• JIG-AI

JIG-AI Czech Republic

JIG-AI - Shuriken Facelift

Info


Jedna z posledních kapel, potvrzená na Obscene Extreme 2020, jsou všem známí vrhači samurajské katany, která vám rozpárá střeva, JIG-AI!!! Není zde třeba dlouhého představování, neboť JIG-AI jsou dlouholetými podporovateli OEF a na festu hráli už minimálně šestkrát a to včetně OEF Asia nebo OEF America!!! Borci začali v roce 2005, a i když mají na kontě „pouze“ čtyři alba, stihli se etablovat mezi nejžádanější grindové spolky na planetě!!! Jejich účast na koncertech a festivalech po celém světě to jen dokazuje!!!

Loni JIG-AI vydali skvělou dlouhohrající fošnu nazvanou „Entrails Tsunami“ a mimo OEF jsou potvrzeni například na skvělé grindcorové akci v Japonsku, Extreme the Dojo!!! Bohužel díky pracovní zaneprázdněnosti bubeníka, mění JIG-AI bicmena a na bicí stoličce vystřídal Kašpyho rychlokadenční kulomet Jarda Haž z pražských Perfecitizen. Pitevní trio JIG-AI nám s ním na OEF utrhne hlavu!!! To je jisté!!!

Bio

Po rozpadu Burákovy první kapely CBDS se dává v roce 2005 dohromady projekt s názvem JIG-AI a to společně s Mozkem z kapely NCC a Petráskem z Ahumado Granujo. Krátce na to Petrásek projekt opouští a na jeho místo za bicí usedá Štefy, se kterým už plnohodnotná kapela natočí první album a v roce 2006 začne aktivně koncertovat. Se Štefym natočí dvě alba a jedno split s kapelou Ass to Mouth.

Kapela absolvuje mnoho koncertů po Evropě, turné po Německu ve společnosti Squash Bowels, dále po Polsku s Neuropathia a Ass to Mouth. Následuje turné USA/Mexiko a odchod bubeníka Štefyho. Po asi dvouleté pauze do kapely přichází nový bubeník Kašpy, který s kapelou natočí třetí album a absolvuje řadu koncertů po celém světě – turné v Japonsku, Austrálii, Kanadě, Mexiku a koncert na Kubě.

V roce 2019 kapela natáčí svoji zatím poslední desku s názvem Entrails Tsunami a Kašpy z pracovních důvodů kapelu opouští. Na jeho místo se usadí známý pražský kulomet Jarda Haž z kapely Perfecitizen…


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2019 Enrails Tsunami, full album
2014 Rising Sun Carnage CD, LP
2011 Jig-ai/Ass to Mouth, split vinyl
2008 Katana Orgy CD
2006 Jig-ai Jig-ai, full album

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.