FAQ

Často kladené dotazy


Rozhovor pro Metalopolis

Jak si mohu objednat vstupenky na Obscene Extreme festival???

Vstupenky na Obscene Extreme 2010 budou k dostání pravděpodobně od konce února 2010 v předprodeji a pak také samozřejmě přímo u vstupu do festivalového areálu...


Co plánujete na čtvrteční večer???

Čtvrtek bude tento rok plnohodnotný festivalový den, protože již teď máme domluvených mnoho kapel, takže pokud chceme aby všechny hráli s podporou světel a tak dále tak je jasné že už ve čtvrtek se bude hrát!!! Určitě si podle toho naplánujte cestu, protože už ve čtvrtek určitě bude hrát jeden headliner!!!


Budu potřebovat i lístek pro zaparkování svého auta???

Uvidíme, pozemky kolem areálu, které na kempy použijeme jsou v soukromých rukou takže musíme vyjednat cenu a pokud to nebude řacha tak to bude v ceně vstupenky...


Kolik bude stát pivo???

Stále se snažíme domluvit pro Vás co nejlepší cenu a myslíme, že tento rok půjde o ?? (info dodáme až se festival bude blížit) Kč (včetně vratné zálohy na kelímek, kterou dostanete zpátky, to by jsme chtěli zachovat...) za půlitránek chladného a kvalitního moku z plzeňského pivovaru, v nabídce bude i dvanáctka Plzeň jako poslední dva roky... Gambrinus.


Mohu zaparkovat své auto v kempu???

Ano, k dispozici bud 1 velký kemp v opravdu těsném sousedství festivalového areálu, vše po ruce a auto budete moci zaparkovat přímo vedle stanu.


Je kemp zdarma nebo v ceně festivalu???

Ano, kemp je samozřejmě zadarmo (tedy přesněji v ceně vstupenky...) a bude otevřen od čtvrtka 15.7.2010 od 11.00 !!!!!


Je možné mít na festivalu psa???

Ne, prosím nechte své zvířecí miláčky doma...na festu je příliš mnoho lidí, hluku atd. atd. a také pro bezpečnost všech maniaků je třeba udělat maximum a proto máme přisný zákaz vpouštet do areálu zvířata!!!


Rozhovor - konec roku 2001. Představ stručně Váš festival (zaměření , tradice, cíle, speciality)...

OBSCENE EXTREME je festival milovníků extrémní muziky, prostě je pro fanatiky kteří stejně jako já podporují tu nejextrémnější hudební formu - tedy převážně pro fanoušky grind core, brutal death metalu, v létě 2001 proběhl třetí ročník takže myslím že už jistou tradici a nějaký status nejen v Čechách má...cíl je určitě jednoduchý královsky pobavit sebe a všechny kteří svou účastí tento fest podpoří a samozřejmě to udělat co možná nejlépe, prostě udělat ten nejlepší festival v tomhle extrému. Jistou specialitou je že u nás nenajdete žádné odpočinkové doom či black kapely , jde jen a pouze o nemilosrdný death/grind útok na vaše ouška...


Proč se pořádáním festivalu vlastně trápíte, co vás k tomu vede (zkus se dostat dál než jen že je to kvůli fans aby měli kam chodit na muziku)...

První festival jsem udělal protože jsem jasně cítil že u nás v té době vyloženě chyběl pořádný festival, všechny festivaly byli téměř stejné, stále ty samé kapely, prostě se tu nic zajímavého nedělo...také jsem byl na FUCK THE COMMERCE II a tenhle fesťák mě dostal, parádní muzika, skvělý setkání přátel a tak jsem i já chtěl udělat něco pro scénu, sebe ,lidi...a vždycky jsem měl sen udělat pořádný koncert na své narozeniny a tak jsem dal dohromady nějaké nápady a první Obscene Extreme byl na světě, ohlasy byli prostě úžasný a vlastně proto v tom pokračuju, takže teď každoročně slavím na OE a je to fakt paráda...přijede parta kámíků a je to víc takový pohodový mítink než festival v pravé podobě, což mě převelice těší!!!


Je pro tebe výdělek z festu relevantní odměnou za měsíce strávené jeho přípravou? Jaké jsou pro tebe další, nepeněžní zisky z festivalu?

Těžko říct, třeba OEF 2001 jsem dělal někdy od listopadu 2000 a byl jsem převelice rád (vzhledem k velice přijatelné ceně vstupenky) že se vše podařilo zaplatit protože náklady tento rok vzhledem k výraznému zlepšení aparatury,pódia, příjezdu hvězd žánru EXHUMED, HAEMORRHAGE, REGURGITATE, opravdu vysokému nájmu za areál a řadě dalších věcí byli šílené...ale rok předtím rozhodně ziskový byl, takže vše nakonec dopadlo relativně dobře. Další zisky??? Jasně potkat mé přátele z řady mých oblíbených kapel jako jsou třeba HAEMORRHAGE, GROINCHURN, DESECRATION,REGURGITATE a mé převelice zbožnované EXHUMED, vidět jejich show, pokecat...to je fakt paráda, pocit k nezaplacení...stejně tak dobrý pocit mám při čtení recenzí, kde se chválou tedy nešetří a to jsem fakt rád, protože vědět že něco děláš dobře je vždycky fajn...no a v neposlední řádě tenhle festival pomáhá scéně jako takové, zeptej se distributorů/firem kolik že na takovém festivalu vydělají a mohou pak dál investovat do svých kapel...


Kolik bylo na letošním festu lidí v porovnání s minulými ročníky???

Tento rok OE navštívilo asi tak 2.600 figur, rok předtím 2.500 a první ročník vidělo 1.200 fanoušků takže nárůst tu je i když vzhledem ke kapelám/ceně/CD zdarma/super areálu/dobrému jménu festu jsem fakt čekal daleko více lidí ale já myslím že tento rok byl všeobecně slabší a jsem rád že jsme ten úprk lidí nějak zastavili...


Co bylo na letošním ročníku pro tebe největší pozitivní událostí? Co bylo na letošním ročníku největší negativní událostí? Co všechno tě naštvalo, zklamalo? Co tě naopak potěšilo, zahřálo u srdíčka?

Najednu stranu perfektní chování lidí, jsem rád že většina lidi byla natolik inteligentní že pochopila že zahrávat si když jsme vůbec nevěděli jaká že bouřka přijde prostě nebylo možné...a samozřějmě jsem byl strašně rád že po dvouhodinové přestávce jsme mohli pokračovat, většina lidí se vrátila a mohla shlédnout infernální show EXHUMED, HAEMORRHAGE a dalších a ža to tedy byl zážitek, alepoň pro mě to byli jedny z nejlepších koncíků co jsem kdy viděl!!! ...na druhou stranu naopak mě dostalo klasické čecháčkovství kdy si nějaký dobrák vymyslel že v Trutnově nejsou hlavní hvězdy HAEMORRHAGE, EXHUMED atd. proto že prý děláme terno s bouřkou a že jen chceme lidi ojebat, no to je fakt vrchol všeho, vždycky jsem dělal pro lidi maximum a stejně se najde někdo kdo si dovolí plivat kolem takovéto slátaniny...no není to síla? To mě fakt ukrutně naštvalo a pak samozřejmě počasí, můžeš všechno perfektně připravit ale počasí si nikdy nemůžeš objednat a to je fakt problém, proto třeba nemohli tento rok vystoupit přátelé z Piranha studia a naše kapely GODLESS TRUTH, GRIND 6.4, SABATHORY a PIGSTY, za což bych se jim chtěl ještě jednou omluvit...to mě mrzí převelice!!!


Které kapely tě příjemně překvapily, které negativně (živé hraní a nejen to)?

Totálně mě smetli EXHUMED, to byla ta největší síla, 100procetní nasazení od začátku až do konce a to jsem s nima pak ještě měsíc jezdil Evropou a tak fajnový lidi člověk potká málokdy, nic pro ně nebyl problém, vše ok, ztěžovat si mohli mnohokrát ale pro ně byla čest hrát v Evropě a drtit evropské fans a vážně si to užívali...samozřejmě standartně supr vystoupení odehráli gore mistři HAEMORRHAGE a italští audio teroristi CRIPPLE BASTARDS, líbili se mi i brutální BEHEADED, pohodový GROINCHURN, techničtí DESECRATION, vše drtící INHUME, deathový dědečkové DISASTROUS MURMUR, pořádně úchylní ISACAARUM a tuna dalších kapel...trošku mě zklamali DRILLER KILLER a samozřejmě REGURGITATE a to tito Švédi odehráli ještě supr vystoupení, kdo je viděl o měsíc dříve na FUCK THE COMMERCE může potvrdit, jejich nová fošna je absolutní zabiják a jedna z nejlepších grind desek v posledních pěti letech ale naživo to prostě tak přesvědčivé zdaleka není...ale abych tnul i do svého, stejně tak si myslím že LYKATHEA AFLAME mohla zahrát daleko líp...


Prozradíš ještě něco zajímavého ze zákulisí?

ha,ha,ha...třeba kolik toho naspím v průběhu festu? hodinu až dvě denně...no není to až, až???


Co by si chtěl vzkázat fanouškům?

Jen velké díky všem kteří v průběhu let podporují Obscene Extreme, bez vás by jsme nemohli dělat NIC!!! Tole není nějaký Eurotel GO show ale váš festival a za to vám patří veliký dík!!!


Zaznamenal si opět stížnosti od masožroutů? Jak se koukáš na pašování buřtů do areálu? Zkus prosím stručně (pro ty, kteří ještě neměli tu možnost aby jim bylo vysvětleno) objasnit důvody proč diskriminuješ masožrouty? Jsi i abstinent, jak si myslíš, že by dopadla alkoholová prohibice? Šel by si i do toho?

Minulý rok to bylo daleko, daleko horší...no ty buřty to mě fakt dostalo, nevím co si tím ty lidé chtějí dokázat??? Že jim jejich maso nikdo nevezme nebo co??? To mě taky dost dostalo a přinejmenším znechutilo takže fakt nevím jak to bude s dalším ročníkem... nechci se opakovat ale ptá se mě na to každý, prostě sám jsem vegan a vůbec si neumím představit že bych stál za akcí na které bych prodával maso, nikdy jsem o tom ani nepřemýšlel, já jen chci organizovat pohodový mítink a taky bych byl velice rád kdyby to byl mítink který pomůže k vetšímu respektu ke zvířatům, já se na ně prostě nemohu dívat jako na to MASO, pro mě za tím masem stále jsou živí, myslící, milující tvorové a jsem fakt rád že se tady najde pár natolik inteligentních, fajnových lidiček kteří prostě tuhle ideu sdílejí a alespoň na dobu festivalu se jednoduše přizpůsobí a podporují práva zvířat, z toho mám tedy až nehoráznou radost. No a samozřějmě mám za to že veganská jídelna skutečně každý rok připravuje až dost "náhradních" pokrmů a já pokaždé ochutnám skoro všechno a to tedy nejsem sám, hlavně zahraniční návštěvníci si to moc pochvalují... Prohibice? Neumím, fakt si to neumím představit...pivo chtějí kapely, pivo chtějí lidi...myslím že by to dopadlo katastrofálně, prostě fiasko.