Novinky

Středa 8. července 2015 - NOISECORE NIGHT!!!

Kdybyste se vsadili, že Obscene Extreme už nemůže být extrémnější než již obvyklé, vynikající krupobití 66 kapel během 4 dní, tak byste v letošním ročníku 2015 přišli o den č.1!!!

Ano, letošní úvodní noc je naplánována tak, že navždy pošramotí váš sluch a vaše ušní bubínky budou pro zbývající dny již totálně zničeny : vítejte na NOISECORE NIGHT!!!   


Noc je zcela věnována starému DIY duchu konce 80. a začátku 90. let, kdy si nadšenci noise vyměňovali demo kazety s nespočtem mikrosongů nahraných ve špinavých dírách na nejzasranějším možném vybavení - TUMOR, VIOLENT NOISE ATTACK, FEAR OF GOD, AxCx, STENCH OF CORPSE, W.B.I., BUKA, NOISE, SORE THROAT, AUNT MARY a všem těm zvrhlíkům, co dogrindovali grindcore do těch nejradikálnějších antihudebních ohavností!!

 

Citace SORE THROAT : "Rozladěné kytary s prasklými strunami, nesrozumitelné chrčení a rozlámané paličky"... to je NOISECORE!!!


Největšími mistry tohoto období a samozřejmí headlineři pro takovouto akci jsou absolutní průkopníci žánru: 7 MINUTES OF NAUSEA! Vznikli v Austrálii jako duo v roce 1985 a své 30. výročí oslaví tito zakladatelé noise na OEF speciálním setem!! Tady je to, co nám o tom řekl zakládající člen Mick: "Pokud si vzpomínám 7MON začali někdy v červnu 1985, což znamená, že na OEF nám bude 30 let a 8 dní! Hráli jsme punk než si zakládající člen Scut zkusil číst Sartra ve tmě a začalo to jít do extrému. Prostě jsme chtěli říct co nejvíc v co nejkratším čase a dřív než jsme se začali nudit nebo už neměli co dál říct... Ten 'proces' je dnes stejný. Je to způsob jak myslím a jak se Nausea projevuje v každodenním životě. Prostě od června 1985 jsme udělali několik věcí a koncertů a pak jsem odjel do Evropy a skončil v Londýně asi na 11 let a teď víceméně přebývám v Koblenzi v Německu. Kromě Scuta, původního bubeníka, byli a jsou stálými členy v sestavě 7MON Matthias na basu..a Sindy na bicí". 


A jestliže 7MON nastartovali to, co je pravděpodobně světově nejextrémnější forma zvukové devastace s bezpočtem 7" a kazet s tunami ultrakrátkých noise výbuchů, která kapela držela tenhle plamen při životě a tlačila dílo ještě dále? Nikdo jiný než DECHE-CHARGE z Kanady, které máme tu čest ohlásit jako druhého hosta naší NOISECORE NIGHT! Zatímco až příliš mnoho kapel se mylně hlásí k "anti-hudbě", Quebečtí D-C zůstali věrni své podstatě po celé dvě a půl dekády a neustále potírali jakoukoliv podobnost s čímkoliv, co by se dalo označit za poslouchatelné, čímž odrazovali i nejotrlejší nadšence extrémní muziky. Obscene Extreme nebude žádnou výjimkou, a až se tihle "deche-cores" objeví na pódiu, tak to slibuje nejnenazkoušenější a nejpodivnější představení, které kdy bylo k vidění na prknech OEF!!!


A než tahle ohlušující party začne, tak vám s nadšením můžeme představit jednu novější kapelu, která je stejně zodpovědná za ničení mozkových buněk nejstrašnějším noisecore inspirovaným výše zmíněnou generací šílenců... Ze Slovenska přichází SEDEM MINUT STRACHU! Tohle samozvané "komando cibulových teroristů" bylo založeno v roce 2012 a takhle sami sebe popisují: "Od samého začátku byla celá agenda naší kapely jasná a konečná – nahrát a recyklovat hluky dvou nejlepších kapel vůbec: Seven Minutes Of Nausea a Fear Of God. Nutno přiznat, že nebylo zas tak moc o čem hovořit, protože jen bubeník byl opravdu schopen hrát. A ještě se nic nezměnilo!".  Jasan???


Takže si nechte ucpávky doma a připravte se na to nenávidět ticho, jak jen to jde a...potkáme se tam během HLUČNÉ NOCI!!! 

Díky nechť přijme Giulio The Bastard (CRIPPLE BASTARDS), že se podílel na tomto úvodníku.