• DEFLORACE

DEFLORACE Czech Republic

DEFLORACE - It Was Vaclav Mrazek

Info


Další česká legenda na obzoru!!! Stačí říct jméno Václav Mrázek a většina z Vás určitě ví, že budeme mít co do činění s hudebními masovými vrahy, death metalovou mlátičkou ze severu moravy nazvanou DEFLORACE!!! Vznikli už v roce 1992 a byli jedněmi z prvních, kdo tady prošlapal cestu pro brutální a ultrarychlou formu death metalového šílenství s texty o masových vrazích nejen celého světa, ale i těch domácích. Po několika demech a první nahrávce na split CD vydávají jejich přelomové album „11 Murders“ následované spoustou koncertů a několika turné s veličinami jako Krabathor, Disgorge, Macabre a dalšími po celé evropě, kterých borci dodnes odehráli okolo 400!!!

DEFLORACE prožila i několik kapelních rozkolů ale vždy se vrátili ve skvělé formě a poslední album „Suffering“ je toho důkazem!!! My máme radost, že je můžeme pozvat po dlouhých 13-ti letech zpět na prkna OEF a dát jim prostor ve středečním programu BACK TO 1999 OEF PARTY!!! I I tentokrát budou zabíjet jako šílený Václav Mrázek!!!

Bio

DEFLORACE byla založena v únoru 1992 bratry Petrem (bass + zpěv), Jarim Vrbicou (kytara) a Martinem Krčem (bicí). Půl roku s nimi hrál kytarista Rudolf Suchánek. Zpočátku hrála kapela převzaté věci od klasických kapel thrash a death metalu.


Vše se změnilo v květnu 1993 příchodem dvou nových členů baskytaristy Jiřího Sosíka a kytaristy Milana Urbánka, kdy skupina začala skládat vlastní songy a Petr se začal věnovat pouze zpěvu.


Vše vyvrcholilo v únoru 1994, natočením prvního dema s názvem „Morbid oratorium“ obsahujícího 7 skladeb o celkové délce 35 minut, v domácím studiu Tondy Bergra, člena kapely BIMETAL. Protože nahrávka nedopadla nikterak výborně, kapela se ji rozhodla nešířit.V srpnu 1994 skupina vchází do Ostravského  studia Barbarella, kde natáčí první oficiální pěti skladbové demo „Postmortal abomination“ (délka 18 minut).

Demo si vydává samotná kapela na originální kazetě a dvě skladby z tohoto dema – Postmortal abomination a Vomits – se zároveň ocitly na CD kompilaci „Echoes of the underworld“, na které se nacházejí další kapely natáčející v tom samém studiu. V této době začíná kapela aktivně koncertovat.


Přichází rok 1995, a s ním další změna v sestavě – odchází Jari, jež se věnuje pouze skládání muziky a managementu a střídá ho nový kytarista Mira Mička. V listopadu 1995 jde skupina opět do studia, tentokrát do Exponentu v Hlohovci na Slovensku a natáčí demo „Dreams  of serial killers“, se 7 - mi skladbami v délce 20 minut, kazeta vychází opět ve vlastním nákladu a v roce 1996 i na CD jako split se skupinou INGROWING a jejich demem „Perverted look at the world“. V tomto roce odchází od skupiny baskytarista Jiří a na jeho post se do kapely vrací Jari. Skupina hraje čím dál víc koncertů, už i na Slovensku a v Polsku.

Začátkem roku 1998 opět odchází Jari a na baskytaru ho nahrazuje Pavel Jurek. V sestavě Petr (zpěv), Milan a Mira (kytary), Pavel (baskytara) a Martin (bicí) se DEFLORACE vrací v květnu do studia Exponent a nahrává první samostatné CD „11 Murders“ (11 songů, délka 33 minut), které opět vydává firma Leviathan records. V polovině roku 1999 nastává ve skupině vnitřní krize, následkem čehož se celá DEFLORACE rozpadá a zůstávají pouze Petr a Mira. Ve staré sestavě ještě absolvují úspěšné turné s KRABATHOR po Polsku (duben 2000) a SILESIA open air fest (červenec 2000).

Nová sestava se vytváří počátkem roku 2001, kdy sestavu doplnil Martin Lokaj (baskytara) a Pavel Smolan (bicí). Křtem pro novou sestavu byly koncerty s DISGORGE (Mex) a MACABRE v květnu 2001. Poté nastal kolotoč personálních změn, a také velké zdravotní problémy u jednotlivých členů. Odchází Mira a poté ho střídají na postu kytaristy Luboš a Jiří.


Příchodem nových kytaristů Ondřeje Kizka a Pavla Gleta na sklonku roku 2003 se sestava ustálí v podobě Petr (zpěv), Ondřej a Pavel (kytary), Martin (baskytara) a Pavel (bicí). V této podobě natočila v roce 2004 DEFLORACE CD „Massacre“, které vydala Slovenská firma Forensick records a na jehož podporu vyrazila kapela na turné po celé Evropě se skupinami DISGORGE a SANATORIUM.  Koncem roku 2004 odchází Ondřej a Martin, které nahradí na postu kytary Pavel a na postu baskytary Dalibor. V roce 2005 kapela zahraje ještě na Obscene Extreme festu a poté v létě 2006 nastane rozkol ve skupině, který dokončí odchod čtyř členů a zůstává sám Petr.

To vše trvá do roku 2010, kdy se obnoví staronová sestava DEFLORACE doplněná o nového kytaristu Perryho. Perry bohužel v kapele dlouho nevydržel a v roce 2012 ho střídá Meydan a ani ten dlouho nesetrval... Nahradil ho ex člen Martyrium Christi Franta. Za celou dobu existence odehrála DEFLORACE asi 400 koncertů v Čechách, Slovensku, Polsku, Bulharsku, Rumunsku, Rakousku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Itálii, Francii a Španělsku.

Roku 2014 vychází poslední CD Suffering jako příloha časopisu Pařát.


Současná sestava: 

Zpěv: Petr Vrbica

Kytara:František Segeč 

Baskytara: Pavel Jurek

Bicí: Martin Krč


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2014 Suffering CD
2003 Massacre CD
1998 11 murders CD
1995 CD/split + INGROWING - Dreams of seriál killers CD
1994 Postmortal abomination DEMO
1993 Morbid oratorium DEMO

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.