• NOT

NOT Czech Republic

NOT - Mrtvej chlap

Info


Nikdo z vás by neřekl, že tahle bláznivá partička oslavila v letošním 
roce již 20 let existence, že jo? Ale je to tak. Založeno v Teplicích 
v roce 1996! A další zajímavostí budiž, že debutní regulérní album jim 
vyšlo právě až v letošním roce. Po 20 letech! Personální kotrmelce dosud 
nedovolily téhle kapele dát něco komplexního a kompletního dohromady. 
A že to do letošního roku byla škoda, budete muset uznat i vy, 
návštěvníci dalšího ročníku Obscene Extreme Festivalu, protože právě tam 
tohle lázeňské komando míří obšťastnit nás svoji hlučnou a pestrou 
extreme hardcore / grind produkcí. Přivítejme na palubě NOT! Teplice rules! 

Bio

NOT! - hodní chlapci z Teplic, co to mají rádi trošičku fast...


To se takhle jednou, tam na severu pod kopcem, za starých dobrých časů knakových, v Teplákovicích, městě neřesti, sešly 4 vyhulený násosky a s povolením mocností pekelnejch založily spolek psychopatů pod názvem NOT! ve složení Páca – zpěv, Machoz – bicí, Vlasta – kytara, Tomí – basa, zpěv. Byl podzim, léta páně 1996, čas sklizně. V týhle sestavě jsme odehráli pár koncertů, hráli jsme tenkrát takovou divnou směsici hardcore/punk/crust/grindu, z tý doby se zachovala jedna nahrávka ze zkušebny, kterou jsme nijak nerozšiřovali. 


Přišlo jaro 1997 – kapela se rozpadla na dvě, důvodem byly neshody v názorech na hudbu. Kapela, kde zůstali Vlasta – kytara a Machoz – bicí, si ponechala název NOT! a pokračovala s tvorbou ve stejném duchu. 

Samozřejmě přibrala nové členy: Filcka – zpěv, Jasan – zpěv, Timur – basa. Později vystřídal Filcku ve zpěvu Salám. Druhá kapela se jmenovala SELFMADENOISE a hrál v ní zbytek a zároveň i bubeník z NOT! – na tu dobu hráli crust/grind (jestli máte někdo doma kompilaci Teplické nezávislé dny 1997 – KNAK, je tam jedna jejich skladba Suffer Jam.) O rok později se SELFMADENOISE rozpadli a zůstali pouze NOT! – v nové sestavě odehráli pár koncertů a nahráli živý záznam ve zkušebně, který opět nerozšiřovali.


V létě 1998 byla kapela nucena tehdejší zpěváky nahradit. Důvodem nebyly osobní konflikty, ale prostě to, že to nešlapalo hudebně. Proto začal v NOT! znovu zpívat Páca, opět následovaly nějaké koncerty, ale i pár problémů. Mezi nejhorší patří vykradení zkušebny a následná půlroční pauza. 


Přišel podzim 1999 a my jsme konečně nahráli demo – „Otevřete oči, přichází…“ (byl to takovej průřez naší dosavadní existencí). Ještě musíme zmínit, že jsme byli nuceni to nahrát bez basy, protože náš milostivý basák Timur se na nahrávání prostě nedostavil. Nějaký čas jsme hráli a koncertovali jen ve třech. Skladby z dema se objevovaly na některých kompilacích – „Hlasy z podzemí vol.4“, „Czech core comp. Tape 2“ (zde jsme si vysloužili přezdívku sypači brambor). Ještě toho roku jsme začali zajíždět nového basáka Baliho (takový kuře, byl strašně rád, že mu říkáme Calimero). Bali to s náma držel, měli jsme novej matroš, a tak jsme na podzim 2000 jeli nahrávat „Play fast or die!“. Nahrávka vyšla roku 2001 jako split s power violence Ostravakama Sheeva Yoga.


Na přelomu jara a léta 2002 přišel hrát druhou kytaru Srpik. Je to magor (na první zkoušce se tak zhulil, že omdlel a pochcal se). Když už jsme měli nadrcený dvě kytary, tak Vlasta začal jezdit makat do Dojčlandu. Bylo to na hovno – chvíli tam, chvíli tady – a proto jsme v únoru 2003 jeli nahrávat bez něj. Vlasta pak s náma ještě odehrál pár koncertů a definitivně opustil kapelu v červnu 2004, asi tak 14 dní před našim England mikro tour, kam měl jet s náma. Škoda – Vlasta je dobrej kytarák a hlavně tahoun NOT! Nahrané věci pak vyšly na splitku s Rabies (jihočeský fastcore), na splitku s japončíkama Unleash a na kompilacích Dying Alive… Living Dead (česká scéna) a Northcore Kicks Ass (kapely ze severu Čech). 


O necelý rok později, koncem jara 2005, přivedl Srpik do kapely svého kamaráda Oziho, dalšího magora, na post druhé kytary. V červnu jsme pak šli nahrávat. Zatím ještě bez Oziho, teprve se učil materiál. V roce 2006 vychází materiál jako split s FSFI (mostecký grindcore pekerle). 


Následoval Srpikův roční pracovní pobyt v Anglii, během kterého jsme odjeli slovenské turné společně se Sheeva Yoga a Disney. Po Srpikovu návratu jsme roku 2010 dali dohromady další splitko, tentokrát se spřátelenejma kapelama z teplickýho Božáku – Požadovaný stav mysli a Uroboros. Album nese název 3 Way Split FerdaCref. 


V roce 2011 vyšla kompilace „15 let přes mrtvoly“, která obsahuje náš veškerý doposud vydaný materiál včetně nějakého toho videa. 


Rok na to jsme natočili splitko s teplicko-krupskou kapelou BOB, který následovalo společný turné po Itálii. 


Od konce roku 2014 s náma začal hrát Kurt, jakožto budoucí náhrada za Srpika, kterej opět plánoval roční výlet do Anglie. Od léta 2015 do léta 2016 jsme pracovali na prvním dlouhohrajícím albu, který vyšlo v říjnu 2016. Kurt i po návratu Srpika v sestavě zůstal, a tak hrajeme dál se třema kytarama.


Kapela má za sebou not!nou řádku vystoupení po vlastech českých, slovenských, německých či britských. Tvorba je ovlivněná dobou, ve které nahrávky vznikaly, a stylově se pohybuje od grindcoreových a metalových začátků, přes hardcore, crust, punk až blackmetal... ustáleně tomu všemu bordelu říkáme extreme hardcore.


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2016 CD Není kam jít CD
2012 NOT! vs. BOB 2012 CD
2011 CD kompilace – 15 let přes mrtvoly CD
2010 3 way split FerdaCref Teplice CD
2006 Split NOT!/FSFI CD
2005 split CD s japonskými thrash punkery UNLEASH
2004 split EP kapel z North core area „North Core Kicks Ass“ (ACTION, BEHIND THE LINES, X-WING, STILL STRONG, KOBRA XI, NOT!) LP
2003 Dying alive/living dead LP
2003 Go And Kill CD
2003 Split NOT!/UNLEASH CD
2003 Split NOT!/RABIES MC (TAPE)
2003 split MC s kapelou RABIES MC (TAPE)
2002 MOSH AS FUCK part II MC (TAPE)
2001 Split NOT!/SHEEVA YOGA EP
2001 Czechcore 2 MC (TAPE)
2001 Hlasy z podzemí 4 MC (TAPE)
1999 Otevřete oči, přichází... DEMO

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.