Novinky

Čaute všichni a vítejte Na Bojišti!!!

Čím začít, když moje milovaná Argentina o víkendu vyfičela ze šampionátu po absolutně zpackaném mistrovství, kde trenér je tááák špatný, že to prostě neuvěřitelně moc bolí a člověk jako já, který se těší na mistrovství světa dlouhé 4 roky, na hráče jako je třeba galantní fotbalový tanečník Paulo Dybala (ten dostal neuvěřitelných 20 minut za 4 zápasy!!!)...

...nebo Sergio Aguero, případně Gonzalo Gerardo Higuaín a pak je vlastně ani nevidí hrát... Hrozné zklamání, obrovské... Tolik talentu v Argentině a my tam vidíme Sampaoliho pobíhat jak šílence a nedat do kupy mančaft, který by ukázal srdce a parádní fotbal, který Argentina vždycky hrála. To je prostě stejné jako jet s ferrari třicet kilometrů v hodině a nešlápnout na plyn...Takže sorry, že začínám fotbalem, ale je to furt ve mně. Každopádně máme tady dvacátý ročník a říkal jsem to v mnoha rozhovorech, ale s tímhle jsem prostě nepočítal ani v nejdivočejších snech!!! Je to proste něco úžasného, fajnový pocit, když si vzpomenu na všechny ty roky, všechny ty fantastické koncerty, celou tu atmosféru, kterou si hýčkáme od prvního ročníku do
dnešních dní!!!

Výběr kapel byl na tento ročník úplně jednoduchý, pozvat co nejvíce kapel, které pro OEF moc znamenaly a stále znamenají... Kapely, které tady odehrály prostě legendární koncerty, co tu naši “svatou” červenou půdu mají rády… Ti, kteří se sem vždy rádi vracejí... Neříkám, že se povedlo vše, a že jsou tady všichni, ale velké procento určitě ano!!!

Absolutně nejšílenější příhodu, kterou jsem si tento rok vyslechnul, je příběh Heather (manželka Dannyho Lilkera, která pro OEF potí krev a naprosto náš festival miluje). Ta mi vyprávěla, že když letěli do Brazílie zahrát s projektem STORMTROOPERS OF BEER (ten jste měli možnost vidět minulý rok Na Bojišti, je to super all star projekt, kde se přehrává geniální album “Speak English Or Die” od S.O.D.), tam jako zpěvák účinkuje náš dlouholetý kamarád a obrovská postava brazilské undergroundové scény (a to nejen svou mohutnou postavou) Gordo z RATOS DE PORÃO, a tak když spolu kecali během téhle akce, samozřejmě také o OEF, protože ho oba bezmezně milují, tak ji Gordo říká: “Já to tam tak miluju, že jsem řekl své ženě, že až umřu, tak si přeju, aby byl můj popel rozprášen Na Bojišti!!!”. Z toho mě úplně zamrazilo... Já doufám, že tady Gordo bude ještě mnoho, mnoho let a my se tady budeme těšit z jeho nadšení a přátelství. Ale jasně z toho příběhu cítíte, co pro mnohé znamená tenhle náš festival - Obscene Extreme!!!

Ještě jednou bych chtěl především poděkovat všem, kteří nás vytrvale, loajálně a neustále podporují a celé ty roky nám otevřeně vyjadřují své sympatie!!! Děkujeme!!! Vážíme si toho moc a stále budeme chtít dělat právě pro Vás ten nejlepší festival na světě!!!

S pokorou a respektem,

Čurby / Obscene 3.7.2018

Fanzin:

www.issuu.com/obsceneextreme/docs/fanzin-2018-cz