Fanzin

WEHRMACHT: Pozor na žraloka

Wehrmacht a Cryptic Slaughter byly mezi prvníma kapelama, který zkombinovaly rychlost thrash metalu s nespoutanou energií hardcoru a punku. 

Wehrmacht měl v 80. letech na svědomí dva zářezy. První album Wehrmachtu, ‘Shark Attack’, načalo novou éru plnou výbušné rychlosti a divokých riffů. Jejich další album, ‘Biermacht’, z roku 1988 se stalo skutečným party albem plným pivních chorálů.

A během Obsceme Extreme nám ukázali jak se má pařit ve stylu Wehrmacht… během dvou skvělých vystoupení. Takže jsme si s kytaristou Johnem Duffym popovídali o thrashi, pivu a party! Shark Attack!

 

Měli jsme to štěstí užít si na Obscene Extreme 2014 dvojí atak WEHRMACHTu. Dokonce tam byl něco jako nahý fanklub WEHRMACHT, to bylo šílený! Co se vám nejvíc líbilo na vašich vystoupeních na OEF?
No jasně, že ten klub naháčů!!! Ale vážně, vše, co se týkalo Obsene Extreme bylo vynikající. Skutečně nejlepší fesival, kde jsme hráli. lidi (fans, kapely a pořadatelé), všechno skvělí a života si užívající lidičky. Sestava kapel byla parádní. Viděl jsem kapely, o kterých jsem si nikdy nemyslel, že je uvidím jako Last Exit z Japonska. Výborný. Nejvíc se mi na OEF líbila ta politika nenásilí a zdá se, že to opravdu funguje. Nikdy jsem nespozoroval nějakou bitku či násilí. Jen hodně vytuhlejch a napitejch lidí, kteří si to užívali. Kdo by měl zájem o nejlepší letní evropský festival, tak je to tenhle!!!!

Které kapely se vám na festu líbily?
Myslím si, že sestava roku 2014 byla velmi solidní a všechny kapely se vzájemně doplňovaly a skvěle se povedlo i žánrové obsazení jednotlivých večerů. Osobně jsem v kontaktu s mnoha kapelama (což si lze snadno představit při tolika turné) a už jsem jim váš festival navrhoval. Třeba Toxic Holocaust a Municipal Waste. Co takhle D.R.I. a velká hardcore, punková noc. Myslím si, že každá normální kapela by na OEF zahrála, byla by to výhra pro obě strany...

V Evropě jste pokřtili hodně bratří. Jako pivní znalci, jaké je vaše nejoblíbenější pivo na Starém kontinetu?
Osobně jsem fandou evropských piv vůbec i těch levných. V Trutnově jsem si nejvíc pochutnal na (samozřejmě) Plzeňském Prazdroji a pivech Matuška.

Četl jsem s vámi starý rozhovor z roku 1987 a bylo vám asi tak 18! Tam jste říkali, že americká společnost je banda úzkoprsých, buranských nácků a taky jste neměli rádi Reagana. Myslíte si, že se něco změnilo v kladném slova smyslu nebo jsou to stále stejní burani?
Dobrá otázka. Myslím si, že se hodně změnilo. Alespoň v přístupu k muzikantům, co hrají ten zasraný "zlý" heavy metal. Už nám nepředhazují jako tenkrát, že hrajeme hudbu, která nebude mít dlouhého trvání. Tenkrát jsem jim říkal, že metal nikam nezmizí a teď se smějem nejlépe. Co se týče buranských nácků, tak jsou tam stále nějací idioti a stále budou, ale spíš si myslím, že jsou lidi víc jednotní a vzdělanější. Naše město, Portland, Oregon se od roku 1987 velmi zlepšilo. Tenkrát tam byl spodní proud plný násilí a nenávisti, který u lidí už necítím.

Metalová scéna se od těchto raných dob hodně změnila. Chybí vám něco z té éry kolem roku 1986?
Nevinnost, opojný strach, že děláte něco, co jste nikdy předtím nedělali. To mladické nadšení z každého turné s vašimi nejlepšími přáteli a poznávání MNOHA dalších. I když to znamenalo, že jíte jednou denně a spíte na podlaze. I když spaní na podlaze mi zrovna nechybí. Plus, tenkrát nebylo tolik kapel, co hrály thrash nebo crossover a bylo to, nevím, řekněme, méně zaplněné, originálnější. Dnes je TOLIK kapel , co hrají extrémní muziku, že je těžké držet krok. Tím však nechci žádnou snižovat. Mám rád HODNĚ těchto kapel a opravdu mladí kluci (jako Raptor z Portlandu a Noisem z Baltimore) mají toho ducha, co jsme měli my (a stále máme)... tu nevinnost a nasazení.

Jak jste přišli na to hrát některé klasiky od CRYPTIC SLAUGHTER?
Historie Cryptic Slaughter a Wehrmacht sahá PŘEDALEKO dozadu. Naši kámoši z prvního turné a nejlepší přátelé na celý život. Co jsme spolu prováděli by vydalo na celou knihu. Cryptic nebyli schopni se dát znovu dohromady jako my a myšlenka, že bychom spolu zase jeli turné byla neodolatelná. Ale to nebylo možné, takže jsme udělali nejlepší možnou věc. Všichni chlapi znali jejich materiál a jen jsme se naučili hrát jejich songy co možná nejvěrněji. Scotty doufá, že se v budoucnu celý Cryptic znovu sejde. Taky v to stále doufáme. Strašně rádi bychom viděli ty "skutečné" C.S. jako všichni. Jejich songy jsou tak kurevsky nadčasový. A chytlavý jak kurva...

Řekni nám o vašich budoucích projektech.
Už nějakou dobu pracujeme na dlouhohrajícím albu. Máme 2 nové písně ("Impala" a "Want SomeCandy"), které z toho budoucího alba hrajeme (sorry, zatím žádný název) a každý z nás má kupu nového materiálu, celých písní, myšlenek a tak, jsme připraveni. Trochu jezdíme na turné( většinou festivaly a nárazovky) a to zpomalilo vlastní nahrávání alba, ale jdeme si za tím.

Tohle je náš první OEF Fanzine, takže jsme rádi, že tě v tomto vydání máme. Chceš něco fans a čtenářům vzkázat?
Moc vám děkujeme, že jsme ve vašem prvním vydání a chceme všem vašim čtenářům říct, že se na OEF vrátíme. Kdykoliv nás Čurby a jeho báječná parta budou chtít, tak tam budeme. Měli jsme se kurevsky skvěle a čeští fans jsou nej. Zůstaňte nazí a "někdy příště...Pijte pivo a budťe svoji!!!

Díky za rozhovor

Ptal se: Frederico, Odpovídal: Duffy, Překlad: Sobi