Fanzin

DAN LILKER: Legenda

Show Brutal Truth na Obscene Extreme 2014 bylo poslední vystoupení této kapely v Evropě, uzavření grindové kapitoly a také příběhu Dannyho Lilkera. V kolika skvělých kapelách byl tento muž zastoupen? Jen namátkou Nuclear Assault, Brutal Truth, Anthrax, S.O.D., Venomous Concept. 

Kurva, nesmím zapomenout i na experimentálnější Exit-13. Stejně jako jeho přítel z Napalm Death, Shane Embury, hraje na basu a má plno projektů. 18th října byl den, kdy se Dan rozloučil s Brutal Truth na obrovské BRUTAL BIRTHDAY PARTY, kde oslavil svoje padesátiny. Takže jsme nemohli zmeškat příležitost si s ním v klidu popovídat.
Ahoj Dany, začněme s budoucností. Co plánuješ s tvými ostatními projekty (Blurring, Nokturnal Hellstorm, Venomous Concept)?

Dan Liker: Obě moje lokální kapely (Blurring a Nokturnal Hellstorm) nahrály dlouhohrající alba, která budou v brzké době vydána a obě kapely tady v Rochestru a někdy taky mimo město často hrají. Venomous Concept taky tento rok nahrával a v listopadu budeme hrát v Japonsku, protože je to turné s Napalm, Brutal a S.O.B., takže se tam všichni členové stejně budou.
Poznámka:
Skvělej koncert, umíte si představit Napalm Death, Brutal Truth a S.O.B. japonskou legendu dohromady? Šílená novinka. Napadá mě starý, vynikající splitko ND a SOB.

Co ti bude na Brutal Truth chybět?
Dan Liker: Hrát vysokorychlostní, zasranej grindcore po celým světě. Blurring taky hraje pěkně vyšinutý materiál, ale asi nebudeme jezdit příliš turné po světě.

Co myslíš, že bude dědictví Brutal Truth ohledně grindcoru?
Dan Liker: Byli jsme kapela, která to s Extreme Conditions pěkně nakopla a pak později v naší kariéře jsme se proměnili v totální kontrolovaný chaos hraný s neslýchanou rychlostí.

Za předpokladu, že ti ukončení kariéry dá víc volného času, přemýšlíš o tom stát se producentem?
Dan Liker: Volného času zatím moc ne! Nuclear Assault se na chvíli vrací...ale už jsem kapely produkoval a je to zábava, takže když se objeví příležitosti, tak bych to určitě zase zkusil.

Co teď posloucháš?
Dan Liker: Nazxul.
Poznámka:
Nazxul je kapela z Austrálie, Black Metal s ambientními vlivy na jejich posledním albu.

A teď těžká otázka. Když zapřemýšlíš o všech kapelách, kde si hrál, které album považuješ za nejlepší, co jsi kdy nahrál?
Dan Liker: Stále nevydané druhé album Nokturnal Hellstorm. Tady je ochutnávka https://www.youtube.com/watch?v=F0PVY8HcARw. Asi to říkám, protože je to pro mě velmi čestvé, ale myslím si, že je to velmi dobře udělaný black metal, abych byl úplně upřímný.

Všichni chceme vědět něco o tvých narozeninách! Řekni nám něco víc o téhle nadcházejíci události!
Poznámka:
tohle interview bylo děláno před BRUTAL BIRTHDAY a Čurby říká, že to bylo neskutečný.
Dan Lilker: 18. října mi bude 50 a tento rok je to sobota, takže začátkem tohoto roku jsme naplánovali show v místním klubu s - Immolation (netřeba slov) Nunslaughter (totéž) Avulsion (klasický old-schoolový grind z Buffalo) a Controlled By Fear (místní Rochester power-violence rotcore noise) Pozvali jsme přátele z celeého světa a taky tam budou "normální fanoušci" a bude to kurva party!!

Díky moc za tvůj čas. Budou to číst fanoušci odevšad, chceš k tomuhle interview něco dodat?
Dan Lilker: Díky vám všem, co jakkoliv podporujete extremní hudbu a nebojte, mé "ukončení kariéry" se zas tak úplně nekoná haha.

Díky za interview!!!
Dan Lilker: Díky kámo!!

Ptal se: Frederico / Překlad: Sobi