• ZEITGEIST

ZEITGEIST Italy

ZEITGEIST -

Info

ZEITGEIST povstal z prachu NEURAL GORGE, A.P.D. a BURIAL GROUND - tří Grind/HC kapel, které byly aktivní nějakou dobu na DIY scéně v italském Turíně, známém to “motorovém” městě, které vyprodukovalo nejklasičtější italské hardcore kapely 80. let (NEGAZIONE, DECLINO, 5° BRACCIO, NERORGASMO atd.)...


Příběh ZEITGEIST se začal psát na koncertě BRUTAL TRUTH v říjnu 2008. Fefo a Luca, zcela ohromeni prapůvodní silou a intenzitou téhle show, se rozhodli vytvořit něco nového. Žádnou italskou kopii nějakých severoevropských grind kapel, ale něco osobnějšího, ovlivněného mnoha různými žánry a jedinečným přístupem turínského old school hardcoru. V únoru 2009 se kapela konečně zformovala jako výsledek velmi rozdílných chutí a myšlenek každého ze členů. Doposud udělali ZEITGEIST několik turné po Itálii včetně koncertů s BLOOD DUSTER a CRIPPLE BASTARDS a ve vlastní režii vydali na konci roku 2009 CD.


Současný styl kapely je spalující mix chladného, rychlého grindu a trochy melodického Crust/D-Beatu a to vše se přetváří do zničující grind'n'rollové parádičky. Na svém vystoupení na OEF 2011 představí nové CD, které vychází v koprodukci s FOAD Records, Itálie.

Bio

The name Zeit Geist take form from the dutch's "spirit of the times" that's the general cultural, intellectual, ethical, spiritual, and political climate within a nation or even specific groups.Obviously we look at this in a critic way,cause we're living in a very shitty period.Zeit Geist were formed by members of some underground bands from Torino,Italy,and now they play "Grind'N'Roll",a strange mix between Grindcore,Sludge and Crust (they REALLY love bands like Sayyadina,Nasum,Skitsystem,Rotten Sound and,of course,Brutal Truth). They were proud to play with Blood Duster,Cripple Bastards,Lycanthrophy and more. Out in 2009,the first self-produced s/t CD was born almost simultaneously with Everything is Fake,a compilation with "28 bands against music business, capitalism, fascism, human's stupidity and other shit like that!" were there are two Zeit Geist's song (a place to... and blees).In early 2011 three Zeit Geist's songs were selected for a compilation under full speed records (Indonesia) and a special edition of the s/t (normal edition plus three new songs) will be presented on summer 2011 under F.O.A.D. records.


ZEIT GEIST line-up :

Bob - vocals

Fefo - bass

Luca - drums

Lorenzo - guitar


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2010 Everything Is Fake CD
2010 "Zeit Geist" CD
2009 promo

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.