• ANTIGOD

ANTIGOD Czech Republic

ANTIGOD - Leadstorm

Info


Tuto válku musíme vyhrát…řekl by dobrý voják Švejk. Ale my myslíme válku v kotli, kde si vy všichni užijete válečné vřavy za doprovodu českých ANTIGOD!!! Tato thrash/death metalová sebranka se dala dohromady v roce 2011, ovšem členové nejsou žádnými nováčky, ale spíše veterány scény, kteří působili v kapelách jako Disfigured Corpse, Euthanasia, nebo Isacaarum.

Ač nedlouho na scéně, tak mají už dvě velké desky, z nichž na té poslední, nazvané „Wareligion“, se opravdu vyřádili. S novou posilou za mikrofonem, zpěvákem Chymusem, známého z legendárního cunt komanda Isacaarum, čile koncertují a mají opravdu našlápnuto!!! To vše nám předvedou na OEF 2018. Střela přímo do tvé hlavy!!! ANTIGOD!!!

Bio

Myšlenky na kapelu ANTIGOD se zrodily v hlavách Hadgiho, Ference (oba DISFIGURED CORPSE) a Bzzuka (ex-HYPNOTIC SCENERY) již v roce 2010, kdy se společně sešli na prestižním festivalu BRUTAL ASSAULT. Toho roku ovšem zůstalo pouze u myšlenek. Bzzuk prozatím zůstává v Anglii a Hadgi s Ferencem jsou plně vytížení v DISFIGURED CORPSE. Následující rok se pánové znovu sejdou a opět je to na festivalu BA, kde znovu oživují myšlenky na společnou kapelu, ovšem tentokrát pouze u myšlenek nezůstalo. Bzzuk plánuje brzký návrat do Česka, DISFIGURED CORPSE ukončilo činnost, takže vzniku nové kapely už nebrání téměř nic. Také je rozhodnuto o názvu a směru nového tělesa. Poslední překážkou tak zůstáva pouze Bzzukova práce v zahraničí. Pár dní po festivalu BA se Bzzuk s Ferencem náhodou potkali s Pedym (EUTHANASIA, NAIVE ART), kterého společně přizvali do vznikající kapely. Tento krok se později ukázal jako zásadní, protože kapela mohla začít zkoušet a pracovat na prvních skladbách bez Bzzuka. První Pedyho nápady byly ostatním zaslány o několik dní později a v listopadu 2011 se začíná zkoušet.

Rok 2012 byl pro ANTIGOD velice plodný. Už v únoru je známo datum prvního koncertu plánovaného na květen, což znamená, že je třeba urychleně najít zpěváka a také kytaristu, který by zaskočil za Bzzuka. Ten se nestihne z Anglie do května vrátit. Kytarový post byl vyřešen rychle, když se Pedymu nabídl jeho dlouholetý spoluhráč Yabback (EUTHANASIA, NAIVE ART). Naskakuje do rozjíždějící se mašiny v dubnu. Situace s vokalistou už tak snadná nebyla. Osloveno bylo několik křiklounů, ovšem drtivá většina z nich díky vytížení ve vlastních kapelách nabídku odmítla. První pozitivní reakce přišla v březnu. Mladý zpěvák Sikes (ex-Necronom) navštěvuje zkušebnu a předvádí kapele svůj projev. Ovšem dříve, než se kapela stačí rozhodnout, dostává Sikes pracovní nabídku mimo region a tím pádem nemůže s kapelou pokračovat. Termín prvního koncertu se blížil a kapela zvažovala využití vlastních vokálů. Po první zpěvové zkoušce ovšem Pedy s Hadgim uznali, že jejich hlasy nezvládnou jednu skladbu, natož celý koncert. Mezi oslovenýma je i Shtepa (LUMBERJACK, ILL CROW), který si necháva nějaký čas na rozmyšlenou. Naštěstí v dubnu kapele přikývl a mohlo se začít připravovat na koncerty.

První koncert se odehrává na 3. ročníku GRABOFESTu v Karviné. Kapela zvládla své premiérové vystoupení bez problémů a vzhledem k pozitivním ohlasům nejen na projev, ale i na samotnou hudbu, se těší na další akce. Další zásadní událostí pro tento rok se stává prestižní festival Metal Gate CZECH DEATH FEST. ANTIGOD zde vystupuje po boku světových i českých špiček (SUFFOCATION, DARK TRANQUILLITY, GODLESS TRUTH, TORTHARRY). Ovšem to zásadní na tomto festivalu nebylo samotné vystoupení, ale nabídka na vydání CD v magazínu PAŘÁT. Takové nabídky se neodmítají a tak je stanoveno datum nahrávání na konec června. Vzhledem k tomu, že času do odevzdání hotové nahrávky je mizerně málo, je rozhodnuto, že se místo plnohodnotného CD natočí EP, které je ve finále použito pro split CD. Pro tuto příležitost byli přizvání HAVE THE MUNCHES, kteří měli svůj materiál již připravený. Volba studia ŠOPA byla víceméně jednoznačná vzhledem k dřívějším zkušenostem Hadgiho a Ference s jejich poslední kapelou DISFIGURED CORPSE. Dle reakcí fanoušků a recenzí se ukázalo, že točit právě zde byl výborný tah. Natočeno bylo cca. 20 minut toho nejlepšího, co mohl zrovna ANTIGOD nabídnout.
Dále v tomto roce kapela stihne předskočit švédům DEMONICAL, pokřtít EP a odjet několik dalších koncertů nejen v domácím prostředí. Vrcholem sezóny je pak minitour po boku kapel TORTHARRY, DEATHSTAR a POPPY SEED GRINDER a poslední tečkou za povedeným rokem 2012 známý festival X-MASS.

Začátek roku 2013 je ve znamení příprav na natáčení plnohodnotného full CD. Kapela maká na 13 válech, které se rozhodla nahrát v polovině května v již otestovanem Lipovském studiu ŠOPA a za mixem samozřejmě nebude chybět „americký producent“ Staňa Valášek. Premiéra debutního alba " The Masquerade" je naplánována na 7.srpna 2013 a vyjde opět jako CD příloha v 53.čísle Pařát magazínu. Z koncertních aktivit stojí za zmínku R.E.T Fest v Třinci, dále pak jednazastávka u sousedů na Slovensku a hlavně 4.ročník GRABOFESTu (který kapela spolupořádá), kde předskakuje spřáteleným HYPNOS a mladá polské thrashové naději RAGING DEATH. Tak se stalo přesně rok poté, co se ANTIGOD zformoval do své bezbožné podoby.
První zlomový okamžik pro kapelu přichází v srpnu, kdy na festivalu BRUTAL ASSAULT vychází PAŘÁT a v něm první deska THE MASQUERADE. Nejen díky tomu, že deska vyšla na festivalu s cca. 15 000 návštěvníky, ale taky díky tomu, že se po Pařátech jen zaprášilo, se dostává ANTIGOD do hlubokého podvědomí široké veřejnosti a dokazují to kladné ohlasy nejen z řad fanoušků, ale i kritiků. Na podporu desky kapela odehraje několik koncertů po celé republice a chystá se další ročník minitour opět s kapelami TORTHARRY a DEATHSTAR, ovšem tentokráte za podpory MINORITY SOUND. Toto tour bylo definitivně pojmenováno NOVEMBER MASSACRE TOUR a plánuje se každoroční realizace této akce. Jako koncertní vrchol roku 2013 lze určit akci právě z tohoto tour, která se konala pod taktovkou TORTHARRY, kteří v MUSIC HALL ZDĚŘINA křtili svou tehdy novou desku a pokřtít jim ji přiletěl samotný DERRICK GREEN (SEPULTURA). Akce to byla velice povedená, což dokázala nejen velice hojná účast, ale i afterpárty, jíž se zúčastnil i frontman brazilské legendy, který si s místními zatančil i na české hudební legendy 60-tých let.
Ovšem zanedlouho po prvém zlomovém okamžiku se kapele pomalu, ale jistě rýsoval druhý zlomový okamžik, ovšem již ne tak pozitivní. První náznak toho, že není vše v pořádku, přišel na začátku roku 2014, kdy se ANTIGOD ukazuje v domácím klubu po boku TÖRR a VIRTUAL VOID. Tento koncert totiž odzpíval Havel (HIBAKUSHA), který byl osloven poté, co Shtepa oznámil cca. 14 dní před koncertem, že se z pracovních důvodů nemůže zúčastnit. Ovšem všechno zlé je k něčemu dobré a kromě toho, že koncert nedopadl vůbec zle, tak navíc ostatní členové kapely zjišťují, že je možno se dále pohnout více směry, než bylo avizováno debutovým albem. Havlův projev je chvílemi až grindový a nejeden účastník koncertu kapele potvrdil, že byla tato fúze velice zajímavá a zábavná, a že by to do budoucna kapele prospělo. Netrvalo dlouho a Shtepa kapele oznamuje pracovní přesun do Prahy.
Jeho účast v ANTIGOD prozatím uzavřená není, ovšem je to podmíněna spolehlivostí a stoprocentním přístupem ke koncertům a dalším aktivitám, při nichž je nutná účast celé kapely.
Začíná se také připravovat nový materiál, kapela se umisťuje na vyšších příčkách v anketě BŘITVA, do podzimu 2014 absolvuje několik menších i větších koncertů a festivalů nejen v ČR (AFOD, Metalový Jičín), znovu se ukazuje na MetalGate CZECH DEATH FESTu před dosti početným publikem vedle špiček české (TORTHARRY, CONTRASTIC, MALIGNANT TUMOUR) i zahraniční scény (LOCK UP, SEPTIC FLESH).

Léto 2014 přináší zásadní změnu. Shtepa zjišťuje, že zkombinovat práci a kapelu je pro něj velice obtížné, navíc plánuje pokračovat ve studiu, takže musí ANTIGOD hledat náhradu na koncerty. Prvně se vůbec neví, na kolik koncertů bude záskok vlastně třeba, ale brzy je jasné, že se Shtepova cesta v ANTIGOD blíží ke konci. Trn z paty kapele vytrhává FRODYS (POSTCARD FROM ARKHAM, AWRIZIS), který s ANTIGOD nakonec odehraje téměř desítku koncertů až do jara 2015.

Přelom roku 2014/2015 je ve znamení změny zkušebny, ke které je kapela donucená hlavně z provozních důvodů. Hadgi sehnal vhodné prostory v Orlové, které jsou ovšem pro reprodukci hudby naprosto nepřipraveny a je nutné vynaložit mnoho úsilí a finančních prostředků k realizaci místa, které dostalo později název ALCATRAZ. Přípravy jsou velice náročné, mezitím je nutno chystat nový materiál, jelikož je již stanoven první termín natáčení nové desky, která bude pojmenována WARELIGION. Během prací na zkušebně je vyhlášen konkurz na nového frontmana, na který se přihlásilo 8 zájemců. Samotného konkurzu se nakonec ale zúčastnili pouze 3, díky čemuž raději kapela začíná přemýšlet, jakým způsobem vyřešit vokály pro připravované CD, kdyby nebyl konkurz úspěšný. Osloven byl opět FRODYS, který přislíbil, že v případě nutnosti vokály na WARELIGION natočí.

Jaro 2015 se prozatím ukazuje jako nejzásadnější období dosavadního fungování kapely a mohou za to dvě důležité věci. První z nich je absolutně neočekávaný příchod nového frontmana CHYMUSe, který je již na české scéně legendou a sám od sebe projevuje zájem stát se právoplatným členem ANTIGOD. Kapela samozřejmě tento krok vítá a po vyčerpávajícím období dostává nový a silný impulz k práci na novém materiálu. Druhou věcí je pak dohoda s firmou METALGATE na vydání nového alba. Tím pádem je i stanoven finální termín natáčení WARELIGION – září 2015. Finalizují se práce na zkušebně, kapela začíná opět zkoušet. Již teď je jasné, že bude příprava vzhledem k časové tísni velice náročná, ale díky velkému úsilí všech členů včetně nového frontmana, který musí za kapelou dojíždět, se vše podaří zkoordinovat a první týden v září kapela míří opět do Lipovského studia ŠOPA. Samotné nahrávání probíhalo nečekaně hladce, složitější byla pak finalizace, u které nemohla být kapela přítomna a tak probíhala „na dálku“ prostřednictvím elektronické komunikace. Termín předání alba vydavateli byl stanoven na 31.10.2015 a termín samotného vydání pak na 31.11.2015. Tento rok kapela vynechává tradiční NOVEMBER MASSACRE TOUR, ale uzavírá sezónu dvěma koncerty po boku TORTHARRY a SQUASH BOWELS a vrcholem sezóny je pak datum 19.12.2015, kdy ANTIGOD křtí svůj nový počin - WARELIGION. Bonusem k uzavření sezóny je pak vlastní pivo ANTIGOD 13 SPECIAL, které pro kapelu vyrobil minipivovar VELICKÝ BOMBARĎÁK.

ANTIGOD:

Chymus – vocals
Pedy – guitar, vocals
Yaback - guitar
Hadgi - bass, vocals
Ferenc - drums


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2015 full CD “ Wareligion” ( MetalGate Records) CD
2013 full CD “ The Masquerade” (Pařát magazín) CD
2012 Split CD Antigod / Have The Munchies (Pařát magazín) CD

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.