• DOBYTČÍ MOR

DOBYTČÍ MOR Czech Republic

DOBYTČÍ MOR - Lamb

Info


Otevřenou lednici se zvířaty nabodnutými na háku a tlejicí maso evokuje název následujícího úlovku pro OEF 2018!!! DOBYTČÍ MOR, nebo anglicky MURRAIN, jak chcete!!! Tato už opravdu legenda československé extremní muziky nám po letech zahraje, ovšem pozor, jejich kompletní a legendární desku „The Famine“ vydanou už v roce 1993 a momentálně vycházející v reedici.

DOBYTČÍ MOR vzniknul v roce 1991 a byl společně s pár dalšími základní kámen severomoravské extremní scény, která v té době válcovala vše živé. Dvojice Kanec a Rostič je spolu už od začátku a v posledních letech přibrali na basu starého harcovníka Haryho, kterého můžete znát ze sestavy ostravských Pathologist. A tito dobytci nás rozemelou na kostní moučku prověřenými songy z legendární desky!!! Tiché pastvy tentokrát tiché nebudou!!!

Bio

Píše se rok 1991, dva roky po revoluci a kluci ze severu moravy v té době hrající v různých obměnách v kapelách DEZERT (punk thrash), SHARK (thrash), BRAK (speed thrash), ASH (extreme scream noise-core) zakládají snad první grind-core kapelu v čechách DOBYTČÍ MOR.

Daniel Kanálik (kanec) Kytara, zpěv
Bronislav jaroš (broncki) basa, zpěv
Rostislav Troják (rostíč) bicí.
Pavel Kovář (pajka) bicí. [první demo, rostič byl na vojně]

Hned po doslova pár dnech hraní jsou naps&aacu te;ny so ngy na první demo Putrid Survival a spáchán první koncert ve Frýdku-Místku s kravskou hlavou v čele pódia přímo z jatek. Jsou nuceni hrát některé písničky znova jelikož jich mají dohromady tak na půl hodiny. Byla to taková atrakce v době thrash metalu 90 let.

Natočeno je zmiňované první demo PUTRD SURVIVAL (91) a je poctivě rozesíláno poštou do různých fanzinů v české republice.

Pak následují koncerty po moravských městech společně s ostravskými bandami podobného ražení.
Další rok další demo SILENT PASTURES (92), koncerty a nabídka labelu Bona karviná k vydání oficiálního CD THE FAMINE (93). Následuje křest CD doma ve Frýdu-Místku. Kapela po stylové krizi v roce 1994 zakládá rockovo grungeovou bandu LVESTOCK se kterou točí dvě dema. Přichází další krize a "DOBYTEK" se rozchází.

Po sedmi letech kapelu oslovuje Čurby (hlavní organizátor OBSCENE FESTU) a přemlouvá ji k účasti na trutnovském festivalu OSCENE 2001. Kapela se kupodivu zformuje a natočí pro tuto akci ještě poslední demosnímek THE RIGHT STENCH (2001).

Kapela dává dohromady DVD materiál z více koncertů a zákulisí této smečky. vychází Cow Story DVD.

Rok 2008 se kapela znova formuje, za basovku se staví Bilos z Malignant Tumour a hnojí se dál.....

Rok 2010 Jenže Bilos má hodně práce s MT, tak ho vystřídá basista z Hibakusha Dino a frčí to úplně v poho....

Ale rok 2014 je pro kapelu opět přelomový a za basovou kytaru se staví Hary, Kdysi zakládajíc člen kapely Pathologist z Ostravy.

Tohle je prostě paráda, Hary, Daniel Harok hraje v klidu s přehledem.

Kluci se znají z dřívějška a vše klape a jsou na jedné vlně....

V roce 2017 má kapela za sebou další nahrávky CD jako Syndrom 2011, Plague 2013, Penury Eats Handly 2015 a v roce 2017 vinyl EP Pox...

Morbid must go on !!!!

Dobytčí Mor is:

Daniel "kanec" Kanálik - guitars, vocals
Rostislav "rostič" Troják - drums
Daniel "hary" Harok - bass

Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2017 Split vinyl EP Pox EP
2015 Penury Eats Handly CD
2013 Plague CD
2011 Syndrom CD
2001 The Right Stench DEMO
1993 The Famine CD
1992 Silent Pastures DEMO
1991 Putrid Survival DEMO

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.