Pivo a jídlo

PIVNÍ REVOLUCE NA OEF


V České republice bylo na konci roku 2018 celkem 44 velkých průmyslových pivovarů a více než 450 mikropivovarů. To znamená, že na počet obyvatel připadá jeden pivovar na každých 20 tisíc lidí, zatímco v sousedním Německu připadá jeden pivovar pouze na každých 50 tisíc lidí. A co více – v průměru se v ČR otevře jeden nový mikropivovar každý týden. Takže do doby než začne letošní OEF budeme mít v Česku v provozu kolem 530 pivovarů. A to je pro milovníky piva doslova ráj!

Jelikož OEF byl vždy o představení nových kapel, originální hudby a strhujících vystoupení, chceme vám na OEF přinést trochu tohoto pivního ráje. Zachováme nabídku skvělé rodiny piv ze skupiny Pilsner Urquell a obohatíme ji o výběr špičkových českých mikropivovarů.

25 druhů lahodných piv od pivovarů Clock, Mordýř, Trautenberk, Čestmír a Pilsner Urquell! Očekávejte Obscene Extreme pivo!!!

Neočekávejte nic menšího než pivní revoluci na letošním ročníku OEF!!!


PIVOVAR CLOCK

Vaříme z vody, sladu, chmele a kvasnic. Nic víc dobré pivo nepotřebuje. Suroviny vybíráme s ohledem na nekompromisní kvalitu tak, aby každý pivní styl obsahoval to, co má.

HEKTOR
10° Světlé výčepní

Zlatá barva, bílá pěna. Vyvážené aroma sladu a žateckého chmele. Plnější sladové tělo, středně prokvašené s vyšším řízem. Střední hořkost s důrazem na extrakci příjemné chuti žateckého poloranného červeňáku. Velmi pitelná slabší verze českého ležáku vhodná k uhašení žízně.

Legislativní typ:
spodně kvašené světlé výčepní pivo, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
10%EPM, 4,0%VOL., 9EBC, 30IBU

CLOCK
12° American Pale Ale

Zlatá barva, nižší hustá pěna. Osvěžující lehké aroma citrusových plodů a chmelových pryskyřic. Středně plné sladové tělo, více prokvašené se středním řízem. Střední hořkost, ale o to výraznější aroma amerických chmelů Simcoe a Cascade. Odlehčená verze American IPA s vyšší pitelností, vhodná k celovečernímu posezení.

Legislativní typ:
svrchně kvašené světlé pivo-ležák, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
12%EPM, 5,0%VOL., 9EBC, 35IBU
MAID
12° Polotmavý ležák

Temně rudá barva, hustá béžová pěna. Aroma karamelových sladů a žateckých chmelů. Vyšší říz, vysoká pitelnost a zajímavé snoubení chuti tmavých sladů a vyšší hořkosti.

Legislativní typ:
spodně kvašené polotmavé pivo - ležák, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
12%EPM, 5,0%VOL., 22EBC, 26IBU
TWIST
14° American Red IPA

Načervenalá barva, nižší hustá pěna. Osvěžující aroma citrusových plodů a tropického ovoce. Středně plné sladové tělo, více prokvašené s nižším řízem. V hlavní roli americké chmely Citra a Centennial použité jak při chmelovaru, tak pro dry-hopping. Hořkost vyšší, ale vyvážená, ukrytá za výraznou chutí chmelů.

Legislativní typ:
svrchně kvašené polotmavé speciální pivo, nefiltrované, nepasterizované

Složení:
voda, slad, upravený chmel

Parametry:
14%EPM, 6,2%VOL., 22EBC, 60IBU