• TELEX 2019

TELEX 2019 Czech Republic

TELEX 2019 - Generace

Info


Novodur, Armavir, Telex. Stručný vývoj historie názvů kultovní tuzemské kapely. Jedné z prvních, která už koncem 80. let produkovala na domácí poměry ostrý hardcore. I přes sporadický počet nahrávek, není snad punkáče, metalisty či hardcoristy, který by neznal jejich vtipné a jednoduché texty (a i přesto mající hlavu a patu). V roce 1984 jim ještě pod názvem Novodur rozehnala SNB koncert a zakázala činnost. V roce 1986 se vrátili jako Armavir, kterým také byla zakázána činnost.

O pár měsíců později opět obnovují činnost a tentokrát již jako TELEX. Debutní nahrávka s názvem „Řeznickej krám“ vychází v roce 1989. A v roce 2019, po 30 letech od vydání téhle kultovní nahrávky, vám speciální sestava obsahující členy kapely Delikvence, se zpěvákem TELEXu Karlem Boušou, zahrají speciální set obsahující ty největší pecky od TELEXu! Pogo!!!

Bio

Kapela Telex se původně nazývala Novodur a hrála přejaté punkrockové písně po českých vesnicích. V roce 1984 však byl její koncert rozehnán příslušníky SNB a kapele zakázána činnost. V roce 1986 se kapela znovu formuje pod názvem Armavir, činnost této kapely je však brzy zakázána také. O několik měsíců později vzniká kapela třetí, nyní již pod názvem Telex. Její hudební styl byl mnohem tvrdší, než kapel původních, nejednalo se již o punkrock, nýbrž téměř o hardcore. V roce 1989 kapela vydala své první MC – demo nazvané „Řeznickej krám“. Po tomto demu a velké koncertní aktivitě, se z kapely však oddělují tři členové a zakládají ostře hardcorové L.D.Totenkopf.

„Nový Telex“
V roce 1996 se znovu schází celá původní sestava a nahrává CD „Punk Rádio“, které obsahuje většinou skladby z MC „Řeznickej krám“ v jiném provedení. Kapela po několika koncertech však opětovně ukončuje činnost a znovu se navrací až v roce 2002. Po sporadickém koncertování kapela v roce 2005 končí. Od roku 2012 však kapela opět občasně koncertuje. Karel Bouša v současné době působí v pražské kapele Carlos and His Coyotes.


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2005 Punk Rádio
1989 Řeznickej krám

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.