• HIBAKUSHA

HIBAKUSHA Czech Republic

HIBAKUSHA -

Info

Téměř nesmrtelná crust / grind rubanice opět vstává z hrobu. Poté co se Mára vrátil ze svých cest a opět se posadil za bicí soupravu své „rodné“ smečky, ožívá tahle orlovská smečka čím dál víc. Nekompromisní hlukový válec ve stylu starých dobrých Extreme Noise Terror je minulostí.


V kapele nyní působí několik členů z rozpadnuvších se Tupak Amaru a tvorba Hibakushe je tak víc stravitelnější i pro negrindovou část fans. V letošním roce se o tomto faktu můžeme snad přesvědčit i s pomocí nového alba, které se bude jmenovat „Pandora“.

Bio

Dohromady jsme se dali v listopadu roku 1996. Tehdy jsme si sedli ve zkušebně a debatovali o tom, proč se taky nezapsat do dějin českého punku. Hrábli jsme tedy do strun, rozezvučili kotle s činely a rozdrásali hlasivky. Vzniklo z toho první demo, které jsme nahráli na jaře 1997 ve studiu Megasound v Havl. Brodě ve složení: Makovec – basa,zpěv; Havel – kytara,zpěv a Marzena – bicí.


Na kontě máme pár koncertů a nahráváme další materiál, který celkově nikde nevyjde. Byl rozebrán na různé kompilace.


Rok 1999 zaznamenal změnu sestavy, kdy se k nám na basu přidal Dino. Tím se Makovec zakousl do mikrofonu a pokračovalo se dál. Ovšem ne moc dlouho. Po tom co se Makovec přestěhoval do Jižních Čech za prací a svou milou, nastaly komplikace se zkouškami a koncerty. Bohužel došlo k tomu, že se Makovec rozhodl opustit vlastní kapelu a začal naplno rozjíždět své hudební, literární a politické koníčky na novém místě. Makovec is not dead!


Takže otřeli jsme slzy a opět začali válčit ve třech. V roce 2000 vznikla další nahrávka, která se objevila na MC a CD u Impregnate Noise Laboratories. Přibylo i víc koncertů, takže spokojenost. V červenci 2001 mini tour s MALIGNANT TUMOUR a LD50 (Hol). Koncem roku 2001 oslava 5ti let za účasti DISFIGURED CORPSE a G.O.R.E. v oblíbeném klubu Futra.


Dalším zářezem do sbírky je split ep s našimi přáteli DEPRESY MOUSE z roku 2002. Náš první asfalt, takže radost a oslavy nebraly konce! Proběhne křest a několik koncertů a rok uplyne jak voda.


Začátek roku 2003 je ve znamení dvou turné. V březnu vyrážíme na mini tour s DISFIGURED CORPSE a v květnu na polsko české tour s G.O.R.E. Během let 2003 - 2004 koncertujeme a skládáme songy na chystanou desku. Kompletní materiál nahráváme v polském J.P.Studiu a deska nakonec vyjde v listopadu roku 2005 ve formátu CD. Na jaře 2006 se podařilo přichystat i LP verzi této nahrávky. Spokojenost!


V polovině roku proběhlo české mini tour s kapelkou INTOXIKACE. Koncem roku 2006 jsme oslavili v orlovském klubu Futra a o týden později taky v karvinském HardCafe našich deset let existence! Oslava jak hrom za účasti našich spřátelených spolků a kamarádů. K této příležitosti jsme nahráli a vydali CDr plné koverů našich oblíbených kapel. Materiál jsme pořídili opět v polském J.P. Studiu.


Split ep se spřízněnými KONFIDENT vychází v kooperace několika labelů v roce 2007, křest proběhl v orlovské Futře. Jak jinak ;o)


Březen 2008, mini tour s VETO a květnové tour s DEPRESY MOUSE (aaaarrrggghhhhh!). Na několik gigu se k nám připojili i H.G.W. z Polska. To byl výlet! Moc jsme nezaháleli a těsně na to je v květnu 2008 venku split ep s VETO. Naši bratři a sestra ve zbroji! Fičák jak hrom!


A jelo se dál! Na rok 2009 byla v plánu nová deska a skladby se začaly pěkně formovat. Ještě než jsme zalezli do studia odskočili jsme si na mini tour s DEPRESY MOUSE. Nový materiál jsme se rozhodli nahrát v bzeneckém Shaarku a byl to sakra dobrý nápad. Deska vyšla hned dva měsíce po nahrání! Rekord? Haha ... V květnu následovalo výborné turné s H.G.W. (PL) a MEINHOF (UK). Je na co vzpomínat!


Od září 2009 jsme indisponováni odjezdem bubenické sekce do Walesu, takže padají veškeré koncerty. Během této dvouleté pauzy ale stihneme odehrát tři skvělé koncerty. Jeden z nich společně s UK úderkou ATOMCK, ve které Marzena během svého pobytu v zahraničí bubnuje. Pauzu využívá i Havel, který řve v death metalových BLOODY OBSESSION a Dino pro změnu basuje v úderce DOBYTČÍ MOR.


Léto 2011 se nese ve chmurném duchů kdy nám Dino oznamuje svůj odchod. Nezbývá než najít náhradu a po dvou letech odpočinku znovu začít zkoušet a koncertovat. Domlouváme se s Danem a Blankou z TUPAK AMARU a po první zkoušce je vše jasné. Nová sestava je na světě a připravená k útoku. V listopadu 2011 proběhl v orlovském klubu Futra koncert k oslavám 15ti let existence. Byl to poslední gig s Dinem a zároveň první show s Blankou a Danem. Pekelný večírek!


Rok 2012. Patnáctka na krku, nové složení, nové plány, před námi koncerty a v plánu nová deska!


Koncem roku 2012 jsme ve studiu Shaark nahráli novou desku. Datum vydání je naplánované na léto 2013 ve spolupráci několika tuzemských labelů. Těšte se na hibačkovský crust grind s punkovým větrem v zádech!


HIBAKUSHA byli a jsou:


od 1996 do 1999

Havel (kytara, ječák)

Makovec (basa, brumla)

Marzena (buben, činely a palice)


od 1999 do srpen 2011

Havel (kytara, ječák)

Dino (basa, bubák)

Marzena (buben, činely a palice)


od září 2011

Havel (kytara, zpěv)

Dan (kytara, zpěv)

Blanka (basa)

Marzena (bicí)


Pro ty co by měli zájem dozvědět se co HIBAKUSHA znamená: Na tohle slovo jsme narazili v knize spisovatelky Gudrun Pausewang „Mrak“. Kniha je fiktivním příběhem mladé dívky po výbuchu jaderné elektrárny.


Fakta. Po tragédii v japonské Hirošimě a Nagasaki jsou takto nazývány uznané oběti jaderného záření.

HIBAKUSHA – ČLOVĚK OHNIVÉ BOMBY


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2013 PANDORA LP
2009 MORDPARTA LP
2008 HIBAKUSHA vs. VETO
2007 HIBAKUSHA vs. KONFIDENT
2006 NAŠE SMRTÍCÍ KOVÉRKY PRO VAŠE SMRDÍCÍ MONTÉRKY CD

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.