• INSISTENT

INSISTENT Czech Republic

INSISTENT - Terrorstorm

Info


Příjemné nové překvapení v podobě pražské kapely INSISTENT se objevilo na tuzemské grind core scéně. Těžkotonážní brutální grind core řežba ve stylu Nasum, Rotten Sound, Assück nebo Napalm Death.

Nová nahrávka pořízená v proslulém studiu Davos ve Vyškově. Na kontě již vydané split CD s jihočeskými But a před sebou zářnou budoucnost, kterou jistě nastartuje také jejich živé vystoupení na OEF 2019!!!

Bio

Pražská kapela Insistent vznikla na sklonku roku 2017 na troskách kapely Destructive Explosion of Anal Garland. Kapela je složená ne jen z harcovníků grindové scény, kytaristy Dana (Diphteria, ex DEOAG) a basisty Voka (exDEOAG, ex Ahumado Granujo a další …), ale také z hudebníků z modernější metalcore/deathcore scény, vokalisty Jirky (Suffocate With Your Fame, ex DEOAG) a bubeníka Přémy (Soul Decoder, ex Diligence). Navzdory pestré historii jednotlivých členů se kapela pohodlně usadila v deathgrindové poloze o síle vichřice, kdy tu a tam lze zaslechnout hardcorovější zhoupnutí či crustem nasáklou raubířinu.

Personální i hudební chemie způsobila tvůrčí přetlak a již po třech měsících existence kapela nahrála v pražském diy studiu Dödsmord debutové EP, které vyšlo jako split s Jihočeskou grindovou úderkou БУТ a ujalo se jej vydavatelství neonarcis.com(l'inphantile collective). S tímto EPčkem se kapela prezentovala na mnoha různých akcích po celé ČR, aby jej následně po boku spolupachatelů БУТ pokřtila na dostaveníčků francouzské mašiny Whoresnation. Dále se kapela může pyšnit koncerty po boku kapel jako P.L.F., Birdflesh, Gride, Convulsions, Entrails Massacre či vystoupením na posledním ročníku Fekal Party.

Tvůrčí přetlak ale kapele vydržel a stejně tak chemie lidská i hudební, proto se hned na začátku roku 2019 vydala do Vyškovského studia Davos pod vedením zkušeného Otyna nahrát další materiál. Nové EPčko které bude obsahovat 9 zběsilých písní s říznými riffy, špinavou basou, bicími kulometnými salvami a řevy samotného pekla!


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2019 EP (spring 2019) EP
2018 INSISTENT / BYT - Serenity of suffering / Understrike - SPLIT CD CD

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.