Fanzin

NUNSLAUGHTER: Ďábelské metalové rouhání

NUNSLAUGHTER z Clevelandu, Ohio byli založeni v roce 1987 a za více než dvě desetiletí vydali téměř 120 rouhačských nahrávek bez toho, aby slevili ze svého drsného, old schoolového death/thrashového zvuku nebo image kristových ničitelů. 

Rozhovor jsme udělali s jejich zpěvákem jménem Don Of The Dead, který pro nás laskavě otevřel brány pekelné. Takže si vemte svoje okované koženice a užijte si tohle kacířské interview.


Jaké bylo tohle evropské turné? Představovali jste si někdy, že se dostanete tak daleko jako prakticky DIY kapela?
Don Of The Dead: HELLo..... "Deathcharge" turné bylo našim čtvrtým nebo pátým turné po Evropě a byla to bomba. Vždy si to s kapelama, se kterýma jedeme turné, skvěle užijeme. Vždy nás překvapuje a naplňuje pokorou, že se dostaneme na tak skvělý místa a můžeme vystupovat pro metalisty.

Show Nunslaughter jsou lekcí, co se syrového & zuřivě antikřesťanského metalu týče, co se vám na živých vystoupeních líbí?
Don Of The Dead: Do naší show a hudby se snažíme přenést hodně energie. Mám rád, když lidi s námi zpívají a jsou na živých vystoupeních aktivní.

Jaká pro vás byla zkušenost na tomhle Obscene Extreme?
Don Of The Dead: Byla to jedna z nejlepších show/festů, kde jsme hráli nebo se účastnili. Všechno bylo zajištěno jak na pódiu tak mimo. Neváhali bychom se zúčastnit na dalším OEF.

Co vám schází z 80. let a undergroundového metalu?
Don Of The Dead: Možnost být v kontaktu s kapelama a kamarádama, který jsem si našel, pomocí psaní dopisů. Měli jsme partu lidí, která držela pevně pohromadě a to pro mě znamenalo všechno.

Myslíš si, že sdílení souborů nebo Youtube pomohli Nunslaughter, aby se dostali do širšího povědomí?
Don Of The Dead: Ano, myslím si, že to pomohlo asi každý kapele, která nemá pořádnou propagaci. Kurva, vždyť i já jsem pro sebe na youtube objevil plno kapel.

Líbí se ti nějaký moderní Death Metal nebo se prostě držíš klasických undergroundových kapel?
Don Of The Dead: Držím se ranného death metalu od roku 1983 do asi 1987. Potom underground tak nějak zavalily peníze a "vyprodukovaně" znějící metalové kapely. Sláva skončila.

Byli jste pozváni, abyste zahráli na brutálních narozeninách Dannyho Lilkera. Co si myslíte o Dannyho ukončení kariéry? Plánujete speciální set nebo něco takového?
Don Of The Dead: Žádný speciální set. Danny je v metalová hudbě ikonou a úplně nekončí, ale jen opouští mnoho pracovně náročných úkolů, které underground přináší. Věřím, že je stále ochoten účastnit se příležitostných festů a jsem si jistý, že basu navždy neodloží. Má to v krvi.

Chcete něco dodat pro čtenáře a fanoušky?
Don Of The Dead: Život je krátký, takže poslouchejte metal.

Slyčeli jste tato moudrá slova, takže vezměte svou nejoblíbenější nahrávku Nunslaugther a pařte jako by nemělo být už žádné zítra. Díky za interview.