• DEATH TOLL 80K

DEATH TOLL 80K Finland

DEATH TOLL 80K -

Info

Nikdo snad nedává přednost stylu hudby víc než její opravdovosti a hlavně ne grincoreoví fans – ale styl a opravdovost? Kurva že jo, tenhle bordel je svatý grál hřmotného crustgrindu a je jen správně, že je potkáte na OBSCENE EXTREME 2011.


Všechno, co potřebujete o DEATH TOLL 80K vědět (dobré jméno pro nuklearní teror 80. let!) získáte z obalu jejich debutního alba, dlouho očekávaného “Harsh Realities” (další dobrý název desky se solidním punkrockem) vydaného u FDA REKOTZ s výjevy na vinylu a CD představujícími staré dobré obrazy válkou zničených krajin a neohrožených vojáků.


Maximum crust points!


Od vzniku v roce 2005 v Lappeenranta - Finsko, udělala tahle mladá, neokoukaná čtveřice do roku 2008 turné po Německu, Švédsku i ČR, kde hrála poprvé taky na OBSCENE EXTREME. Pak následovalo evropské turné s tureckými SAKATAT a finské tour s veleznámými BLOODY PHOENIX.


DEATH TOLL 80K jednoznačně prokázali, jací nemilosrdní brutalisti to jsou a jak jejich jméno i zvuk – všechno od AGATHOCLES, raných NAPALM DEATH, FEAR OF GOD, INSECT WARFARE, LYCANTHROPY, atd. atd… – to naznačují.


Kdyby to byli Amíci, byli by u 625 THRASH, což je snad nejvyšší možné uznání.

Bio

2005 - formed in March by Oula and Tomi in Lappeenranta, Iiro replaces Riku on bass during the summer.


2006 - first shows in Lappeenranta, first demo out in May


2007 - Jake leaves the band, Jori joins, some shows around Finland


2008 - more shows around Finland, second demo and a 4-way tape out in June, first european tour (Sweden, Germany, Czech, OEF), Iiro decides to leave the band but still plays on the tour


2009 - Ville joins the band, split 7'' with Archagathus out and a small tour in Finland with Bloody Phoenix in March, split 7'' with Hermann Schenker out in April, some more shows including Hässäkkäpäivät Goes Pottupeltorock and Puntala-rock, 3-week European tour with Sakatat in August/September


2010 - slow year for the band, only a couple of shows in Finland


2011 - 2-week European tour with Powercup in June/July, first full-lenght CD/LP out.


Members:

Oula - vocals

Tomi - guitar

Ville - bass

Jori - drums


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2011 Harsh Realities CD, LP
2009 Death Toll 80k/Hermann Schenker split 7''
2009 Death Toll 80k/Archagathus split 7''

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.