Fanzin

V DOBĚ MORU INTERVIEW

Ahoj kluci, představte nám V DOBĚ MORU. Kdo jsou členové kapely?

Zdarec. Naše banda vznikla někdy koncem zimy roku 2008 na troskách kapely Reakce na změnu. Smečkou prošli dva basáci a naše aktuální sestava je Wojtis - zpěv, Martin - kytara, Michal - bicí a Ola - basa, kterej je s náma od minulého roku.


Pro ty, kdo neznají kapelu, jak byste popsali vaši hudbu? 
Popisovat vlastní muziku od kapely není vždy jednoduché. Snažíme se hrát něco mezi crust-grindem… chceme, aby si každej v naší muzice našel něco, co se mu bude líbit a co ho semele. 

Kapela zní opravdu hutně a mixuje crust, grind, hc. Vše zní soudržně a zajímavě. Kdo jsou hlavní vlivy kapely? 
Každýmu se líbí něco jiného, posloucháme všechno možný od grindcore až po underground...   

Hudba, co jste vydali, je intenzivní a velmi slibná a kvalita produkce je skvělá. Kdy můžeme očekávat dlouhohrající album?  
Materiál máme nahranej, teď to ještě vydat. Cd by mělo vyjít letos. Kdyby se chtěl někdo podílet na kooperaci, ať se klidně ozve vdobemoru@seznam.cz 

Vaše alba zní opravdu dobře. Kdo váš materiál produkoval? 
Nahrávat jezdíme do maličké vesničky jménem Čestice, kde má svoje nahrávací studio, HELLSOUND, Honza Kapák. Zajímaly by mě texty V DOBĚ MORU. 

O čem jsou? 
Naše texty jsou o všedních problémech tohoto světa. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a texty se píší samy... V Době moru je metafora. Má za úkol ukázat, že sice není na světě mor, ale je mnohem více horších věcí, které zabíjejí a sužují lidi na celým světě. Problém je ten, že na mor ve své době nebyl lék, takže mnoho lidí zemřelo bez šance na záchranu. Ale spousta dnešních civilizačních chorob a světových problémů jsou zbytečné, nebo falešně vypuštěné za účelem nás zavřít do kruhu dezinformací a strachu. Veřejné mínění utváří média a my slyšíme a vidíme jen to, co nám někdo řekne a vůbec netušíme, co je a co není pravda. A to je Mor v kontextu současnosti. Ten už ale nezmizí. Je všude kolem nás!!! 

Tohle je váš prostor, pokud chcete něco říct fans a čtenářům. Díky za rozhovor! 
Choďte na koncerty!! Šiřte muziku!!