FAQ

Často kladené dotazy


Jak si mohu objednat vstupenky na Obscene Extreme festival???

Vstupenky na Obscene Extreme 2017 jsou k dostání ZDE a pak také samozřejmě přímo u vstupu do festivalového areálu...


Budu potřebovat i lístek pro zaparkování svého auta???


Parkoviště začneme řešit Duben/Květen 2017.


Festivalové parkoviště je umístěno co nejblíže festivalového areálu Na Bojišti, přímo navazuje na festivalový areál, od vašeho auta či stanu to je jen kousek do areálu a k centru dění, k pódiu!!! Parkoviště stojí 300,- Kč na jedno auto (500 Kč auto nad 3,5 t) a to po celou dobu trvání festivalu...Možná se ptáte, proč za parkoviště vybírat peníze? Samozřejmě proto, že nás pronájem dalšího místa vedle areálu stojí další (nemalé) peníze, plus samozřejmě platíme OEF crew, kteří Vám s parkováním pomohou a budeme rádi, když nám finančně pomůžete. Parkoviště otevřeme společně s kempem ve středu 5.7.2017 v 10.00. Cena za parkování platí po celou dobu trvání festivalu, do neděle 9.7.2017 12.00!!! Není možné parkoviště opakovaně opouštět a přijíždět. Přijedete, ukáže parkovací voucher či zaplatíte parkovné, OEF Crew Vám pomůže najít vhodný flek, zastavíte, zatáhnete ruční brzdu a odjíždíte až po skončení festivalu v neděli. Parkovné za vaše auto můžete zaplatit předem přes Obscene e-shop, systém funguje stejně jako v případě vstupenek, po zaplacení částky dostanete voucher na vaše jméno a při příjezdu se prokážete voucherem a vaším občanským průkazem.


Parkoviště je součástí nového kempu, který právě připravujeme a o kterém vás budeme informovat co nevidět a samozřejmě můžete parkovat všude kolem areálu, hlavně parkujte mimo silnici a nikomu před vjezdem!!! Nezapomeňte, že být v pohodě s místními je pro nás základní věcí!!!


Mohu zaparkovat své auto v kempu???

Ano, k dispozici bude 1 velký kemp v opravdu těsném sousedství festivalového areálu, vše po ruce a auto budete moci zaparkovat přímo vedle stanu.


Je kemp zdarma nebo v ceně festivalu???

Ano, kemp je samozřejmě zadarmo (tedy přesněji v ceně vstupenky...).


Je možné mít na festivalu psa???

Ne, prosím nechte své zvířecí miláčky doma...na festu je příliš mnoho lidí, hluku atd. a také pro bezpečnost všech maniaků je třeba udělat maximum a proto máme přisný zákaz vpouštět do areálu zvířata!!!


Rozhovor - konec roku 2001. Představ stručně Váš festival (zaměření , tradice, cíle, speciality)...

OBSCENE EXTREME je festival milovníků extrémní muziky, prostě je pro fanatiky kteří stejně jako já podporují tu nejextrémnější hudební formu - tedy převážně pro fanoušky grind core, brutal death metalu, v létě 2001 proběhl třetí ročník takže myslím že už jistou tradici a nějaký status nejen v Čechách má...cíl je určitě jednoduchý královsky pobavit sebe a všechny kteří svou účastí tento fest podpoří a samozřejmě to udělat co možná nejlépe, prostě udělat ten nejlepší festival v tomhle extrému. Jistou specialitou je že u nás nenajdete žádné odpočinkové doom či black kapely , jde jen a pouze o nemilosrdný death/grind útok na vaše ouška...


Proč se pořádáním festivalu vlastně trápíte, co vás k tomu vede (zkus se dostat dál než jen že je to kvůli fans aby měli kam chodit na muziku)...

První festival jsem udělal protože jsem jasně cítil že u nás v té době vyloženě chyběl pořádný festival, všechny festivaly byli téměř stejné, stále ty samé kapely, prostě se tu nic zajímavého nedělo...také jsem byl na FUCK THE COMMERCE II a tenhle fesťák mě dostal, parádní muzika, skvělý setkání přátel a tak jsem i já chtěl udělat něco pro scénu, sebe ,lidi...a vždycky jsem měl sen udělat pořádný koncert na své narozeniny a tak jsem dal dohromady nějaké nápady a první Obscene Extreme byl na světě, ohlasy byli prostě úžasný a vlastně proto v tom pokračuju, takže teď každoročně slavím na OE a je to fakt paráda...přijede parta kámíků a je to víc takový pohodový mítink než festival v pravé podobě, což mě převelice těší!!!


Prozradíš ještě něco zajímavého ze zákulisí?

ha,ha,ha...třeba kolik toho naspím v průběhu festu? hodinu až dvě denně...no není to až, až???


Zaznamenal si opět stížnosti od masožroutů? Jak se koukáš na pašování buřtů do areálu? Zkus prosím stručně (pro ty, kteří ještě neměli tu možnost aby jim bylo vysvětleno) objasnit důvody proč diskriminuješ masožrouty? Jsi i abstinent, jak si myslíš, že by dopadla alkoholová prohibice? Šel by si i do toho?

Minulý rok to bylo daleko, daleko horší...no ty buřty to mě fakt dostalo, nevím co si tím ty lidé chtějí dokázat??? Že jim jejich maso nikdo nevezme nebo co??? To mě taky dost dostalo a přinejmenším znechutilo takže fakt nevím jak to bude s dalším ročníkem... nechci se opakovat, ale ptá se mě na to každý, prostě sám jsem vegan a vůbec si neumím představit že bych stál za akcí na které bych prodával maso, nikdy jsem o tom ani nepřemýšlel, já jen chci organizovat pohodový mítink a taky bych byl velice rád kdyby to byl mítink který pomůže k většímu respektu ke zvířatům, já se na ně prostě nemohu dívat jako na to MASO, pro mě za tím masem stále jsou živí, myslící, milující tvorové a jsem fakt rád že se tady najde pár natolik inteligentních, fajnových lidiček kteří prostě tuhle ideu sdílejí a alespoň na dobu festivalu se jednoduše přizpůsobí a podporují práva zvířat, z toho mám tedy až nehoráznou radost. No a samozřejmě mám za to že veganská jídelna skutečně každý rok připravuje až dost "náhradních" pokrmů a já pokaždé ochutnám skoro všechno a to tedy nejsem sám, hlavně zahraniční návštěvníci si to moc pochvalují... Prohibice? Neumím, fakt si to neumím představit...pivo chtějí kapely, pivo chtějí lidi...myslím že by to dopadlo katastrofálně, prostě fiasko.


Co by si chtěl vzkázat fanouškům?

Jen velké díky všem kteří v průběhu let podporují Obscene Extreme, bez vás by jsme nemohli dělat NIC!!! Tole není nějaký Eurotel GO show ale váš festival a za to vám patří veliký dík!!!