Fanzin

SUPPURATION - MISTŘI BRUTAL GORE Z KOLUMBIE

OEF: Nazdar kamarádi, toto je první otázka. Plánujete editovat nějaký nový materiál?

Beto: Momentálně ne, ale později to chceme editovat a přidat nový song.OEF: Co očekáváte od tohoto evropského turné s BACTEREMIA a ANIMALS KILLING PEOPLE? 
Beto: Je pro nás velmi důležité, protože je to naše úplně první turné po Evropě a navíc s kapelama jako Animals a Bacteremia, které krom toho, že jsou excelentní, tak jsou i našimi přáteli. Doufáme, že si to na turné užijeme a bude to skvělá zkušenost.  

OEF: Hráli jste na Obscene Extreme 2013 Mexico. Na co si ohledně této zkušenosti vzpomínáte?  
Beto: Parádní vzpomínky. Hlavně na to, že jsme se na pódiu sešli s kapelama, které se nám líbí a taky to bylo poprvé, co jsme hráli v Mexiku. Myslíme si, že Obscene je nejlepší undergroundovej hudební fesťák na planetě.    

OEF: Suppuration už existuje od roku 1997. Jak se scéna extrémní hudby v Kolumbii změnila?  
Beto: Pamatuju si, že dříve tady v Kolumbii nebyla extrémní, brutální a tvrdá muzika v oblibě. Bylo pár kapel, ale ty představovaly brutalitu své doby. Žánry grindcore a brutal death znalo v zemi jen pár lidí. Brutal death grindová scéna se v celé zemi rozrostla a vznikly kapely na velmi dobré úrovni.       

OEF: Kolumbie se nyní vyznačuje svými velmi brutálními kapelami. Které bys doporučil někomu, kdo nezná tuto scénu a chce si něco poslechnout? 
Beto: Doporučujeme, aby si lidi, kteří neznají krutost a nemoc naší země, poslechli tyto kapely: Internal Suffering, Purulent, Evil Darknnes, Ancient Necropsy, Averno, Massacre, Parabellum Kilcrops, Kinguts, Stnzr Cult. 

OEF: Devouring Your Prayers je velmi silné album, přímo do ksichtu a zvuk Suppuration je opravdu mohutný. Koncept alba je jasně antikřesťanský, ale zaujala mě jedna skladba: Fucking Metal-Hipsters. Kdo jsou tihle hipsteři na scéně? Vztahuje se to na Kolumbii nebo obecně na svět? 
Beto: Co se týče metal – hipsterů, tak se jedná o lidi, co si říkají “svobodomyslní”, ti, kdo neberou ohled a nerespektují metal, ti, kdo ho prostituují, lidé dvojích standardů, co berou vše, co je v módě jako např. ochranu zvířat, ale těší se, že na metalové show uvidí prasečí hlavu. Jsou toxičtí. Jiná věc jsou metalové hipster kapel, co si myslí, že jsou “perfekcionisti” metalové scény. Povyšují se svou technikou a opovrhují VŠÍM, CO NENÍ na jejich úrovni, ačkoliv metal je spíš o nadšení než technice a je třeba ho mít v srdci a nehrát metal pro slávu nebo peníze, což si oni myslí.       

OEF: Tohle je prostor pro váš vzkaz fans. 
Beto: Buďte na příjmu. Chystáme se vydat LP na oslavu našeho 20. výročí a dál poslouchejte brutální hudbu a nejen Suppuration, ale z celého světa. Díky za rozhovor! Díky za podporu brutalu. Obscene Extreme navždy.