Novinky

Izraelský power violence/sludge v podání MOOM na OEF 2017!

!!

Obscene Extreme Festival pro vás již nějaký ten pátek objevuje mladé a nadějné smečky. I tahle kapela není vyjímkou. Parádní rozjetý power violence/sludge z Izraele, který se pojmenoval MOOM. Na kontě mají dva singly a evropské turné, které proběhlo vloni v létě. 

GOD’S AMERICA mají power violence/grind v malíčku!!!

Power violence žije a né že ne! Tahle kapela řádně zamíchala kartama na pv/grind scéně svým albem „Merge With The Infinite Now“, které vyšlo v loňském roce u Deep Six / Regurgitated Semen Records. Krátké minutové výsypy plné zasekávaček a změn tempa. Sludge pasáže střídající se s několika sekundovými grind pasážemi.

Švédská grind/hardcore bruska THE ARSON PROJECT po 10 letech na OEF!!!

Švédská (Malmö) grind core bruska THE ARSON PROJECT, která se neštítí ani jiných stylů jako je hardcore nebo punk, se po dlouhých deseti letech opět představí na scéně Obscene Extreme Festivalu. Co se od té doby u téhle smečky změnilo? Shrnout by se to dalo do jedné jednoduché věty – v podstatě nic převratného se neudálo, ale důležitější by mohlo být, co se chystá!

MASKOVANÍ DÉMONI AMERICKÉHO CROSSOVERU!!! GHOUL!!!

Máme pro vás opravdovou pecku!!! Americké maskované kvarteto GHOUL, presentující crossover mezi thrash a death metalem s neuvěřitelnou dávkou hudební kvality. Pánové Digestor, Fermentor, Cremator a Dissector opravdu umí a my jsme po shlédnutí jejich několika naprosto šílených a energických vystoupení v USA neváhali a přivezli je na letošní OEF. GHOUL od svého počátku v roce 2001 stihli vydat pět velkých desek, které byly celosvětově velmi dobře přijaté. 

SYMFONIE NECRO GORE MASAKRU!!! DEATHTOPIA!!!

Muzika v nejlepší tradici Gore Metalu, silně ovlivněná klasiky žánru jako jsou Exhumed nebo Carcass. Ano, toto jsou DEATHTOPIA, kapela s mezinárodní osádkou, založena v roce 2010 v japonské Ósace, kytaristou a zpěvákem Muneem. Ve tříčlenné sestavě kapela nahrála dvě velké desky a odehrála několik tour po Asii a Evropě.

PIONÝŘI GRINDCORE ZE ŠPANĚLSKA!!! EL KASO URKIJO!!!

Ve Španělsku byli jedněmi z prvních, vlastně první, kteří vydali grindcoreovou nahrávku na LP. Pamětníci určitě vědí, že jde o drtiče EL KASO URKIJO. Založeni v roce 1987 ještě jako EL KASO a hned rok následující přejmenovaní na konečný název EL KASO URKIJO, podle vražd markýze a markýzy Urkijo ve Španělsku.

MEXICKO-AMERICKÉ PROHNILÉ KOMANDO!!! ROTTENNESS!!!

Intenzivní, nekompromisní death/ grind. To nám přiveze už podruhé mexicko-americká smečka ROTTENNESS. Velmi aktivní kapela s kořeny v mexickém Cancúnu vznikla už v roce 1994, kde ji založil undergroundový šílenec Jajleel. 

Metalem a sludgem nasáklej hardcore v podání AGE OF WOE!!!

Tahle kapela vlétla na metalovou, potažmo hardcorovou scénu, jako zářící kometa. Jejich debutní album s názvem „Inhumaforn“ bylo jednou z nejlepších desek v roce 2013. Bývalí i současní členové různých crust, metal, hardcore spolků ze Švédska nemůžou produkovat špatnou muziku. Věta hodně omletá, ale na 100% pravdivá.

KRÁLOVNA THRASHOVÉHO PEKLA!!! HEADLINER OEF SPEED MANIA FESTU 2017!!!

Věříme, že tady není třeba dlouhého představování. Headliner středečního OEF SPEED MANIA FESTU 2017 je tady. S královnou thrash metalu, Sabinou Classen, ve svém středu. Ano němečtí thrasheři HOLY MOSES!!! 

Děkujeme za neutuchající podporu v roce 2016 a užijte si NAPLNO rok 2017!!!

Uvidíme se přesně za 186 dní 17 hodin 56 minut a 15 sekund!!! OEF crew

INFEST – základní kámen hardcore historie!!!

O tomhle sní celé generace hardcoristů a předpokládám i všichni vyznavači ostatních stylů, kterým tohle jméno něco říká. INFEST na Obscene Extreme Festivalu 2017! Pionýři a zakladatelé stylu „powerviolence“. Stylu, který inspiroval stovky ne-li tisíce dalších kapel, které po celé dvě dekády ničí hudební hranice.

Mučící nástroje v nesprávných rukou mohou nadělat pořádnou paseku! Na OEF prkna se po 13 letech vrací legenda megabrutal death metalu BRODEQUIN !!!

Poté, co nedávno ohlásil odchod jejich dlouholetý bicman Jon, jehož nahradil mladičký Holanďan Jan Lugtenburg, svět brutality opět ožil v naději vidět tento masakr v plné síle. Další personální změny nastaly za strunami, Jamieho bratr Mike si dává volno a jeho místo zahřívá talentovaný kytarista z EMBODIED, Torment Joaquin Chavez.

ŠVÉDSKÁ GORE SODOMIE!!! RAZORRAPE!!!

RAZORRAPE byl založen jako one – man projekt Martina Schönherra, ex bubeníka spolků jako Deranged, Splattered Mermaids nebo Virgin Sin, v roce 2004. RAZORRAPE je netradičně gore/grind banda pocházející z evropské kolébky death metalu, Švédska. Chlapi v roce 2006 doplnili line up a společně s renomovaným labelem Rotten Roll Rex vyplivli na svět několik nahrávek v různých formátech.

VOJÁCI SLOVENSKÉHO GRINDCORE!!! EMBOLISM!!!

Dnes Vám představujeme jeden z nejlepších grind aktů od našich sousedů ze Slovenska, EMBOLISM. Kapela kolem bratří Kotríkovcov vznikla v roce 1997 a záhy po vzniku vydali demo, které skvěle pojmenovává jejich styl „Grind´n´Roll“. Následují další splity a dva dlouhrohrající záseky.

DRTÍCÍ JÁDRO Z NECROAKROPOLE!!! SLAVEBREED!!!

Tak tady rychlost opravdu vítězí. Absolutní grind core s malou příměsí  crustu a hardcore to jsou SLAVEBREED, kvintet z řeckých Athén. Své jádro  drtí už více než 10 let a určitě jsou jedno z velkých jmen na poli  evropského grind core.

BRUTALISMO:SADISMO:CHILESMO!!! SADISM!!!

Latinsko americký kult SADISM na OEF 2017!!! Kapela vznikla už v roce 1988 a společně s kumpány Pentagram Chile jsou průkopníky extrémního metalu v Chile. Old school death metal je to, na co tito chlapíci přísahají a výčet jejich nahrávek dává znát, že i po těch letech jsou pořád velmi aktivní. 

NOVÁ KRÁLOVSKÁ GRINDOVÁ KREV!!! BLACK SKIES BURN!!!

I přesto, že existují 10 let, jsou stále relativně noví a neznámí. BLACK SKIES BURN z anglického Oxfordshire se vzhlédli v brutálním rachotu ve stylu grind death s DIY etikou. Stačili už předskakovat kapelám jako Sepultura, nebo Extreme Noise Terror a vydat několik DIY nahrávek.

Temný crust/d-beat ze Švédska MYTERI rozpoguje Bojiště!!!

Pokud kdokoliv z vás pátrá v současné době po kapelách, které by byly podobné Tragedy nebo From Ashes Rise, ale zároveň to nebyly trapné ufňukané neo-crust kopírky, tak právě pro vás máme tuhle lahůdku v podobě švédských MYTERI! 

Švédská smečka vlků – WOLFBRIGADE!!!

Wow! Jsou zase tady! A to „zase“ rozhodně od nás není nějaké otrávené povzdechnutí, ale naopak, na tuhle kapelu se těšíme a spolu s námi se určitě těšíte i vy. WOLFBRIGADE. Základní kámen světové hardcore/punk scény.

VRACEJÍCÍ SE BULDOZER Z HORNOSLEZSKÉ PÁNVE!!! PSYCHONEUROSIS!!!

Máme tady další z návratů v grindcorové obci. Polský band PSYCHONEUROSIS po velmi aktivním období mezi lety 1991 a 2001, kdy odehrál spousty koncertů a vydal ještě víc nahrávek, se díky pracovním povinnostem členů kapely rozpadnul.