• MARTYRDÖD

MARTYRDÖD Sweden

MARTYRDÖD - En Jobbig Javel

Info
Ano! Už se nám ta sestava letošního Obscene Extreme začala řádně punkově špinit! A hned jménem, které se na crustové scéně v poslední době nejvíc skloňuje. MARTYRDÖD! Která jiná kapela než tihle švédští špinavci vyvolávají tolik diskuzí ohledně toho, co je a co už není crust? Jejich nahrávky jsou pro tenhle styl, dalo by se říci, přelomové.


A ten, kdo by si myslel, že crust je nudná, šedivá, jednotvárná byť hrubá hudba, měl by si rozhodně poslechnout zatím poslední album Martyrdöd s názvem „Elddop“, které vyšlo vloni u Southern Lord Records. A koho ani to nepřesvědčí, musí bezpodmínečně dorazit na Obscene Extreme 2015, aby se přesvědčil na vlastí uši!!!

Bio

Swedish crustpunk horde Martyrdöd are among the newest crop of heavy, brutal, metallic crust-influenced bands to join the Southern Lord cult. In a scene overabundant with clones of the founding/front running acts of the genre, Martyrdöd manage to remain heavily unique in their filth-ridden approach. While undeniably influenced by acts like Anticimex, Bathory, and Totalitär, the band intertwines their crust roots with sinister, haunting soundscapes and unique blackened riff attacks.


"Elddop" was recorded at the infamous Studio Fredman (At The Gates, Amon Amarth, Opeth) by Fredrik Nordström! The riffs are raw and powerful, with haunting melodies colliding with a storm of raw sonic shrapnel. Both Martyrdöd guitarists are veterans of the Swedish metal scene also playing in: Skitsystem, Agrimonia, Miasmal etc.


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2014 Elddop Southern Lord
2012 Paranoia Southern Lord
2009 Sekt Farewell Records
2005 In extremis
2004 Martyrdöd / SundayMorningEinsteins* - We Walk The Line - Split Ep ‎(7", EP) EP
2003 Martyrdöd ‎(LP, Album) LP
0 Sekt + s/t cd at farewell CD

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.