• NAHUM

NAHUM Czech Republic

NAHUM - The Last Attack of Final Cataclysm

Info


Ano, máme tady další z premiér na OEF!!! Přivítejme další kapelu do
 rodiny Obscene Extreme a to ostravské zasloužilé bardy NAHUM!!!
 Pětičlenná banda vznikla v roce 2004, svou muzikou dává vzpomínat na
 skvělé roky, kdy světu vládnul death metal.

NAHUM u nás spojuje death a thrash metal a do tohoto mixu přidává i nemálo vlastních esencí.

 Na koncertech je NAHUM pověstný svou energickou show a to je taky jedna
 z věcí, proč jsme se je rozhodli na OEF pozvat!!! NAHUM – chaos, nechť
 započne!!!

Bio

Kapela byla založena v roce 2004 ještě pod názvem UNHUMAN. První koncerty jsou velmi kladně přijaty. V průběhu roku dochází ke změně názvu na NAHUM. Po slibném začátku ovšem kapela přerušuje v roce 2005 činnost.

V roce 2010 kapela obnovuje svoji aktivitu. Kapela se ustálí v sestavě: Tomash Nahum (g), Pavel Balcar (v), Jan Balcar (bg), Michal Blaha (d) a Roman Ševčík (g). Kapela tvoří nový materiál. Na přelomu roku 2011 a 2012 natáčí NAHUM v ostravském studiu MROŠ debutové album pod názvem „The Gates Are Open“. Album vlastním nákladem v roce 2012 vydává a distribuuje. Kapela první album masivně podporuje koncerty, recenzemi a rozhovory zatím pouze v České Republice a na Slovensku. Album bylo podpořeno více než 70 koncerty, a vyšlo v nákladu 300 kusů. V současné době je již nedostupné. Ke skladbě „The Vision of Apocalypse“ byl natočen klip, jenž má v současné době přes 22 tisíc zhlédnutí.Následovníka debutu kapela připravuje už od roku 2014. Na začátku roku 2015 vstupuje kapela s novým materiálem do studia THE BARN u Dana Frimla. Ovšem koncertní vytíženost kapely a tlak před dokončením alba pohnul sestavou. Bubeník Michal a kytarista Roman odchází. Kapela však velice rychle posílí o nové skvělé muzikanty. Kytary se okamžitě chopí mladý talent Michal Kapec a bicích zkušený Tom Brighter ze slovenských Revenge Division. V nové sestavě kapela vstupuje v září 2015 do GM recording studia (Martin Roženek – Ador Dorath), aby zachytila nový feeling kapely, obohacený o mladou krev. 1. listopadu 2015 konečně vychází album, na které fanoušci kapely netrpělivě čekali.Autorkou coveru a celého artworku alba je Daniela „Dahlien“ Neumanová (Diligence). Její dílo výborně odkazuje na hudební koncept alba. Ten, ač vychází z klasických tradic oldschool thrash, death metalu a blackové melancholie, je jejich neotřelou kombinací. Album stojí na silných motivech, apokalyptické atmosféře a nově také mnohem víc na metalové agresi.

Alb um bylo vydáno ve spolupráci kapely NAHUM a malého labelu Musick Attack Production, který albuzajišťuje celosvětové promo. Propagace alba probíhala především v zahraničí. Album bylo podpořeno více jak 50 koncerty, mimo jiné také na festivalech jako: Rockstadt Extreme Fest (Rumunsko), Metal Gate Czech Death Fest, Gothoom open air (Slovensko) a jiné. Album vyšlo v nákladu 1000 kusů. V současné době je již větší polovina nákladu rozprodána. K titulní skladbě „Raging Chaos“ byl natočen klip, jenž má v současné době víc jak 48 tisíc zhlédnutí.

Aktuální album „Within Destruction“ tematicky navazuje na své předchůdce. Zatímco debut přišel pouze s vizí apokalypsy ("…brány jsou otevřeny") a druhé album reflektovalo její rozpoutání ("…a chaos započal"), třetí aktuální album nás přenáší přímo do centra finální destrukce ("…obklopen, či uvnitř destrukce, zničení“). Stejně jako předchozí počiny i toto album obsahuje symbolických 9 skladeb. Tři alba, třikrát po 9 písních, v obráceném smyslu, charakterizuje číslo apokalyptické šelmy 666 (999) etapa apokalypsy se završuje.

Album "Within Destruction" je pro kapelu NAHUM naprosto zásadním a přelomovým. A také doposud nejtvrdším. Devět fláků vás nekompromisně sevře a nenechá na pochybách, že dílo zkázy právě vyvrcholilo. Záměr přijít s hudebně i textově ještě intenzivnějším materiálem je znatelný hned od první minuty - rychlost, brutalita, smrt a zmar. V tomto rozpoložení pak hledá zalíbení utěšené množství klenutých sól, jak ze školy mistra Chucka Schuldinera z legendy žánru Death. Materiál pro novinku byl dokončen v druhé půli roku 2017. Ostré nahrávání pak proběhlo v první půli roku 2018 v několika studiích (Abbadon studio, GM studio, M-Kapec studio) a o míchání a master se postaralo světoznámě proslulé studio HERTZ (Vader, Behemoth, Decapitated,...).

O nepostradatelnou vizuální stránku alba se postaral skvělý malíř Vladimir "Smerdulak" Shebakov (Katalepsy, Sodom…), který namaloval ústřední obraz pro toto album. Celou grafiku do formy bookletu pak zpracoval další tale ntovaný umělec Frodys.Album „Within Destruction“ zaslouženě sklízí množství kladných recenzí a ohlasů nejen doma, ale po celém světě. Alba se zasílají do všech koutů světa od Kanadu po Japonsko. Včasopise Spark bylo fanoušky vyhodnoceno jako 2. nejlepší death metalové album roku 2018 v rámci celé světové scény. Rovněž se umístilo i v Top10 Sparku. Skvělou 2. pozici obsadilo pro změnu v časopise PAŘÁT. Průvodní lyric video k novému albu již shlédlo víc jak 66 tisíc fanoušků.Na podporu nové desky kapela v roce 2019 odehraje rozsáhlé tour, jenž zasáhne Českou i Slovenskou republiku a Polsko. Kapela tímto tour rovněž 
oslaví svých 15 let existence. NAHUM si rovněž zahrají jako support velikánů Possessed (USA), či Destruction (Ger).

V prosinci roku 2019 vychází pod hlavičkou Pařát zine, limitovaná edice znovu nahraného dema z roku 2005 s názvem "UNHUMAN (15 years out of the grave)", jako poděkování všem věrným fanouškům za podporu kapele. Rok 2020 se nese ve znamení změn na hráčských postech. Nově na pozici sólového kytaristy, místo Michala Kapce, nastupuje zkušený hráč Šimon Kotrč (ex - Spreading Dread). Šimonovo působení a jeho bravurní hra je známá právě z jeho působení v pražských Spreading Dread. Bubenickou práci si nově, místo Toma Brightera, bere na starost Igor Botko (ex-Hypnos, Incalm, Vein Of Hate, Stormhold apod.). Nová sestava se připravuje na koncertní akce, které byly kvůli pandemii zrušeny, nebo přesunuty. Rovněž je v plánu příprava nového studiového materiálu.

Celou hudební produkcí kapely NAHUM se prolíná především death, thrash metal s občasnými prvky black metalu. 


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2019 Unhuman (15 Years Out Of The Grave)
2018 Within Destruction
2015 And The Chaos Has Begun
2012 The Gates Are Open
2005 Unhuman DEMO

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.