• SPASM

SPASM Czech Republic

SPASM - Porn Boogie

Info


Pamatujete ty doby, kdy si hlavní tanečník Radim nasadil boratovky a nám
 všem spadla brada? Ta doba je opět tady! Pokud si rádi hodíte bokem, tak tady je pro vás kapela, která se v průběhu let vyprofilovala jako jedna ze zásadních v houpavých rytmech nejen na české scéně!!! Jejich nová deska "Mystery of Obsession" vychází přesně před OEF a to 15. 7. 2021.

První ukázky jasně dokazují, že kapela je opět dál a tahle nahrávka vám pořádně provětrá ušní boltce!!! Tenhle rok je opravdu
 potřeba se nadechnout a prostě se odvázat!!! Pojďme na to společně se
 SPASM!!!

Bio

Epocha Spasm se otevírá na počátku zimního měsíce ledna roku 2000. Prvotní zaměření bandu coby bočního projektu kapel Psychopathia a Romantic Love se diametrálně změnilo. Postupem času, kdy kapela Psychopathia (která do té doby byla regulérní kapelou) se odebrala k věčnému spánku, stal se Spasm regulérním bandem s jasně vytyčeným cílem – hrát extrémní muziku s co nejoriginálnějším konceptem. První line – up byl tvořen ještě dalším kytaristou Psychopatie – Mirou, ale po krátkém angažmá kapela vykrystalizovala ve tříčlenné složení. 

V této době byl sestava následující: Sam – basa, Lukáš – bicí, Máňa – vokál. 

Během následujícího roku se pečlivě komponovaly songy pro debutní demo “Spasmatic Secretion“, které spatřilo světlo světa v květnu roku 2001, ale nebylo nijak prezentováno ani šířeno mezi posluchače. Poté prochází Spasm určitým vývojem, kdy se snaží formovat svůj aspoň trochu originální styl hraní (kapela odmítá využívat služeb kytary) a kdy participuje na nejrůznějších akcích a koncertech. 

V roce 2004 zažije Spasm zásadní zlom ve své kariéře – natáčí promo CD pro případné vydání pod záštitou nějakého labelu, což se nakonec povede. 

Label Copremesis prod. vydává Spasm debutní album v květnu 2005. 

Po myšlenkových i konceptuálních rozepřích z kapely odchází vokalista Máňa, na jehož post je přizván majitel vydávajícího labelu Radim – Copretina. 

Takže nynější a nejaktuálnější line – up je: Sam – basa, Lukáš – bicí (též Translunaria), Radim – vokály. Poté, co debut “Lust For Feculent Orgasm“ vyšel, kapela účinkuje na rozličných festivalech a koncertech, ze kterých byl Obscene Fest 2006 nejdůležitější prezentací Spasm ve své dosavadní kariéře.

V průběhu dalších tří let horda intenzivně koncertuje doma, v Polsku, Slovensku, Německu a Rakousku, podílí se na několika zahraničních kompilacích a také pracuje na následovníku první desky. Výsledkem tohoto úsilí je eskalující vřelé přijetí mezi fanoušky a fanynkami, taktéž vzrůstající zájem a obliba na scéně obecně. 

Na počátku roku 2008 se kapela vydává do studia, aby zvěčnila materiál pro druhou "dlouho"hrající desku. Podaří se nahrát velké množství songů, takže několik flákot je umístěno na Split EP se slovenskými grindovými přáteli Mizar, jež v březnu 2008 vrhne do světa kapelní kamarád Bohdan a jeho Rarach Katus rec. 

Nastává další éra v historii Spasm, kdy po delších peripetiích technického rázu vychází v říjnu 2008 druhá deska "Paraphilic Elegies" pod křídly německého labelu Rotten Roll Rex. Na podporu alba Spasm začíná koncertovat zprvu nenápadně, zato v následujícím roce 2009 se pouští do hraní se vší vervou a maximálním zápalem. 

Během let 2009 - 2010 si kapela předsevzetí "hrát co nejvíce" vzala opravdu k srdci a dostává se i ke koncertům a festivalům v Evropě, jako například na Ukrajině, v Portugalsku či Holandsku, stejně tak jako ve své domovině, kde hojně vymetá spoustu akcí. Navíc, kapela natáčí svůj oficiálně první videoklip a též se schyluje k přípravě dalšího CD. 

V létě 2011 po dlouhých třech letech vychází nové CD "Taboo Tales" a šílený šulinotoč jménem Spasm se znovu rozjíždí. 

Rok 2012 se nese v duchu příprav na první skutečné evropské turné s přáteli Gutalax. Celé tour obsáhne 10 koncertů v 10 dnech a kapela tak projede 5 zemí. Celá akce se nadmíru vydaří a rovněž merchandise, který je bohatší více než dosud, maximálně propaguje kapelu.V letní sezoně roku 2012 kapela zahrála na slovutném Obscene Extreme Festu a týden předtím na Extreme Festu v Rakousku, Německu a Švýcarsku. 

Poté jsme se na podzim objevili v Holandsku, Německu, Polsku a Švýcarsku na parádních akcích.  

V roce 2013 jsme si poprvé zahráli v Rusku a také se zúčastnili skvělého menšího festu Antitrend Festu v Čechách a v prosinci parádního Rape The Escape Festu v Rakousku.  

V lednu roku 2014 jsme dostli jedinečnou šanci účasnit se 14 denního turné po Mexiku coby hlavní kapela. Turné bylo skvělé a úspěšné. V květnu jsme se vydali dvakrát do Holandska na dva perfektní festy, Grindhoven v Eindhovenu a Neurotic Death Fest v Tillburgu, který patří mezi největší extrémní indoorové festivaly v Evropě. V březnu 2014 se rozhodl Luke opustit kapelu, nicméně nám slíbil, že dohraje všechny domluvené akce. Sam a Radim se začali rozhlížet po scéně po novém bubeníkovi, což nebyla vůbec jednoduchá věc. Po skvělém koncertě na festivalu Brutal Assault potkali Rudyho a slovo dalo slovo a Rudy se stal právoplatným členem kapely. Po této dohodě začal Sam s Rudym intenzívně pracovat na plejku a připravovali se na koncerty. 

V roce 2015 po několika zkouškách, kdy se pracovalo na novém materiálu jsme vlítli do studia k panu mágovi Otynovi a v dubnu 2015 jsme nahráli nové album PUSSY –DE LUXE- S novým obalem a celkovým konceptem nám opět pomohl dlouholetý kamarád a výtečný grafik David spolu s jeho přítelkyní Romčou. Ti pro nás (protože znali naše úchylné představy) našli skvělou modelku Pavlu (vicemiss Vietnam ČR) a nafotili a natočili nový klip plný tajuplných oplzlostí. Samotné cd + LP a další věci vyšly ke konci listopadu u osvědčeného labelu Rotten Roll Rex v Německu. Letošek je ve znamení podpory a propagace nové desky a šíření krásy našich těl…  

Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2019 Grind Over Sofia Split
2017 Spasm/Gutalax Split
2015 Pussy –De luxe
2011 Taboo Tales – 3rd album
2011 Spasmatic Secretion DEMO
2008 Paraphilic Elegies – 2nd album
2008 Spasm / Mizar - Split EP EP
2005 Lust For Fekulent Orgasm

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.