Fanzin

WOJCZECH - ROZHOVOR

BLAST BEAT NIKDY NESKONČÍ    


OEF: Připravujete nové album s názvem "Regret. Repeat." Co nám řeknete o nových skladbách? Píšete všechny texty německy jako na minulých albech? 

Stephan: Máme z téhle nahrávky opravdu velkou radost. Obsahuje 11 skladeb, které mají celkem asi 23 minut. Máme rádi krátká grindová alba! Vezměte si například assück/ discordance! Zrovna pracujeme na obalu a masteringu. Ale ještě zbývá hodně detailů! Texty jsou na tomto albu v angličtině z jediného důvodu a tím není nic jiného než univerzální porozumění.  

OEF: Vždy jsem byl na texty Wojczech zvědavý. Jaká jsou hlavní témata v textech na novém albu? 

Stephan: Texty na regret.repeat shrnují kolaps jednotlivce v moderním životě člověka na všech stupních. Nejen obecná misantropie a/nebo pesimismus. 

Věci nahlížíme s velkou dávkou ironie. Ironie. Ne sarkasmu. Wojczech: Uctívání rychlosti & grindu 

OEF: Myslím, že tahle otázka v rozhovorech vždycky zazní, ale můžeš nám vysvětlit vznik jména kapely? 

Stephan: Vznik je jednoduchý. Je to první jméno polského diktátora z 80. let. Z dob Železné opony ve východním bloku, kdy jsme vyrůstali.  

OEF: Hudba Wojczech se za tu dobu znatelně vyvinula. Máte svůj vlastní zvuk a nezpomalili jste. Kdo nebo co má na vás největší vliv? 

Stephan: Všichni jsme těžcí blázni do zvuku. Dokážeme se znovu a znovu nakopnout. Každý hraje v dalších 2 nebo 3 kapelách s velmi rozdílnými styly a vlivy. Wojczech nejvíce ovlivňuje první vlna anglických grindových kapel 80. let u peaceville/ manic ears/ earache a z 90. let pak americký powerviolence a horror death metal. Jakoby se assück potkal s repulsion ve vynikajícím způsobem vybavené zkušebně! Hodně stylů přichází a odchází, ale tohle spojení je tak nějak pevně v naší DNA. Nepíšeme skladby podle toho, zda se plánuje nějaká nahrávka. Zabírá to čas a musíte mít náladu. Všechno vychází z jamování ve zkušebně. To je náš vzorec.   OEF: Udělali jste neuvěřitelných 800 show na 4 světadílech. V dnešní době není snadné mít grindovou kapelu. Co vás motivuje hrát dál rychlou hudbu?  

Stephan: Někde hluboko jsme všichni dohromady jak hudebně tak osobnostně spojeni již od mládí. Je logické, že každý, jak jde čas, bojuje s osobními výzvami. Vytváření atmosféry a dosažení společného vrcholu je nicméně tak speciální záležitost! To nás všechny formovalo v poznávání světa, potkávání se s podobně smýšlejícími lidmi všude na světě a stále se z toho hodně učíme! Ano, už nemůžeme jezdit turné 7 týdnů v řadě, ale pořád hrajeme 20-30 show ročně a snažíme se na to využít každý volný čas.  

OEF: Tohle je vaše místo pro vzkaz fanouškům.  

Stephan: Moc vám děkujeme za váš zájem o kapelu a Čurbymu za to, že stále pořádá fantastický festival a dává všechny šílence dohromady! Potkejme se na letošním obscenu a staňme se svědky pravého grindcorového festivalu v srdci Střední Evropy! Před regret.repeat vydá Wojczech split "7 se Social chaos z Brazilie u Power it up records (bude vydáno v dubnu) a split LP s Krupskaya z UK u 7 degrees records (bude vydáno na letošní oef).