Fanzin

FULL OF HELL - ROZHOVOR

FULL OF NOISE. FULL OF GRIND. FULL OF HELL.


OEF: Ahoj kluci, chystáte se na Obscene Extreme otevřít brány noise pekla. Co mohou OEF fans očekávat od show Full Of Hell? Bude to spíš do noise nebo směs songů? 

Spencer Hazard: Snažíme se, aby do nás lidi nevkládali velká očekávání a jen je prostě praštíme svou hudbou. Poslední dobou jsme měli vyváženější setlisty s našima aktuálníma songama a noise.     

OEF: Řekněte nám, prosím, víc o novém albu “Trumpeting Ecstasy”. Jak probíhalo nahrávání? 

Spencer Hazard: Trumpeting Ecstasy bude naše 3. samostatné LP. Už je to pár let, co jsme udělali samostatnou dlohohrající desku , takže si myslím, že jsme našim nástrojům víc porozuměli a dokázali jsme to využít v našich skladbách. Zkusili jsme tentokrát do našich songů dostat víc death metalu a deathgrindu a nechali jsme se ovlivnit kapelama jako Human Remains,Discordance Axis,Assuck,Crytopsy,Brutal Truth, Demilich a Gorguts a zkombinovali to s naší láskou ke Swans,GASP,Man is the Bastard,Napalm Death atd.Na nahrání s Kurtem Ballouem v Godcity Studios jsme tentokrát potřebovali asi 4 nebo 5 dní. S Kevinem Bernsteinem, který hraje v Triac, jsme v jeho studiu Developing Nations nahrávali už téměř 5 let. Tentokrát jsme se rozhodli to zkusit pro změnu s Kurtem, protože jsme chtěli jiný pohled zvenčí a někoho, kdo naši hudbu až tak nezná. Někoho, kdo nás trochu popostrčí a dovolí nám, si náš zvuk poslechnou jinak.       OEF: Výtvarná stránka alb FOH je vždy skvělá a Trumpeting Ecstasy není výjimkou. Jak jste přišli na tu jeptišku s hořícím obličejem? Pracujete s umělci nebo je to vše výtvor kapely? 

Spencer Hazard: Spolupracovali jsme už s Merzbow a na téhle desce jsme se spojili s legendárním Markem McCoyem. Vždy jsme byli fanoušky jeho práce, ať už s kapelama Charles Bronson,Holy Molar,Das Oath nebo jeho grafiky, kterou dělá pro svůj label Youth Attack. Dali jsme mu texty k téhle nahrávce a nechali mu jinak hodně volnosti. Za pár týdnů se vrátil s celým výtvarným konceptem a my jsme si to hned zamilovali.          OEF: Vaše hudba je v extrémní muzice závanem čestvého vzduchu a kombinuje mnoho žánrů do jednoho impozantního balení. Můžete nám říct, jak skládáte písně FOH? Co vás inspiruje ke skládání této dusné a temné hudby? 

Spencer Hazard: Obvykle přijdu s nějakým riffem a/nebo celou skladbou a tím obvykle začneme. Nikdy nemám v úmyslu psát temnou hudbu. Píšu tak přirozeně. Jediná věc, co mne inspiruje, je posouvat nás dál a být co možná nejkreativnější   

OEF: Díky za rozhovor!  


Doomsday is almost here, Full Of Hell is coming to Czech Republic!Soudný den téměř nadešel, FOH přijíždí do Česka!