Fanzin

NEEDFUL THINGS INTERVIEWJe téměř neuvěřitelné, že NEEDFUL THINGS slaví 20 let existence. Řekni nám něco o vašich začátcích. Jak jste kapelu rozjeli? 

Otto: I pro mě je to neuveřitelný, že hrajeme už 20 let. Všechno to začalo, když mi bylo asi 14 a začal jsem poslouchat Death Metal. Po pár letech, co jsem jen mluvil o tom, že budu hrát v kapele, jsem si koupil první basu, když mi bylo 17. A začal jsem cvičit každý den skoro hodinu. Náš kytarista Roman si ve stejný době koupil kytaru a začal hrát taky. Zhruba po roce jsme začali chodit do zkušebny a začali jsme skládat první vály. Byla to docela legrace. Pronajali jsme si garáž, takže v zimě zima, v létě vedro jako v prdeli. Po pár měsících jsme se domluvili s naším kámošem, který hrál na kytaru o něco líp než my a našli jsme prvního bubeníka a začali jsme hrát Death Metal. To nám trvalo necelých 6 měsíců, pak odešel bubeník na vojnu. Takže jsme zůstali jenom s Romanem a začali jsme psát naše první Grind Core vály a stále jsme hledali bubeníka. Pak se k nám přidal za mikrofon Majkl a někdy v roce 1997 jsme našli našeho prvního bubeníka Radka z GENITAL GORE.   

Dost to vypadá, že jste vždycky měli velké problémy s bubeníky. Myslím, že bubeník u vás potřebuje pořádnou porci bubenického umění, preciznosti a zodpovědnosti. Máte teď stabilní sestavu, že jo? 

Otto:  Bubeníci jsou naše noční můra. Teď hrajeme s naším čtvrtým bubeníkem a doufám, že už je poslední, ale to za těch 20 let už jsem říkal při každým dalším. Takže to je na hovno. Ale Jarda vypadá a hlavně hraje dobře. Takže stabilní sestava teď funguje už skoro rok a půl. A kromě Jardy, spolu jako zbytek kapely, hrajeme skoro 15 let. S Romanem už od začátku. Jasně, že máme občas nějaký problémy, ale 98% jsme hodně dobrý kámoši a je pořád sranda.   

Poslední desku máte z roku 2011, kdy můžeme očekávat nové LPčko? Plánujete v novém roce nějaké splitko nebo EPčko?
Otto: Jo to je pravda. Vydali jsme ho v roce 2011 a nahrávali jsme ho 2010. Vždycky nám to trvá, než jsme spokojeni se zvukem. Už půl roku makáme na nový desce, kterou chceme určitě nahrát letos. Máme hotových skoro 15 věcí a makáme na dalších.    Teď jsem jen trošku zvědavý, ale proč to trvá tak dlouho vydat nějaké materiál? 
Otto: Mě to zajímá taky a to docela dost. Myslím, že za to můžou problémy okolo nás. Během těch 20ti let, jsme měli problémy s bubeníkama, zkušebnami a samozřejmě neočekávaný věci. Někdy hrajeme docela často a nemáme čas na zkoušky. Zkoušíme jednou v týdnu. Ale náš nový bubeník je dobrý a má dobrou paměť, takže můžeme dělat nový vály docela rychle. Zkoušíme většinou v neděli, protože je těžký najít den, kdy máme volno všichni.  

Musím říct, že se mě moc líbí váš zvuk, je to parádní mix surového a přesto takovýho vřelýho zvuku. A dohromady je ten zvuk parádně čistý a není to tak u každý kapely. Řekl bych, že je tam jasně cítít NASUM a ROTTEN SOUND. Můžeš nám něco víc prozradit jak probíhá nahrávací proces, třeba teď jak jste nahrávali splitko s N.I.B.I.R.U.? 
Otto: Díky za kompliment o našem zvuku. Myslím, že je hodně těžký udělat zvuk jaký chceme. Ale za těch 20 let už máme nějakou představu, jaký zvuk chceme mít. Vály z  N.I.B.I.R.U. split jsme nahrávali u našeho kámoše ve zkušebně, kde má menší studio. Ladíme se na B, ale asi nedokážu popsat celý proces nahrávání. Je to vždycky jinak a nemáme přesný návod na to jak udělat zvuk. Záleží to na spoustě věcí!   

Po těch 20 letech co sami vydatně grindujete, co si myslíš o budoucnosti grindcore scény v Čechách?  
Otto: Asi nejlepší Grind Core scéna byla v devadesátých letech.  A nemám vůbec žádnou představu, jak to je teď a jak to bude v budoucnosti. GRIND CORE kapely pořád existují a čas od času vznikne i nějaká nová. Myslím, že Slováci to mají teď s Grind Core o něco lepší.  

Jaké máte nejbližší plány s NEEDFUL THINGS? 
Mělo by to být na těchto splitech split 5" s LYCANTHROPHY a 3 další vály jsou pro split 7"EP s TERSANJUNGXIII z Indonesia. Ale Mandra nějak přestal komunikovat, takže je možný, že split s nima zrušíme a najdeme jinou kapelu. A letos v říjnu poletíme na Malaysia / Indonesia tour se švédskýma kámošema OVERVIOLENCE, kde hraje Esse ze Sewn Shut. Myslím, že to bude velká prdel :D    

A máme tady konec, takže pokud máš nějaký vzkaz pro fanoušky, sem s ním! A díky za rozhovor!  
Otto: Čurby, díky za tenhle rozhovor a za podporu NEEDFUL THINGS po celou existenci naší kapely. A díky všem za podporu a choďte na koncerty podporovat kapely.