Pivo a jídlo

PIVNÍ REVOLUCE NA OEF!!!


V České republice bylo na konci roku 2018 celkem 44 velkých průmyslových pivovarů a více než 450 mikropivovarů. To znamená, že na počet obyvatel připadá jeden pivovar na každých 20 tisíc lidí, zatímco v sousedním Německu připadá jeden pivovar pouze na každých 50 tisíc lidí. A co více – v průměru se v ČR otevře jeden nový mikropivovar každý týden. Takže do doby než začne letošní OEF budeme mít v Česku v provozu kolem 530 pivovarů. A to je pro milovníky piva doslova ráj!

Jelikož OEF byl vždy o představení nových kapel, originální hudby a strhujících vystoupení, chceme vám na OEF přinést trochu tohoto pivního ráje. Zachováme nabídku skvělé rodiny piv ze skupiny Pilsner Urquell a obohatíme ji o výběr špičkových českých mikropivovarů.

25 druhů lahodných piv od pivovarů Clock, Mordýř, Trautenberk, Čestmír a Pilsner Urquell! Očekávejte Obscene Extreme pivo!!!

Neočekávejte nic menšího než pivní revoluci na letošním ročníku OEF!!!


PIVOVAR CLOCK

Vaříme z vody, sladu, chmele a kvasnic. Nic víc dobré pivo nepotřebuje. Suroviny vybíráme s ohledem na nekompromisní kvalitu tak, aby každý pivní styl obsahoval to, co má.

HEKTOR
10° Světlé výčepní

Zlatá barva, bílá pěna. Vyvážené aroma sladu a žateckého chmele. Plnější sladové tělo, středně prokvašené s vyšším řízem. Střední hořkost s důrazem na extrakci příjemné chuti žateckého poloranného červeňáku. Velmi pitelná slabší verze českého ležáku vhodná k uhašení žízně.

Legislativní typ:
spodně kvašené světlé výčepní pivo, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
10%EPM, 4,0%VOL., 9EBC, 30IBU

CLOCK
12° American Pale Ale

Zlatá barva, nižší hustá pěna. Osvěžující lehké aroma citrusových plodů a chmelových pryskyřic. Středně plné sladové tělo, více prokvašené se středním řízem. Střední hořkost, ale o to výraznější aroma amerických chmelů Simcoe a Cascade. Odlehčená verze American IPA s vyšší pitelností, vhodná k celovečernímu posezení.

Legislativní typ:
svrchně kvašené světlé pivo-ležák, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
12%EPM, 5,0%VOL., 9EBC, 35IBU
MAID
12° Polotmavý ležák

Temně rudá barva, hustá béžová pěna. Aroma karamelových sladů a žateckých chmelů. Vyšší říz, vysoká pitelnost a zajímavé snoubení chuti tmavých sladů a vyšší hořkosti.

Legislativní typ:
spodně kvašené polotmavé pivo - ležák, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
12%EPM, 5,0%VOL., 22EBC, 26IBU
TWIST
14° American Red IPA

Načervenalá barva, nižší hustá pěna. Osvěžující aroma citrusových plodů a tropického ovoce. Středně plné sladové tělo, více prokvašené s nižším řízem. V hlavní roli americké chmely Citra a Centennial použité jak při chmelovaru, tak pro dry-hopping. Hořkost vyšší, ale vyvážená, ukrytá za výraznou chutí chmelů.

Legislativní typ:
svrchně kvašené polotmavé speciální pivo, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
14%EPM, 6,2%VOL., 22EBC, 60IBU
ČESTMÍR - GRINDCORE PIVOVAR


Pivovar Čestmír sídlí v Brandýse nad Labem a vznikl teprve nedávno, na konci ledna letošního roku, zhruba po roce a půl fungování jako tzv. létající. Pivovar je pouze výrobní, bez vlastní hospůdky, na místě se však dají zakoupit skleněné lahve 0,7l. či litrové PET, případně v rámci prohlídky okoštovat pivo přímo z tanků.


Na pouhých 68 výrobních m2 najdete 10hl varnu, 4 CK tanky a 3 ležácké tanky, s oblibou říkáme, že jsme nejmenší pivovar s největší varnou v ČR.  Vaříme vše od ležáků, IPA, stoutů až po kyseláče.Z 1/3 je Čestmír více než grindcore friendly a tak mít teď po 20-ti letech ježdění na fest zde možnost čepovat vlastní pivo nebo dokonce pak vařit festivalovej speciál, je prostě naprostá paráda! Těšíme se!!!

Světlý Ležák 11° - "Mind Eraser" - klasický, spodně kvašený ležák plzeňského typu, vařený na jeden rmut z Kounického plzeňského a mnichovského sladu, několikanásobně chmelený dvěma tradičními chmely Sládek a Žatecký poloraný červeňák.  4,5% ABV, 30 IBU

American Pale Ale 12° - "Mincer" - lehké a osvěžující svrchně kvašené pivo, vařené ze čtyř druhů sladů, kdy na závěrečné chmelení byly použity americké superodrůdy Amarillo a Simcoe, které spolu tvoří jedinečné pomerančovo-ananasovo-borovicové aroma. 5,2%ABV, 39 IBU

IPA 13° - "Murderworks" - drsnější varianta předchozího "Mincer", kdy jsme zvýšili hořkost, přidali speciální slad RED X na barvu a zachmelili nejtěžším možným kalibrem a sice chmely Citra a Mosaic, dodávající pivu nezaměnitelný mix tropického ovoce (mango, maracuja) a citrusů (grapefruit, limetka).  5,7% ABV, 47 IBU

Summer Ale 11° - "Grinder OEF Special" - super pitelné, svrchně kvašené pivo, které se protě pije samo. Čekejte do lehka prokvašené tělo a výrazné citrusovo - květinové aroma, o které se stará legenda západu - chmel Cascade, v tandemu s unikátním chmelem Ekuanot a tropickou Citrou na dry hop. 4,5% ABV, 35 IBU

Pivo se v Plzni vařilo střídavě u jednotlivých právovárečných měšťanů. Kvalita byla různá, a proto se v hlavách plzeňských měšťanů zrodí myšlenka na vlastní pivovar s dobrým pivem. V novém Měšťanském pivovaru vaří 5. října 1842 sládek Josef Groll první várku nového plzeňského piva, které brzy dobude celý svět.


PLZEŇSKÝ PIVOVAR


Pilsner Urquell ležák


Ochutnejte originální chuť tohoto českého národního pokladu.

Sládek Josef Groll totiž v říjnu 1842 uvařil zcela jiné pivo, než bylo dosud v Plzni zvykem. Do té doby se piva v Plzni vařila různě. Většinou procházela svrchním kvašením a byla nestálé kvality. Groll v Plzni ale uplatnil své znalosti vaření spodně kvašeného ležáku, tedy piva vyráběného za pomoci spodních kvasnic při teplotách kolem 10 ˚C, které nakonec nechá 30 dnů ležet a zrát. Což je důvod, proč se mu říká „ležák”.

Díky jedinečné kombinaci českých surovin, místní měkké vody a nové receptury tak vznikl nápoj, který v následujících letech změnil svět. Věhlas nového typu piva průzračné zlaté barvy, vynikající plné chuti a prvotřídní kvality se totiž rychle šířil nejen za hranice města Plzně. Pilsner Urquell začal postupně dobývat další země a název pils od té doby označuje celou pivní kategorii, která dnes tvoří 70 % veškeré světové produkce piva.


Velkopopovický Kozel Tmavý

Pivo, které vděčí za svou mírně sladkou karamelovou chuť kombinaci několika druhů pečlivě připraveného sladu

Velkopopovický Kozel 11

Toto pivo má rafinovanou, plnou chuť, kterou mu dodávají tři druhy sladu spolu s jemnou hořkostí chmele.
Radegast Resolute 10

Toto nekompromisní pivo nabízí skvělé hořké občerstvení.
Volba sládků

Každý měsíc připravují sládci Plzeňského Prazdroje pivní speciál.
Birell Nealko

Nejoblíbenější nealkoholické pivo, které díky speciálními druhu kvasinek zaručuje pravou chuť piva.

Birell Pomelo & Grep Nealko

Oblíbené nealkoholické osvěžení se svěží příchutí pomela a grepu.
www.prazdroj.cz
www.prazdroj.cz/en
www.facebook.com/plzen.prazdroj
www.twitter.com/Prazdroj1

PIVOVAR MORDÝŘ


Pivovar Mordýř  - Historie a současnost!!!


Pivečko jsme měli odjakživa rádi. S postupným znechucením z univerzální chuti mnohých dnešních piv jsme pozvolna přešli k domácímu vaření a nakonec uzrála myšlenka podělit se o chutné pivo i s veřejností.


www.pivovarmordyr.cz

www.facebook.com/Pivovar-Mordýř-563626057021976/


V březnu 2013 jsme založili pivovar a o tři měsíce později zahájili provoz .Pivovar byl vybudován svépomocně, s nadšením a odhodláním a na jeho pořízení nebyla čerpána žádná dotace ani jiná podobná sprosťárna. Vaříme tradičním řemeslným způsobem z českých surovin, ale svátečně lze ochutnat i pivo např. ze zahraničních chmelů. Ohlasy na tuto pestrost jsou velmi pozitivní a tak k nám cestu nachází i lidé, kteří standardní pivo nepijí. Rozhodně v ní budeme pokračovat.


Pivo není pasterované, filtrované, nijak stabilizované a při výrobním procesu nejsou používány žádné chemické prostředky. Mírná sedlina či zákal není závadou, někteří fajnšmekři ho dokonce vyžadují, každopádně je to pivo bohaté na minerály i vitamíny. 


Je nutné ho ovšem skladovat v chladu, či lépe neskladovat vůbec, ale hned se mu podívat na dno.


ZÍSKANÁ OCENĚNÍ

Stará Macháčková a její sestřenice nás již dvakrát pochválily, jinak vůbec nic.


MORDÝŘ sv.ležák 11%

Česká klasika. Příjemně zlatý v barvě, vydatný v chmelové hořkosti a plný v chuti. Použit je český chmel Sládek a Žatecký Červeňák. Vařen ze třech druhů sladu. Stupňovitost 11,5%
KURTIZÁNA (pale ale 13%)

Svrchně kvašené pivo jantarové barvy a citrusové vůně, která  přichází ze zahraničních chmelů, na kterých se zde opravdu nešetří.  Použity chmely POLARIS, SUMMIT a CITRA.
SMOKED AMBER ALE 13% (s nakuřovaným sladem)

Svrchně kvašené pivo, vařeno ze čtyřech druhů sladů, včetně tzv. nakuřovaného. (sladem při odsušení prochází studený kouř buď z rašeliny nebo dubového dřeva)  Tento je zastoupen pouhým přídavkem, který považujeme za příjemný kompromis. Stupňovitost  13,8 %. Barva tmavě rubínová. Studené chmelení Columbus.
SUMMER ALE 11,5% 
Oblíbený sezoní ejlík světlé barvy, s jemným zákalem díky přídavku pšeničného sladu a velmi dobře osvěžující. Chmely Polaris, Equinox, Motueka. 
PIVOVAR TRAUTENBERK


V roce 2015, ve výšce 1045 metrů nad mořem a 5 metrů pod zemí, ve stoletém sklepení bývalé Tippeltovy boudy v Malé Úpě začínáme vařit pivo horalů. To je začátek našeho příběhu o Pivovaru Trautenberk. Přijďte ochutnat!


www.pivovartrautenberk.cz/

www.facebook.com/PivovarTrautenberk
Pivovar Trautenberk patří do nejmladších přírůstků v rodině krkonošských minipivovarů. Vybudovali jsme ho v obci Malá Úpa, čísle popisném 87, v prostorách bývalé Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba.

Vaříme pivo bez pasterizace a filtrování, osvěžující, řízné a hořké tak akorát. V tuto chvíli jsou na čepu piva z naší stálé nabídky, spodně kvašený ležák Trautenberk 11, polotmavý speciál Trautenberk 13 a svrchně kvašený speciál Trautenberk 14 – APA.

Jako vůbec první pivo jsme už na Vánoce 2015 uvařili svrchně kvašený Trautenberk 14 – Red Ale a na Nový rok první speciál Trautenberk 12 – APA. Nabídku našich piv budeme postupně obměňovat, abyste měli stále důvod se k nám vracet.

Náš pivovar je akciovou společností, s podporou obce na jeho vznik přispěli zdejší boudaři a místní lyžařský areál SKiMU. Ti všichni také nové pivo čepují, a protože je „naše“, všichni se o něj hezky staráme.

Na kvalitu piva Trautenberk dohlížejí hlavní sládci Tomáš Ďuríček a Vojtěch Kaprálek. S prvními kroky Trautenberka pomáhali sládci z minipivovaru Hostivar, Jan Tržil a František Poláček, držitelé ocenění Minipivovar roku 2013. Kromě čepovaného prodáváme i pivo v unikátních PET litrovkách a v dárkovém balení se čtyřmi třetinkovými lahvemi, které jsou nejen díky skvělému obsahu jedinečným suvenýrem!


10 Letní Ale - Trautenberk desítka 

Svrchně kvašené pivo sytě zlaté barvy, uvařené z ječných sladů a tří druhů chmele. Jeho osvěžující chuť posiluje i příjemná hořkost a jemné aroma borůvek a ostružin. Zároveň má nízký obsah alkoholu (4,1 % obj.).

11 světlá ležák - Trautenberk světlá jedenáctka


Trautenberk 11 je spodně kvašený ležák světle zlaté barvy s jemnou chmelovou vůní, střední plností a delším hořkým dozníváním. Pivo je uvařeno ze tří druhů sladů tradičním dvourmutovým způsobem, chmelené „na třikrát“. Trautenberk 11 se vyznačuje vyšším řízem, hustou bílou pěnou a především skvělou pitelností.

13 polotmavá - Trautenberk polotmavá třináctka


Trautenberk 13 je spodně kvašený polotmavý speciál s přídavkem karamelových sladů, které pivu dávají jeho granátově červenou barvu. Karamel se objevuje také v plné chuti, kde se doplňuje s příjemnou hořkostí. Trautenberk 13 vzniká ze čtyř sladů a z kombinace tří českých chmelů.

14 APA svršně - Trautenberk APA čtrnáctka


Trautenberk 14 — APA je svrchně kvašený speciál typu American Pale Ale. V chuti je nejdříve sladový, následně přechází do intenzivní, ale nesvíravé hořkosti s dlouhým dozníváním. Sytě zlaté pivo je vyrobeno ze tří sladů a kombinací čtyř amerických chmelů.

Všechna piva jsou nepasterována a nefiltrována.