Fanzin

WHORESNATION: Matraque! Matraque!

Tihle šíleně rychlí Francouzi jsou ve své zemi jednou ze špiček grindcoru vedle kapel jako Chiens, Filthy Charity, Doomsisters atd. Tihle chlapíci mají šílený počet 150 koncertů během 4 let a Evropu tak vzali hlučným a rychlým útokem. Grindcore bez příkras. Hrubost a síla. Agrese a vztek. A vždy s texty, co mají opravdu smysl. Grind je protest!Jeli jste velké turné po Evropě s vašimi kamarády z Chiens. Jaká vystoupení na turné považujete za nejlepší?
Yeah měli jsne na turné 8 show s kámošema z Chiens. Je těžký vybrat jedno nej vystoupení, protože všechny byly neuvěřitelný. Zaprvé jsme mohli vidět každý večer, jak to drtí Chiens. Jsme holt šťastliví bastardi. Dál jsme všude potkali spoustu přátel a objevili jsme skvělý kapely jako Helitosis nebo Captain Caveman. Taky jsme na tom turné měli super promotéry a v Čechách spoustu trávy, takže … to všecko bylo skvělý. Kdybych si měl opravdu jedno vybrat, tak bych řekl, že show v Krakowě bylo úžasný. Hráli jsme s Final Exit, The Kill, Livstid … Bylo plno, tráva, chlast, Andy každý den na hadry !

Vsadili byste na moderní grindcorové kapely? Kde vidíte budoucnost týhle muziky?
Podle mě je scéna vlastně v docela dobré kondici, spousta skvělejch kapel na každý show, zdá se, že se lidi o grindcore v posledních letech víc zajímají. Myslím, že na grindcorové scéně můžeme vidět určitou vlnu, nové kapely se objevují, jiné mizí, scéna je hodně živá. Vzpomínám si, že když jsme poprvé přijel na OEF v roce 2006, tak hrálo plno skvělejch, mladejch kapel. Je to nekonečná obnova. Proto se o budoucnost grindcoru nebojím. Plus hlavně poslouchám starý špinavý mincecore a grindcore a tenhle styl nikdy nezmizí. Nic opravdu nového se neobjeví, ale blast beat bude trvat navěky. Ve Francii se teď děje hodně věcí okolo kapel jako Chiens, Warfuck, Doomsisters, Satan atd.

Jsem zvědavý, co se jména kapely týče. Co je příkladem Whoresnation (národ kurev)?
Každý je na to jméno zvědavý haha … zaprvé je to tak trochu věc nesprávného překladu. Znamená to zkurvenej národ nebo zlej národ, ale výklad je volnej a má několik významů. Mumia Abu Jamal napsal text nazvaný whore nation, který by například mohl nabídnout jiné indicie ohledně významu. Myslím, že každý národ je v kategorii «whoresnation », co se nás týče. Samozřejmě můžeš udělat pořadí, ale každý národ je sračka, se svými politickými a ekonomickými zájmy. Tohle jméno je proti všem vládám.

Vaše poslední dílo, “Scum Will Reign”, zní uhlazeněji než vaše eponymní nahrávka. Jaký byl nahrávací proces?
Měli jsme míň písní a víc času, takže jsme to udělali, jak nejlíp to šlo. Naše zralost hrála taky určitou roli v uhlazenosti naší hudby, bych řekl. Proces byl dost obvyklý, Lop (kytara) a Chech (basa) přišli s riffy, Tonio (bicí) dodal blast beat, já napsal na poslední chvíli většinu textů zatímco ostatní nahrávali. Michol z Chiens nás nahrával. Vždy jsme s ním pracovali, takže nás teď už tak nějak zná. Za ty roky se taky opravdu zlepšil a my máme moc rádi způsob jeho práce. Nahrávali jsme u Tonia s jedním z našich nejlepších přátel. Je to DIY plné lásky, co na to víc říct?

Jaký je s kapelou váš další cíl? Plánujete nové nahrávky nebo splitka?
Nemáme nějaké zvláštní cíle. Jen turné a hraní. V říjnu budeme dva týdny na turné s Retardnation (Kanada). To je nejdál, kam jsme se kdy dostali, takže se na to těšíme! Naše další nahrávka bude trojité splitko s Chiens a Dead Instrument (Dánsko). Pak jen stárnutí až do konce!

Tohle je váš prostor říct čtenářům a fans, co chcete.
Hey ! Oï ! Oï ! Poslouchejte grind, hoďte se do klidu, přemýšlejte o světě, lidech. Mír, láska a total fucking destruction.

Díky za interview!

Za OEF se ptal Frederico, překlad: Sobi