Novinky

NUCLEAR ASSAULT – tahle hra stále není u konce!!!

Danny Lilker :
"Zdravím šílenci!! Nuclear Assault je velmi potěšen, že může říci, že se objeví na Obscene Extreme 2017! Někteří z vás si možná řeknou "Počkat!": myslel jsem , že poslední vystoupení Nuclear Assault v Evropě bylo na Eindhoven Metal Meetingu v prosinci 2015! Máte pravdu, opravdu jsme to řekli. 


Ale když mě můj starý přítel Čurby požádal, jestli by bylo možné, abychom letos zahráli, tak jsme této příležitosti nemohli odolat, protože miluju jeho festival. Chceme poděkovat Romanovi z Eindhoven Metal Meetingu, že to naprosto neřešil! Navíc na bicí bude na téhle show hrát Nick Barker, takže to bude stejně jiná show, protože jsme na EMM měli původního bicmena Glenna Evanse. Naviděnou v červenci!!!"


Velké překvapení, možná největší kapela v historii Obscene Extreme festivalu a skutečná legenda žánru Thrash metal. Dámy a pánové, představujeme Vám headlinera letošního OEF, americký crossover/thrash mayhem, NUCLEAR ASSAULT. 

Všichni samozřejmě víme, že kapela byla založena po vyhazovu Dannyho Lilkera, z dnes světově proslulých Anthrax, v roce 1984. Danny spojil síly z tehdy taky bývalým členem Anthrax, Johnym Connellym, který drtil kytaru a zpěv a toužili hrát daleko více agresivněji než ve své staré kapele. Po nahrání několika demáčů, následuje podpis smlouvy u Combat records a ustálení sestavy, kde Danny rval čtyři struny, John šest a zpíval. Další pánové byli Anthony Bramante na kytaru a Glen Evans na bicí. Další desky jako Game Over, Survive nebo Handle With Care jsou klenoty žánru a kapele zajistily nekonečné tour po celém světě ve společnosti například Agent Steel, Dark Angel, Testament nebo Exodus. NUKE (jak se slangově NUCLEAR ASSAULT nazývá), prošel také řadou rozpadů a reunionů, a prozatím poslední velké album je „Third World Genocide“  z roku 2005. 

Někteří z Vás určitě ví, že poslední evropský koncert NUCLEAR ASSAULT se měl konat v prosinci 2015 v Holandsku, ale jak víme, Danny miluje atmosféru Obscene Extreme festivalu, kde už nesčetněkrát hrál třeba s Brutal Truth a dalšími projekty.  Při oslovení tedy dlouho neváhal a potvrdil pravděpodobně úplně poslední koncert NUCLEAR ASSAULT na evropském kontinentu. Nejen tato zpráva, ale hlavně thrash/crossover zběsilost samotných NUKE je pozvánkou na brutální moshpit pod OEF stage!!! HANG THE POPE!!!