Fanzin

BRODEQUIN ROZHOVOR

OEF: Některé show jste odehráli s drum padem a byla to úplně nová zkušenost. Podle mě to bylo výborné. Jak na to reagovalo obecenstvo?


Jamie: Ano, s tímhle vybavením jsme odehráli 4 show a Mike a já jsme pro naše zesíky používali jen iPady. Byla to pro nás nová zkušenost. Jon má opakované problémy se zády a bokem a někdy se mu špatně chodí, takže nebylo možné, aby hrál na své staré vybavení po delší dobu.   Takže jsme vlastně využili technologii, která je k dispozici, abychom mohli společně pracovat  a tvořit hudbu. Jak jsme si na pad zvykali, Mike a já jsme začali používat iPady se zesíkovými simulátory. Používání aplikací za tímto účelem skýtá ohromné možnosti ohledně ovládání a felxibility. Signál je neskutečně čistý a není tam žádné vnější rušení.            

Reakce byla vždy zajímavá. Haha. Hodně lidí tam jen stálo a dívalo se na Jona a po vystoupení se ho ptali, co to tam vlastně prováděl. Některým se to moc líbilo a považovali to za něco nového, protože nikdo v oblasti death metalu něco takového nedělá.  Jiní to nenáviděli. Očividně to nenáviděli a ignorovali veškeré dění. Většina z těch, co to nenáviděli si myslela, že jsou to nějaké automatické bicí, ačkoli Jon ve skutečnosti hrál vše, co jste slyšeli.   


Bubeník má problém se zády a bokem, ale pořád umí hrát rychle! Titáni grindu!    

OEF: Přivezete si tenhle drumpad do Evropy nebo použijete opravdové bicí? 

Jamie: Budou to tradiční bicí. Máme nového bubeníka Jana Lugtenburga z Holandska, kterého osobně vybral Jon před svým odchodem. 

OEF: Od posledního alba Brodequin uběhlo dost času. Chystáte se vydat nějaký nový materiál?

Jamie: Zrovna na novém materiálu pracujeme. Mám hotové texty deseti songů a hudba se pomalu přidává. Je to trošku obtížné kvůli vzdálenosti mezi námi a trvá nám déle vše dotvořit. Teď máme připraveno vlastně všecko na naše živá vystoupení , takže se můžeme opravdu soustředit na naši hudbu. Těším se, až pro naše přátele a všechny, kdo při nás stáli během těch všech změn, vydáme nějakou novou hudbu.  

OEF: Proč jste se po rozpadu rozhodli s Brodequinem vrátit? 

Jamie: Nakonec přišel čas se k tomu vrátit. Byli jsme v pozadí scény a sledovali a poslouchali všechny ty staré a nové kapely, ale byli jsme prostě neaktivní. Měli jsme nějaké osobní problémy, které způsobily, že jsme nebyli schopni dát tomu potřebný čas. Jakmile se tyhle problémy vyřešily, tak jsme mohli začít zvažovat možnost, že by se Brodequin vrátil. V podstatě jakmile jsme věděli, že se věci vrátili “k normálu”, jsme si Mike a já sedli a pobavili se o tom znovu hrát. Potom jsem zavolal Jonovi a jeli jsme zkoušet do Milwaukee a pak se to rozjelo.          


Rozdrtí vám uši jako v kole kosti.    

OEF: Brodequin byl skvělý v tom, jak míchal brutalitu a skvělé muzikantství. Teď není tak časté narazit na kapely, které jsou tak vyvážené. Některé jsou brutální, ale jednoduché a jiné technické a prázdné. Máte pocit, že deathmetalové kapely ztrácejí svou technickou část a hledají jednoduchost? Bylo pro vás snadné najít tuto vyváženost? 

Jamie: Díky, toho si vážíme! Co se mne týče, hudba Brodequin byla/je prostě taková jakou hraju. Mike je skvělý skladatel a hudebník. Je jako stroj. Všechny své nahrávky dělal jedním vrzem a byly v podstatě identické, když jste se na monitoru podívali na dvě či více nahrávek stejné písně. Nikdy jsme se nesnažili nic balancovat. Prostě to tak ve tvůrčím procesu, kdy jsme si spolu sedli, přišlo samo.   Vím, co myslíš, a napadá mne několik kapel. Jako muzikantovi se ti může snadno stát, že se ponoříš do psaní opravdu technických partů. Jsi talentovaný hodebník a to, co děláš, chceš dělat pořádně, ale často tomu může chybět nějaký pocit. Stejné je to s jednoduchým přístupem. Nepřetržitý nářez je skvělý, ale může to jednoduše vyčpět a postrádat podstatu. Opravdu záleží na každé kapele, aby si tu míru, jestli vůbec nějakou, našla sama. Je to metal, tak si dělej, co chceš! Prostě jen neskládej to, co si myslíš, že chtějí slyšet lidi.    


Brodequin živě na OEF 2004. Jsou zpět! 

OEF: Tohle je váš prostor, abyste fans napsali, co chcete. 

Jamie: Milionkrát díky, že jsme s vámi mohli prohodit pár slov. Na Obcsene Extreme se moc těšíme. Bude parádní se tam znovu vrátit. Je to už dávno jedno z mých oblíbených festivalových vystoupení.   

Můžete mne kontaktovat na FB (Jamie Bailey). Také máme znovu v provozu unmatched brutality stránky a malý EU obchod, abychom našim přátelům za oceánem ušetřili poštovné. Díky za rozhovor! Uvidíme se v létě! 

Neváhejte nás kontaktovat na kterémkoliv odkazu níže: