takže sypačky, změny tempa, prostě klasické a standardní atributy pro styl, který proslavil kapely jako Spazz, Infest, Crossed Out či Lack Of Interest.