• BUT

BUT Czech Republic

BUT - Chain Reaction

Info


Jihočeské grind core tornádo BUT (aka БУТ) není na české scéně žádnou neznámou. Kapela, jejíž vznik se datuje k roku 2009 a která původně vznikla se členy ex-Exhale, Den Za Dnem a Ingrowing, byla již od svého počátku považována za černého koně UG scény.

A tohle označení můžeme jenom potvrdit i přes personální kolotoče v sestavě kapely. Takže …. Nekompromisní grind core palba na Obscene Extreme 2018! Ale to Vám přece bylo jasné, že OEF opravdu není folkový festival, ne?

Bio

БУТ zformovali na jaře roku 2009 bubeník ZBYNA /ex czech grindcore band INGROWING/ a kytarista HONZA /ex czech grindcore band UPRISE, EXHALE/. Zanedlouho se přidává basák KENNY /ex metal crust band DEN ZA DNEM/ a poté se ujímá mikrofonu S.I.D. /ex hard core band SCRAP PLASTIC/. V červenci 2009 nahrávají první sedmiskladbové promo ve studiu Hellsound a odehrají se první koncerty, zároveň se kapela začíná prezentovat na bandzonu a ujišťuje tak české grind core fanoušky, že БУТ hrají neméně nasraný a poctivý grind core jako v předešlých kapelách. V dubnu 2010 se kapela opět zavírá do studia Hellsound a natáčí dalších šest věcí, z nichž čtyři pro LP kompilaci – Posloucháte Jižní Čechy III. - . Z obouch dvou nahrávek vzniká CD promo pojmenované COVER,které později vychází jako split se slovenskou bandou RESPITE, v roce 2012 kapela vydala plnohodnotné CD „CALL FOR NEMESIS“ u BLP records Romana Polačka a poprvé vystupuje na kultovním festivalu Obscene Extreme. V roce 2014 vychází další split nazvaný„ WEAKENING THE PEACE“ s grindcoreovou bandou  BOWEL FUCK a kapela vyráží za velkou louži na Maryland death fest. Po návratu z USA kapelu opouští kytarista HONZA a na přechodnou dobu nás podpořil jako záskok  KAREL MAXÍK (Pufffy) z kapely Gride a Dezinfekce. Na začátku roku 2015 rozšiřují naše řady dva nový kytaristi MIKŠA /ex Gride, Dny/ a HUBAJS /ex Gride, Yorpu/. Kapela hojně koncertuje a chystá další nahrávku která by měla vyjít v roce 2018 pod názvem  „UNDERSTRIKE“…..


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2014 Bowelfuck / БУТ Split 10"LP LP
2012 Call for Nemesis Full-length
2010 Cover DEMO

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.