Nápověda

ZAHRÁT SI NA OEF - dlouhá léta tvoříme opravdu velkou komunitu šílenců z celého světa a velice rádi bychom byli, kdybyste nám pomohli hledat nové kapely, a proto spouštíme program ZAHRÁT SI NA OEF... Do této databáze můžete vkládat kapely jako fanoušci, členové kapely, jako někdo, kdo kapele přímo pomáhá... První věc, kterou potřebujete mít, je registrace (jako registrovaný fanoušek pak můžete komentovat všechno dění na webu, aktivně užívat fórum atd.), pak už potřebujete mít připravené všechny dostupné informace, fotku, mp3 song, linky na video, web kapely, tak aby si vaši oblíbenou kapelu mohl proklepnout kdokoliv přímo na webu, pustit si song, přehrát video, omrknout historii atd. Pokuste se, prosím, dát dohromady kompletní info, ať je ta prezentace co nejlepší. Budeme samozřejmě rádi, když se tahle naše komunikace pořádně rozjede a my všichni v OEF věříme, že díky tomuhle nástroji se dovíme o spoustě nových, zajímavých kapel!

KROK 1.
Je nutné se přihlásit svým uživatelským emailem a heslem.Pokud ještě nejste registrováni, je nutné provést jednoduchou registraci. Kde vyplníte své jméno, svůj email a heslo, které následně potvrdíte ještě opakovaným zadáním.KROK 2.
Zadáte název skupiny a ze seznamu vyberte zemi původu.KROK 3.
Následuje formulář, který je nutné úplně vyplnit, aby bylo možné odeslat kapelu ke schválení. Bez vyplnění všech položek je kapela pouze rozpracovaná a není ji možné schválit.

Následně vás krok za krokem provedeme detailně formulářem, abyste úspěšně zvládli přidání své kapely. Jako první vložíte biografii kapely.
/Pozn. pro české fanoušky a české skupiny je nutné vkládat pouze anglickou biografii. S ohledem na naše zahraniční přátele, kteří pochopitelně neumí česky. /KROK 4.
Vložíte link videa. Pouze ve tvaru >>iframe<< , jak vidíte na obrázku. Jiný tvar linku není povolený a video se nezobrazí.
Potřebný tvar najdete u videa na youtube viz. další obrázek.nebo přímo ve formuláři pod linkem „video help“.Biografii a video uložíme kliknutím na >>Save Biography and Youtube video<<

KROK 5.
Vložíte diskografii kapely po jednotlivých položkách. Název nahrávky, rok vydání, typ media a kliknutím na tlačítko „Save / Uložit“ „Save“ záznam uložíte. Pokud má kapela více nahrávek. Pokračujete další nahrávkou, kterou vyplňujete ve stejných polích.KROK 6.
Vložíte obrázek kapely. Pomocí tlačítka „procházet“ si obrázek vyberete tam, kde ho máte uložený ve svém počítači. Pro pěkné plné zobrazení, pro velké monitory, doporučujeme min. šířku 940 px. Pokud nevíte, co to je, tak vložte to, co máte.

Pokud budete vkládat obrázky ze svého fotoaparátu, je třeba je zmenšit na webovou velikost. Obrázek o velikosti např. 10MB na web opravdu nenahrajete.


KROK 7.
Vložíte skladbu ve formátu MP3. Opět pomocí tlačítka „procházet“ si vyberete příslušnou skladbu na svém PC. Jiné formáty než mp3 nejsou akceptovány, takže zvuk ve formátu *.wav nelze nahrát. Dále doporučujeme nahrávat skladby v běžné délce a webové kvalitě. Skladbu o délce 40 minut a velikost 100MB opravdu nehrajete.

Následně po nahrání upravte název skladby tak, aby zůstal jen název skladby. Bez názvu kapely, čárek, pomlček a bez koncovky.mp3. viz obrázek a stiskněte tlačítko >>Upravit<<Pokud chcete jiný song, zmáčkněte odebrat písničku.

KROK 8.
A jako poslední krok vložíte linky na web kapely, nebo stránky kapely na sociálních sítích jako FB nebo Twitter. Z rozbalovacího menu si vyberete, jakej typ webu chcete a vložte zkopírovanou url.

KROK 9.
Kontrola a odeslání. Pokud jste správně vložili veškeré údaje, mělo by dole na formuláři být prázdné pole, kde jsou zobrazovány položky, které jsou vyžadovány. Pokud není prázdné, musíte se k požadovanému údaji vrátit a doplnit. Jak už bylo napsánu v kroku č.3. Bez vyplnění všech položek není možné kapelu odeslat ke schválení.Pokud je vše v pořádku, klikněte na tlačítko „Odeslat kapelu ke schválení“ ,které je aktivní.

KROK 10.
Pokud z nějakého důvodu nemůžete formulář dokončit (chybí vám fotka nebo song kapely) a nemůžete kapelu odeslat ke schválení, tak ji můžete smazat tlačítkem DELETE.

Pokud tak neuděláte, nebo nedokončíte rozdělanou kapelu, nemůžete přidávat další.