• ONANIZER

ONANIZER Czech Republic

ONANIZER - Useless Day

Info


Kdo by byl řekl, že letošní vystoupení téhle grind brusky na OEF bude již čtvrté v pořadí? Rok založení: 1996, tzn. 22 let existence!!! V naší krajině není mnoho kapel tohohle ražení, který neúnavně hoblujou takovou dobu a rozesévají sémě grindové zkázy po celém světě. Ano, jde o dnes již česko/belgickou skvadru ONANIZER!!!  Banda kolem hlavního mozku Karla je vskutku šíleným úkazem jak je grindová rodina propojená po celém světě, neboť výlety ONANIZER do celého světa a to opravdu do exotických destinací jako Nepál, Thajsko, Filipíny nebo Jižní amerika jsou legendární!!!

Ovšem nejen koncertování, ale taky řada výtečných nahrávek je to, čím borci disponují. Jejich mezinárodní status jistě podporuje fakt, že za bicími v této bandě sedí člověk nejpovolanější pro grindcorovou řezničinu a to Nils z legendárních Agathocles!!! A s ním jsou ONANIZER stále připravení vám drtit ušní otvory!!!

Bio

..1996..........

Na podzim roku 1996 se na západě Čech dává do kupy asi jedinejch 5 grinderů na okrese - Koller (vokal murmur) a Karel (kytara) z Aše, Mesy (vokal fucker) a Tomáš (basa, R.I.P.) z Frantovejch Lázní a Rezy (bicí) z Lubů u Chebu, aby spolu jako FATAL CATALEPSY začali ve třídě jedný chebský základky po večerech provozovat hluk. Nutno podotknout, že Mesy a Rezy do té doby mastili už 2 roky v EARACHE, Karel v ašských VIRACOCHA a Koller v BRUTAL MASSACRE.

....1997..........

První konzík se datuje k 22.2. kdy si to v tachovským kulturáku dáváme hned vedle takových jmen jako FLESHLESS, PANDEMIA nebo INGROWING. Po druhé akci o týden později v Kladrubech si měníme název na ONANIZER. Nedlouho poté vyjíždíme až do Světlé nad Sázavou na gig s MASTIC SCUM, SOCIAL DEFORMITY, MALIGNANT TUMOUR, AGGRESSIVE TYRANTS, atd... Na konci roku vydáváme "Paradise Noise - Ani v ráji se neobejdeš bez hluku", demo ve formě live VHS kazety se záznamem akcí z Karlových Varů, Chebu a Aše.

......1998..........

V dubnu je čas se konečně vypravit poprvé do studia. V Hostivaři v Praze nahráváme dobrou třičtvrtě hodinu hudby, která pod názvem "Ansikte Mot Ansikte" vychází rok na to jako MC na ukrajinském labelu DAC Production. Ze stejné nahrávací sešn je použito i několikero songů pro 7"EP split s finskými CAUSE OF EFFECT, které má na starosti Tom Machismo z australského labelu Machismo Production. Jsme hosty pořadu Rock tribune chebského rádia Egrensis, hrajeme stále víc a víc akcí a fesťáků, ale též se vyrovnáváme se ztrátou basmana Tomáše Tomka, který se z vlastní vůle odebral 29.7. na onen svět...

......1999..........

Pokračujeme dále bez basy... V létě hrajeme například na Fekal Párty dvojce či na prvním ročníku dnes již kultovního Obscene Extreme festu, kde jsme díky pracovní zaneprázdněnosti Rezyho nuceni odehrát set s narychlo domluveným Zbyňou z INGROWING. S Barnym z PERVERSIST jakožto třetím zpěvákem a kouzlem improvizace odehráváme jeden z našich nejšílenějších setů dosud. Na podzim vyrážíme do studia podruhé, tentokráte do studia Jumbo v Tachově. Nahrávka jde ale k ledu a vychází až v roce 2003. Karel mění působiště a jde na zavyučenou do Londýna, kapela pauzíruje...

....2000 - 2001.......... |

Karel hraje v Londýně v GRIND PARK (dnes HOVADAH), Mesy a Rezy zakládají SO PURE, Koller se usazuje ve Španělsku. Kapela se schází jen při návštěvě Čárlse domoviny, tedy velmi sporadicky...

....2002..........

V létě je Karel zpět a ONANIZER se opět dává do pohybu. Na basu válí Rožís z EMPTY FEELING (kdysi též VIRACOCHA) a protože Koller je stále na cestách, druhého mikráku vedle Mesyho se chápe náš kámoš Břízič. Škopky stále sedlá Rezy. V prosinci je v Mariánských Lázních jakási reunion akce, z které je i pořízen záznam, neoficiálně vydaný jako 3way live split Cd-r s PODEGRA a NEURASTHENIA.

....2003..........

Kvůli neustálým problémům s místem na hraní zkoušíme poměrně nepravidelně, až to z toho po dubnovém koncertě se STERBEHILFE balí Mesy a do Londýna se teď stěhuje pro změnu on. Zbytek pokračuje dál a spíše se soustředí na skládání nových válů než na živé hraní. Žel brzy je jasné, že Rožísovi ani Břízičovi grind core nijak zvlášť žíly netrhá, a tak po tom co v Aši ztrácíme zkušebnu nadobro, se Karel přemisťuje opět, tentokráte do Českých Budějovic... Tentýž rok vychází na Cd-r u Panda Music matroš z roku 99' pod názvem "Rop".

....2004..........

Na jih se přesouvá i Rezy a nedlouho poté kapelu rozšiřuje hrdelník Jirka Kopřiva, ašák v těchto končinách studující. Do Čech se vrací Koller, ale zůstává v Aši a tak za kapelou dojíždí pouze na koncerty bez zkoušek. Hrajeme bez basy, za to s druhou kytarou, s kterou vypomáhá náš nový známý Robet Major. Premiéru v této sestavě si odbýváme už v únoru v Praze v Kainu. Hrajeme o 106 a konečně pořádně i venku (Belgie, Německo, Rakousko, Slovensko...). V červnu opouští Mejdžr Budějce a tím i kapelu. Vypomoct s basou, zaskakuje na pár měsíců Honza Vaněk ze spřízněných OBLOMOV, který si stihne střihnout výtečný koncert v Salzburgu pro 500 hlav, jehož část se objevuje jako video bonus na CD "Too Good To Be True". Sestava je v tuto chvíli lehce divoká, momentálně má ONANIZER 3 zpěváky. Hlavní hrdlo jest Jirka, který dává všechny akce. U nás je povětšinou doplňován Kollerem, pokud se hraje v zahraničí, tak Mesym. Někdy pak musí vše odeřvat i sám... Koncem roku vychází live DVD split s ROTTEN COLD z Rakouska, pořízené na Hoowah Hoowah festu v rakouském Wolfsbergu.

....2005..........

Výpomoc Honza odchází a přenechává basu 17-ti letému Zbýšovi, který hned v lednu hobluje první akci. O měsíc později Koller oznamuje konec neb ho podobná spolupráce na dálku nenaplňuje. Mesy lítá na konzíky z Anglie o to častěji, ale i tak nestíhá vše a hodně akcí řve Jirka sólo. V březnu se zavíráme do Studia Hellsound k Honzovi Kapákovi a za pomoci Ríšy z Lecter Music je co nevidět venku i první lisované CD "Too Good To Be True". V létě hrajeme mimo jiné i podruhé v historii na Obscene Extreme festu. V listopadu si pak hodlá trochu změnit životní styl Rezy a odchází z kapely i z ČR, kam jinam než do Londýna...

....2006..........

Je najit nový bicman, matador David Zíka (ex- GRIDE, AVENGER, MARTYRIUM CHRISTI, PLASTIC GRAVE...), s kterým vyrážíme na jaře po boku PANDEMIA a GOMORRHA na 4-denní mini tour do Německa. Aktivity na všechny strany se rozjíždí na plný obrátky. Účast na Krhanice open air ku příkladu. "Too Good..." vychází na Cd-r v Malajsii u Suarabebas Prod. Děláme slušivou kolekci trik, jedeme do Prahy na pokec do Radia 1, poprvé hrajeme ve Francii, jmenovitě ve Štrasburgu...

....2007..........

Koncertní premiéru si odbýváme tentokrát v Maďarsku. Hrajeme A.F.O.D. festivalu v Trhových Svinech a na začátku léta nahráváme v Loco Studiu ve Větřní u Rendy Pavezy z LOCOMOTIVE songy pro 7"EP split s francouzskými HxCxF, vydaném ve spolupráci šesti labelů ze všech koutů světa. Pro menší i větší neshody se s kapelou loučí po nahrávání hned celé trio Jirka, Zbýša a David, kteří zakládají YORPU a Karel mění jih Čech za Prahu a hledá nové spoluhráče pro pokračování ONANIZERu. O několik měsíců později se daří zlanařit Kollera, který mezitím přesedlal též do Prahy, tentokráte však na post bubenický. Mesy zůstává i nadále v Londýně, ale stále členem kapely. Začínáme nelítostně zkoušet staré i nové vály neb se rýsují zajímavé tour možnosti na příští rok.

....2008.......... |

V únoru se ke kapele připojuje basák Kavron, krátce na to následován jekot mistrem Ondrou, aby byl line-up opět kompletní a my mohli vyrazit na 26-ti denní Euro tour s podporou našich bratrů ze západu Čech EMPTY FEELING. Během 9.4. až 3.5. dobýváme pozice u nás, v Polsku, Německu, Belgii, Holandsku, Francii, Anglii, Švýcarsku a Rakousku. O dva měsíce později, a sice prvních 9 dní v červenci jedeme Evropu podruhé, tentokrát více na východ a po boku tureckých SAKATAT a maďarských ANOTHER WAY navštěvujeme mimo Českou Rep. i Slovensko, Maďarsko a Rumunsko.
 V září 1-3 zaznamenáváme v prověřeném Hellsound studiu všech našich 18 songů na plochu 13-ti minut, které slouží jako promo CD na nadcházejícím turné po Latinské Americe. Ano, tento rok toho nemáme s koncertováním opravdu dost a po dvou evropských tour vyrážíme na celé 4 měsíce a 4 dni do Latinské Ameriky, kterou během 9.9.08 až 13.1.09 počastujem skrz naskrz šedesátkou koncertů od jihu Brazílie až po sever Mexika.

....2009..........

Po téhle brutal šnůře opouští kapelu Mesy, který už se dále díky pobytu v Londýně nestíhá podílet na chodu bandu. Druhý vokály si tedy vedle kytary přebírá Karel a od té doby drtíme ve čtyřech. Do konce roku hrajeme už jen domácí akce, dáváme do kupy nový fláky a šetříme sílu i money na další průkopnický tour příští rok, kdy pro změnu zavítáme na 2 měsíce do Jihovýchodní Asie a Austrálie.
 Tentýž rok také vychází u mexickýho labelu Cadaver Terror Production split CD s anglány JOE PESCI, které obsahuje zremastrovanou verzi proma z Jižní Ameriky a jako bonus songy ze split 7"EP s HxCxF z roku 2007.

....2010......

Únor a březen je ve znamení už zmíněného turné po JV Asii a Austrálii, přesněji řečeno, během 5.2 až 1.4. jsme odehráli nějakých 25 akcí na místech jako Thajsko, Filipíny, Indonésie, Malajsie, Singapur a Austrálie, včetně její nejjižnější součásti, ostrova Tasmánie. Na celém tour jsme všeho všudy dali dohromady celých 15! přeletů. Na serveru flickr.com je pak moře fotek z obou našich posledních cest neprobádanými kraji... Zbytek roku je opět ve znamení lokálních akcí a pilování novýho materiálu.

.....2011.....

3-4. ledna nahráváme v Shaark studiu v Bzenci 14 minut nových válů, které se všechny objeví během roku 2012 na 4-way split CD s kanadskými NERVOUS IMPULSE, SMG z Malajsie a  HOVADAH z UK. Vydavatelem jest americký label "the Original Death, Agony and Screams Cassettes & Vinyl. 5 minut z této nahrávky se též zarylo do drážek vinylu a to pod křídly dalších amerických labelů Pan Del Muerte Records, Bovine Records & kanadských Coffee Grinder recs, jako split 7"EP s kanadskými grindery ARCHAGATHUS.
V dubnu/květnu vyrážíme s australskými NOW YOU'RE FUCKED na další euro tour s cílem na jihu ve Španělsku, když jsme po cestě navštívili mimo náš kraj i Rakousko, Chorvatsko, Itálii, Francii a Švýcarsko. V létě absolvujem sérii skvělých festů u nás, jako OBSCENE EXTREME (již potřetí), Leucaemia fest, Pallasit fest nebo Rebecca fest. Za hranicemi pak německý Arsch Cholio či zejména pak legendární Bloodshed Fest v Holandsku.
V prosinci se loučí s kapelou bubeník Roman a stěhuje se do Ekvádoru.

....2012....

V lednu se dáváme do kupy s bubeníkem legendárních AGATHOCLES, který zabírá uvolněný bubenický post a již v březnu hrajeme v Chebu, v místě kde jsme začínali, před samotnými NAPALM DEATH.
Výchází zmíněný 4 way split CD a v dubnu vyrážíme na třítýdenní turné po Balkánu, včetně zemí jako Turecko nebo Řecko. V Srpnu si zahrajeme na FEKAL PARTY.

....2013....

Hrajeme převážně v ČR + 2 super festy venku, a sice GRIND THE NAZI SCUM V Německu a 13th Times fest v Belgii.
U Grindfather Prod. v Anglii, vychází reedice kazety „Ansikte Mot Ansikte“.

....2014....

Thirst for Grind Fest VII. v Praze před OEF a sedmidenní tour od nás (Power Grind Core fest v Brně na Melodce) přes Polsko do Německa, kde vše zakončíme parádním grind festem GRIND HERE RIGHT NOW

....2015....

Hrajeme jen lehce u nás a v Německu + výbornej fesťák The Grindcore Family Weekend .v dánský Kodani.

....2016....

Jedem minitour po Belgii a Holandsku + všemi oblíbený Pallasit Fest ve Zruči.

....2017....

Nils se fláká po Jižní Americe, takže nehrajeme vůbec a flákáme se taky.

....2018....

Po Nilsovo návratu to znovu rozjíždíme a od půlky února do půlky března jsme podnikli výjezd do Emirátů, Indie a Nepálu, kde jsme zahráli například na místním ikonickém NEPAL DEATH FESTU.
No a na červenec jsme po sedmi letech opět pozváni (bude to již počtvrté) na 20tý výroční ročník legendárního OBSCENE EXTREME festivalu!

Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2013 "Ansikte Mot Ansikte" - MC (reedice - Grindfather Prod./UK)
2012 ONANIZER/ HOVADAH/ NERVOUS IMPULSE/ SMG - 4way split CD CD
2011 ONANIZER/ ARCHAGATHUS - split 7"EP EP
2009 ONANIZER/ JOE PESCI - split CD CD
2008 ONANIZER/ SAKATAT - split live MC
2008 LatinoAmerican tour promo CD CD
2008 The Best of Cumpilation CD (salvadorean edition) CD
2007 ONANIZER/ HxCxF - split 7"EP EP
2006 ONANIZER/ COLLISION/ ANOTHER WAY/ SAKATAT/ KILL THE CELEBRITY/ HAEMATOMA - 6way split CD CD
2006 "Too Good To Be True" - MC (malaysian edition) MC (TAPE)
2005 "Too Good To Be True" - CD CD
2004 ONANIZER/ ROTTEN COLD - split live DVD DVD
2003 "Rop" - CD CD
2002 ONANIZER/ PODEGRA/ NEURASTHENIA - 3way split live CD CD
1999 "Ansikte Mot Ansikte" - MC MC (TAPE)
1998 ONANIZER/ CAUSE FOR EFFECT - split 7"EP EP
1997 "Paradise Noise - ani v ráji se neobejdeš bez hluku" - live VHS

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.