Fanzin

BOLESNO GRINJE INTERVIEW

Chorvatská grind core scéna není tolik sledovaná jako undergroundové dění v jiných zemích. BOLESNO GRINJE může být jasným důkazem, navíc měla tahle smečka tu smůlu, že od r. 2007 až do roku 2014 mělo pár členů kapely zákaz vstupu do zemí EU.


Tuhle šlapající grind core mašinu založili ex-členové u nás poměrně známé kapely Anti Otpad a špetka toho punku, či chcete-li crustu, stále v produkci BOLESNO GRINJE zůstala. Na kontě mají několik alb a letos vystoupí na mini OEF Winter Edition.


Ahoj chlapi, jsme velmi potěšeni, že vás znovu máme na Obscene Extreme mini Winter.
Bolesno Grinje: Ahoj. Taky jsme rádi! Díky za možnost si na tomhle ročníku MINI Winter zahrát!


Plánujete nějaké nové nahrávky nebo splitka?
Bolesno Grinje: Jasně, zrovna mixujeme naše nové album! Mělo by vyjít na vinylu za příštích několik měsíců…

Znovu se jedná o spolupráci několika nahrávacích labelů…smlouva není ještě uzavřená, takže jestli se chce nějaký label podílet na našem novém LP, tak nás kontaktujte! Také to chceme vydat na CD…

Nedávno jsme nahráli cover od HELLHAMMER na 12" Tribute, který vyjde opravdu brzy, takže na to se taky těšíme! 

Co vám scházelo, když jste byli na šňůrách mimo Chorvatsko?
Bolesno Grinje: Určitě víc koncertů! Chtěli jsme hrát víc, ale v té době to nebylo možné. Když jsme odehráli OEF v roce 2006, tak nás pozvali na několik velkých festivalů..a dokonce na nějaké turné, ale nemohli jsme jet…to je škoda!


Dovedu si představit, že máte zaměstnání a je téměř nemožné se ježděním po turné živit. Jak dokážete skloubit hudbu a ostatní závazky?
Bolesno Grinje: Ano, ale také se tím nehodláme živit. Máme svou práci a každodenní povinnosti, ale hudba je naší vášní a relaxací, takže si na ní vždy najdeme čas! Nejsme kapela, co jezdí hodně po turné, ale chceme jet, kdykoliv jsme pozvaní, když je to ovšem možné!

Zvuk vaší tvorby je s každou nahrávkou čistější. Například vaše album"Pobjeda je naša" má syrovou produkci, která zvyšuje intezitu songů. Jak balancujete čistější produkci, tak aby to neznělo šedivě nebo mechanicky?  
Bolesno Grinje: Všechna naše alba se nahrávají v amatérském studiu našeho kytaristy Juleho, takže jak šel čas, Jule měl lepší vybavení a neustále zlepšoval své schopnosti ve studiu, takže se i náš zvuk vyvíjel!


Kapela existuje už řadu let. Kde teď nacházíte inspiraci, aby byly vaše riffy a nápady stále čerstvé? 
Bolesno Grinje: V naší kapele máme dvě kreativní osoby. Stále s něčím přicházejí, přinejmenším jeden z nich…když jednomu chybí nápady, druhý je jimi nabitý, takže se rozhodně nikdy nenudíme! Co se textů týká, je na téhle planetě stupidity na nejmíň 20 dalších alb, hehehe!

Tohle je váš prostor, pokud chcete něco říci fans a čtenářům. Díky za rozhovor!
Bolesno Grinje: Za několik měsíců vypustíme naši novou bestii, takže buďte na příjmu!!!


Díky, chlapi, za rozhovor a brzy na viděnou na OEF Mini Winter Edition!