• MÖRKHIMMEL

MÖRKHIMMEL Czech Republic

MÖRKHIMMEL -

Info

Je to přesně ta kapela, ze které by FENRIZ z DARKTHRONE šílel. Česká crustová jednotka MÖRKHIMMEL sešrotovala klasický proto-black metal - VENOM, HELLHAMMER a BATHORY – a klasický D-beat - DISCHARGE, DISFEAR a DISGUST – a jen kvůli neustálým změnám sestavy vám už dávno nepoznamenali ksicht útokem plným bručivých riffů!

 

Vyzbrojeni svým dlouhohrajícím albem z roku 2012 “Zloskřivec” u Insane Society records a po anglickém turné v květnu 2013 si dorazí MÖRKHIMMEL na OBSCENE EXTREME 2013 rozdrtit kotníky, tvrdě to tam rozsekat na kousky a obrátit každý krucifix, který najdou!!!

Bio

MÖRKHIMMEL vznikl v roce 2007 jako projekt dvou bezúčelných existencí Slávka (EX MASSGENOCIDE PROCESS) a Maťka (EX BETON, S.I.K.A.). V počáteční tvorbě jej ovlivňovaly z jedné strany dis-beatovékapely jako Dischange, Disfear, Bombraid či Disgust a z druhé strany rané black metalové smečky typu Dark Throne, Hellhamer, Venom, Bathory. V dvoučlenné sestavě s automatickým bubeníkem bylo nahráno s/t demo, které v roce 2008 vychází na CD.

 

V roce 2008 se ke kapele přidávají Yatro na basu a Novozélanďan Tony na bicí. Maťko drtí šest strun a Slávek trápí hlasivky. V této sestavě kapela obráží ČR, Slovensko, Německo a v létě 2009 absolvuje skandinávské tour. Ve stejném roce nahrávají debutové LP ,,Sheep In The Labyrinth", které vychází za kooperace řady vydavatelství z Francie, Švédska, Holandska, Čech a Slovenska na začátku 2010. Pak Yatro opouští kapelu a nahrazuje ho Ethan (HELLSHOCK, ex GUIDED CRADLE, DREAD 101). Odehrají spolu nějaké koncerty, ale počátkem roku 2010 pozastavuje Mörkhimmel svou činnost.

 

V době nečinnosti vydává francouzský label Shogoon recordings remasterované první demo na vinylu pod názvem ,,In The Shadow Of The City". Počátkem roku 2011 MORKHIMMEL vylézá z hrobu a začíná znovu zkoušet. Z původní sestavy zůstává jen Slávek a kapelu doplňují na kytaru David a na bicí Hawran (oba EXTHEMA ELEVEN a MOTHER) a basu drtí Andy (EX !úl). Pracuje se na novém (méně dis-beat a více death/black) materiálu a od září 2011 kapela znovu koncertuje. V říjnu 2011 se připojuje Eva (KODET, EXNUIT) a v rozšířené sestavě se vyráží na další skandinávské tour. Následují další koncerty a na jaře 2012 nahrávání nového alba ve studiu Hellsound pod taktovkou Honzy Kapáka. LP "Zloskřivec" vychází 21.6.2012 u Insane Society records.

 

V létě 2012 kapelu opouští Eva a post druhé kytary obsazuje Honza (VÁCLAV KLAUS, EX LA PROSPÉRITÉ). Novou desku Mörkhimmel vyráží kromě koncertů po ČR, SR, Německu a Polsku podpořit také v říjnu na západoevropském tour (D, B CH). Vznikají nové (ještě více death) songy a zároveň plány pro rok 2013: vydaní split 7“ s rakouskými Ewig Frost, v květnu UK tour, v létě vystoupení na OBSCENE EXTREME festu a na sklonku roku nahrávání nového alba, opět ve studiu Hellsound.


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2012 Zloskřivec LP
2010 In The Shadow Of The City LP
2009 Sheep In The Labyrinth LP
2008 Morkhimmel s/t CD

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.