• LAHAR

LAHAR Czech Republic

LAHAR - Sty ze sta

Info


Kdopak by tuhle tuzemskou jihočeskou chásku neznal? Personální veletoče z poslední doby jsou snad minulostí, a tak se tohle písecké (a teď i částečně prachatické) komando vydalo na novou cestu, kde jednou ze zastávek bude i letošní Obscene Extreme 2015.

 

Za mikrákem Iny (GRIDE, RADIOLOKÁTOR...), u basy Skalik (GREX, MURUROA...) a playlist složený z čistého thrash metal zla! Nové vály jsou samozřejmostí … LAHAR thrash útok!!!

Bio

Lahar se dali dohromady na půdě dnes již neexistujícího undergroundového klubu Paluba v Jihočeském Písku. Zkoušet začali na konci léta 2002 v sestavě Korek (kytara), Žrout (bicí), Gisbern (basa),  Klouča (vokál). První koncert odehráli v lednu 2003. V témže roce vychází první demo split kazeta Lahar/Nesoučást stroje.  (o rok později jsou již zařazeni na playlist festivalu Obscene Extreme, na který se pak vracejí znovu v roce 2008, kdy zaskakují za, z důvodu zranění nedorazivší  Bloody Phoenix.) Raná tvorba je řazena do ranku  fastcore, připodobňováni byli v tomto období ke kapelám typu Charles Bronson nebo Hellnation. V této sestavě odehrávají v následujících letech okolo 30 koncertů ročně a po návštěvách studií Hellsound, Hostivař a  Shaark  vydávají první počiny převážně na vinyl formátu. Výsledkem jsou splity Lahar/Gride,  Lahar/Idiot Savant ,  Lahar/The Shining(Hol), Lahar/Stolen Lives , LP Oběti doby a spousta různých kompilací.  Po sedmi letech intenzivního koncertování odchází původní zpěvák, kterého nahrazuje Banan (ex-Balaclava) a po dalších dvou letech přichází posila na post druhé kytary (Kozel - Kaosquad). V tomto období zároveň dva členové  (Korek, Žrout) začínají fungovat společně s lidmi z Avenger a Gride v thrash metalovém komandu Radiolokátor. Tvorba Lahar se posouvá blíže ke stylu  Thrashcore/ Thrash metal. Rozjíždí se spolupráce s Lukasem z Doomentia rec. a kreslířem A. Bouzikovem a na své konto si připisují: LP  Umění strachu, Mini LP  Až přijde čas a split  Lahar/Exorcizphobia. Vše nahrané pod dozorem H.Kapaka ve studiu Hellsound. K další změně v sestavě dochází, když  po čtyřletém fungování  v kapele odchází Banan, kterého nahrazuje Iny (Gride, Radiolokátor) a po půl roce opouští kapelu i basák Gisbern. Na jeho místo nastupuje Skalik (ex-Grex, Ex-Mururoa). V současné sestavě Korek(kyt), Žrout(bicí), Kozel (kyt), Skalik(basa), Iny(voc) se za stálého koncertování začíná makat no novém materiálu s převážně  thrash metalovým feelingem. Po 13 letech má Lahar odehráno  ke 300 koncertům, především po menších klubech v Čechách, Německu, Rakousku, Slovensku, Polsku, či Maďarsku s jednou návštěvou Švýcarska a Holandska. Z větších fesťáků pak kromě Obscene extreme festu navštívili podia  Brutal Assaultu, Fluff Festu, Play Fast Or Dont festu atd.  Jejich logo jste mohli vidět na plakátech společně s kapelama : Venomous Concept, Ratos de Porao, Tankard,  Bones Brigade, Municipal Waste, Canabis Corpse, Fucked up, Das Oath, Catharsis, Tragedy, Master, Whipstriker, Dr.Living Death atd.

 

Členové: Žrout -bicí, Korek -kytara, Kozel – kytara, Skalik – basa, Iny – vocal

 

Bývalí členové: Klouča-  vokál, Banán - vokál, Gisbern - basa


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2011 LAHAR Uměni strachu CD, LP
2009 Split 12“ LAHAR / STOLEN LIVES
2009 Split 7“ LAHAR / THE SHINING
2008 LAHAR Oběti doby CD, LP
2005 Split 10“ LAHAR / IDIOT SAVANT
2005 Split 7“ LAHAR / GRIDE
2003 Split tape LAHAR / NESOUČÁST STROJE

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.

Martin 16.03.2015 21:30

Paráda