• SPLITTER

SPLITTER Sweden

SPLITTER -

Info

O švédském grindcoreovém hudebním dědictví už není potřeba podávat žádné další důkazy. Každý rok hostí OBSCENE EXTREME některou z nejšílenějších a nejbrutálnějších kapel, které tenhle národ může poskytnout.


Žádný návrat není tak toužebně očekáván jako v případě SPLITTER. Dokupy se dali v roce 2003 a o tři roky později se tihle stockholmští brutalisti upsali šílené rodině OBSCENE PRODUCTIONS a vydali druhé EP “EN SORGLIG HISTORIA.” Tentýž rok ohromili svou neutuchající palbou deathově laděného, rychlého grindu i publikum na OBSCENE EXTREME. V roce 2009 přinesli zkázu také do Severní Ameriky, svou účastí na MARYLAND DEATH FESTu a ten samý rok zakončili šňůrou s mocnými NAPALM DEATH.


Po krátké přestávce jsou zpět s novým materiálem a znovunalezenou vitalitou. Švédský grindcore se na OBSCENE EXTREME 2012 opět přiřítí jako lavina.

Bio

Starting up in 2003 in Sweden as more or less a joke Splitter evolved into of the most interesting and respected young grindcore acts coming out off Sweden. Obscene Productions early saw the potential and hooked them up to the label.


A few different bass players have passed through the band but the core always stayed intact. The first Splitter show ever in 2004 was as support to the almighty Nasum and the road was paved. Several tours in Europe and the US. Albums as well as split releases with bands like Fromtheashes, F.U.B.A.R. and compilations in South East Asia. Then everything stopped.


Now in 2012 Splitter will be reborn. The urge to destroy everything in that typical Swedish grindcore manner is stronger than ever. Are you ready?


Splitter is:

Fredrik Thalberg - vocals

Niklas Holm - guitar

Thimmy Broden - guitar and back vocals

Daniel Hermansson - bass and backing vocals

Oskar Pihl Hedberg - drums


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2008 SPLITTER / F.U.B.A.R. split CD/LP CD, LP
2007 Avskrackande Exemplar CD/LP CD, LP
2006 SPLITTER / FROMTHEASHES split 7Ó

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.