Fanzin

TWISTED TRUTH: Obracení lidi v prach

Zdá se, jakoby každá kapela v Česku měla vlastní osobitost, zvláště v grindcoru. Nikdo by kvůli široké paletě úletů v téhle scéně nemohl definovat, co je “český grind”. Twisted Truth byl v 90. letech jeden z prvních počinů, který tenhle žánr reprezentoval, ale tihle hoši přidávají svou vlastní trošku divného humoru, chytlavých songů a podivných textů.

Po dlouhém čase nečinnosti se vrátili a zdají se být snad v ještě lepší kondici než byli během posledního aktivního období. Jestliže se vám líbí ulítlosti, tak prosím nepropásněte tyhle borce. Budete na prahu nového levelu šílenosti.TWISTED TRUTH je taková záhadná kapela, prosím chlapci, řekněte nám něco o vašich členech. Jak jste se dali dohromady a začali hrát fast grind?

Pozdravy do daleké Argentiny… No, my zas tak záhadní nejsme : ). Dovol mi nás představit. Už určitou dobu je naše sestava tříčlenná, což znamená: Vana- kytara, Kana- basa, zpěv a Bella-bicí a zpěv. Hrajeme spolu grindcore z přesvědčení a protože prostě tenhle jedinečný undergroundový hudební styl milujeme a máme mraky času ho provozovat…. Yeah, je to pravda. Všecko se nám v 90. letech dařilo, protože bylo jen pár kapel jako my, takže jsme všude hráli koncerty a taky nahrávali a vydávali hodně materiálu. Ale pak se kapela prostě zastavila, což byla naše chyba a scéna se dál vyvíjela, bohužel bez nás… Hodně jsme se teď snažili to dohnat a doufáme, že to nebylo nadarmo, a že se nám to aspoň trochu podařilo.

Česko má skvělou grindovou scénu, jaké jsou vaše domácí oblíbené kapely?
Řekl bych, že se všichni shodneme na nejlepší kapele a tou by byl nestárnoucí počin zvaný Ingrowing…pak taky But a další takové kapely z Jižních Čech, které jsou opravdu boží, a stylově odlišné, ale neméně skvělé kapely jako Gride nebo Lahar. Řekl bych, že obecně dáváme přednost grindcoru v jeho ryzí podobě… Ano, fakt nás baví dělat bordel a je to pro nás taky dobrý způsob se uvolnit. Nebereme se příliš vážně a proti ničemu nebojujeme nebo něco podobného… Proto jsou názvy písní napoříklad o tom, proč mizí polívky v supermarketech v úrovni očí a podobné věci, ha ha …. Twisted Truth: Jasně, že je nejlepší, když se pod pódiem potácejí pološílení fanoušci nebo skáčou a šílí a když se zvukaři snaží mít čistý zvuk. Pak dosahuje požitek vrcholu…

Hodně lidí čekalo na to, že budete uzavírat Obscene Extreme 2014 (včetně mě). Pověz nám o tomto šíleném zážitku!
Přál bych si, aby každý muzikant mohl zažít takovou zkušenost. Pořád to nemůžu dostat z hlavy. Je to prostě tak zvláštní událost a Obscene Extreme 2014 navždy zůstane zlatě vytepán v historii našich živých vystoupení. Nejdřív jsme se trochu strachovali kvůli pozdní hodině, kdy jsme měli hrát, ale teď rádi říkáme, že to nemohlo být lepší…. Lidi, co měli na triku zvuk, bylli opravdu vynikající a lidi na pódiu taky. Všichni odvedli skvělou práci ve 3 hodiny ráno??!! To jsme opravdu nečekali. Mysleli jsme si, že budeme prostě další poslední kapela, ale parta kolem Čurbyho udělala maximum… A pak reakce fanoušků! Skutečnost, že jich tolik zůstalo vzhůru – byl to skutečný orgasmus… Díky moc Čurby!!! Díky moc za zájem a jestli se vám líbí naše muzika, tak můžu jen dodat, že jsme nedávno byli ve studiu nahrávat nový materiál, který snad brzo vyjde… Doufáme, že budeme hrát často koncerty a možná vyrazíme na turné po Anglii a Polsku atd. – je to v jedání. Ještě jednou díky za otázky! Kana a Twisted Truth

Díky za interview!

Otázky: Frederico, Překlad: Sobi