• DISFIGURED CORPSE

DISFIGURED CORPSE Czech Republic

DISFIGURED CORPSE -

Info


V českých luzích a hájích patří DISFIGURED CORPSE ke služebně nejstarším, stále aktivním extremním tělesům. Možná je to osud, právě před pěti léty stáli naposledy na pódiu Obscene Extreme. Letos po pěti letech vydali nové albu „Human Corrosion“, které vás rozloží na ty nejmenší součástky. Stylově je to zběsilá směsice grindu, hardcoru, tentokrát s větší přísadou deathu a thrashe. Se stylovými škatulkami si „figurky“ nikdy moc velké problémy nedělaly. Na scéně se už pohybují téměř 20 let, takže jejich muzika vyznává pojetí staré školy, každopádně i nové „žáčky“ dokáží naučit, odkud vane, ten správný vítr. DISFIGURED CORPSE vás očekávají v kotli, kde si umlátíte palice…

Bio

Grind/death metal-ova kapely DISFIGURED CORPSE byla založena v červnu 1991. “Jsme stále na živu. Mohli bychom se nazvat českými legendami tvrdého hudebního jádra? V době, kdy jsme začínali, jsme se na koncertech potkávali s kapelami jako PATHOLOGIST, KRABATHOR, FLESHLESS, MELANCHOLY PESSIMISM…ad. a to je už hodně dávno”. Prakticky ještě bez regulérního alba se kapela okamžitě vrhla na koncerty po celé vlasti. Velice brzy se dostala do podvědomí fanoušků extremní domácí scény. Hudebně kapela od počátku kombinuje death metal s prvky grindcoru. “Jsme sice DISIFGURED CORPSE (Znetvořené mrtvoly), ale v našich textech nenaleznete vyhřezlé mozky a hnijící mrtvoly. Všichni jsme určitým způsobem znetvořeni systémem, ve kterém žijeme. Sociální témata, politika, korupce, establišment, náboženství, každodenní údálosti, to je textový obsah našich skladeb. Rádi si take rýpneme do moderních a trendových záležitostí, kterých se za ty roky, kolem nás prohnalo mraky”.


Podzim 1992 znamenal pro kapelu křest ohněm. Na jednom pódiu se střetli s tehdejší elitou světového death metalu DEICIDE, GOREFEST, ATROCITY. Výsledkem byl fakt, že se česká kapela, potažmo český extremní underground, nemusí bát konfrontace se zbytkem hudebně vyspělejšího světa. Koncerty nadupané energií, to byla vždy hlavní devíza D.C., na tohle si může vsadit klidně i dnes. V roce 1994 z kapely odchází původní zpěvák David, kterého nahradil Vladis (ex. NEMESIS) s kapelou paří a zpívá dodnes. “Do smrti nezapomenu na koncert z roku 1995, kdy jsme hráli ve vyprodané pražské Lucerně a předskakovali DEATH a BENEDICTION. Lucerna narvaná k prasknutí, lidi viseli z balkónů, skvělá atmosféra, prostě bomba” Vladis. D.C. se společně s FLESHLESS vydávají na společné evropské tour, kde se mino jiné potkávají s VADER a HYPOCRISY. Později v kapele dochází k hudebnímu rozkolu, takže si D.C. dávají kratší pauzu. “Stará” parta se s čistou hlavou schází na jaře 1999 v sestavě: Hadgi (bass), Ferenc (drums). Tomba (guitar) and Vladis (vocal). S novým albem se kapela opět vrhá do koncertního víru. Hudebně se ještě vice přiostřilo. D.C. do své muziky zakombinovali více grindcoru, hardcoru a crustu, death metal se trochu odsunul na druhou kolej, ale z muziky mezmizel. Následovalo turné po čechách společně s OBSCENITY a HYPNOS. Na dva týdny si kapela vyrazila do Evropy společně s MALIGNANT TUMOUR. Kromě koncertů se rodina D.C. take začíná rozrůstat o malé caparty obojího pohlaví. V roce 2004 se kapela vydává na další turné s PUNGENT STENCH, BEHEMOTH a HYPNOS.


Jediným problémem, který tížil kapelu po znovuzrození byli kytaristé. Základájící člen kapely a kytarista Tomba opustil kapelu v roce 2003. Jeho nástupce Milhaus opouští kapelu vroce 2006. Novou tváří kapely je kytarista Maro (PURULENT SPERMCANAL, HAVE THE MUNCHIES) Kapela se vrhla na skládání nového materiálu a dala si celkem na čas. Na pódiích se opět setkala s kapelami jako PUNGENT STENCH, NAPALM DEATH, DISFEAR, BENEDICTION, HOLY MOSES. Po pěti letech kapela připravila nové album “Human Corrosion”, které vyšlo u labelu CRYSTAL productions. Dle prvních ohlasů fanoušků se jedná o doposud nejlepší nahrávku kapely.


“Co můžete očekávat od kapely, která už hraje 19 let? Od roku 1991, kdy DISFIGURED CORPSE vznikli, se hudební scénou prohnalo množství nejrůznějších hudebních stylů a trendů. D.C. ze svého přesvědčení neuhnuli a stále jsou věrni svéráznému mixu grindcoru, death metalu, thrashe a hardcoru. O tom, že své řemeslo ovládají na výbornou Vás přesvědčí jejich novinka „Human Corrosion“. Album je napěchované energií a řádnou porcí stylového nadhledu”.


“Na albu naleznete spousty hudebních momentů, které se dneska označují nálepkou “old school”. Když jsme začínali, byli jsme mladší a termín “old school” neexistoval, byla to současnost. Nazvěte si naši muziku, jak je libo. My jsme na své kořeny nezapomněli”.


Line up:

Vladis – vocals

Maro – guitar, vocals

Hadgi - bass, vocals

Ferenc - drums


Discography

Datum vydání Název nahrávky Média
2010 “Human Corrosion”
2005 “Mandkind Collapse”
2002 “United Hellland”

Komentáře

Uživatel musí být příhlášen, přihlášení uživatele.